Panasonic LX 70/700 - JVC P80

kaszana

New member
Witam.

Im dłużej się wgłębiam w temat wyboru telewizora tym jestem głupszy -
mam już dość:( .
Postanowiłem wybrać między Panasonic 32 LX 70 , LX 700 a JVC 32 P80.
Źródło sygnału to kablówka, głównie oglądam sport.
Czy ktoś doradzi który z tych telewizorów będzie przy tych warunkach
najoptymalniejszy ?
Z góry dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich warunkach zapotrzebowania to masz prostszy wybór.
Ponieważ potrzebujesz mieć większą płynność do sportu.
Więcej zdecydowanie plusów z Twojej listy ma JVC P 80.
Dziś mielismy kilka prezentacji .
I wszystkie zakończyły się podobnym wynikiem
- formatowanie
- płynność
- możliwości
- wyposażenie
- dźwięk
Inaczej mówiąc wybór to - JVC. A jeśli masz sygnał dobry to musisz być zadowolony.
 

kaszana

New member
Byłem w 4 sklepach : MM, RTV EURO AGD , DOMAR, AVANS i miałem pecha
bo nie było tych modeli.
Więcej sklepów w moim mieście nie ma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy zamówić prezentację .Ale w przypadku tego telewizora to szkoda , bo zaoszczędzisz na kosztach.
pozdrawiam
 

kaszana

New member
jpk78 napisał:
Na lx70 takze dobrze wypada sport a cena nizsza :D ;)

Prawda, ale czytałem opinie, że JVC lepiej formatuje obraz.
Czekam jeszcze na dalsze opinie i wtedy ostatecznie podejmę decyzję.

Czs reakcji w Panasonicu to 8 , jeśli chodzi o JVC nie mogę znaleźć danych - czy ktoś wie?
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
kaszana napisał:
Prawda, ale czytałem opinie, że JVC lepiej formatuje obraz.
Czekam jeszcze na dalsze opinie i wtedy ostatecznie podejmę decyzję.

Czs reakcji w Panasonicu to 8 , jeśli chodzi o JVC nie mogę znaleźć danych - czy ktoś wie?

ten podany przez producenta nie ma najmniejszego znaczenia, musisz to zobaczyć sam.

Fakt faktem - że o ile np w Krakowie można z trudem bo z trudem ale znaleźć w sklepach modele LX700, Sharpa RD2 i Sony D3000 (tyle, że nie zawsze obok siebie, żeby nie powiedzieć - nigdy), o tyle JVC P80 nie znalazłem w ŻADNYM z 7-8 odwiedzonych sklepów. W Saturnie można było obejrzeć G80 - dziś rano też go już nie było.

Panasy można oberzeć w Bigfoksie, Sony - w Centrum Sony. Generalnie trzseba się nieźle nabiegać, żeby w miarę wyrobić sobie pogląd. Wszędzie zalegają niższe wersje Sony, LG, Samsunga i Philipsa..........
 

kaszana

New member
Znalazłem czas i przed chwilą wróciłem z ponownego objazdu sklepów:
tylko w EURO był Panasonic 32LX70, ale był podłączony do jakiegoś
tragicznego źródła i kosztował 3999 zł - drogo w porównaniu ze sklepami internetowymi.
Pozostałych modeli nie było w żadnym ze sklepów.
W większości stały jakieś starożytne modele.
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
Trzeba pamiętać o jednym , producenci podają minimalny czas zmiany kolorów , a nic nie wspominają o maksymalnym czasie !
I dlatego trzeba to zobaczyć na "własne oczy" bo można się zdziwić , że lcd o czasie 4 ms gra gorzej od tv z czasem 8 ms .
 

kaszana

New member
Wiem już, że lepiej formatuje JVC.
NIe wiem tylko jeszcze, który TV będzie lepiej współpracował z kablówką
czyli inaczej mówiąc który z nich jest mniej wrażliwy na słabszy sygnał?
 

wowoz

New member
Kaszana, ja proponuję Sharpa RD2E. Czas reakcji 4 ms, ponadto 100Hz. Moim skromnym zdaniem rewelka. Oglądam na cyfrze+ po złączu scart. Prezentuje się lepiej niż programy z DVB-T, które mogę obejrzeć z nadajnika z Warszawy (Emitel oraz POT). Niestety, świadczy to o tym, że jakość programów z DVB-T jest fatalna.
 

kaszana

New member
U mnie w mieście nigdzie nie mogę zobaczyć na żywo JVC 32P80,
w większym mieście obok też nie ma, a na zdjęciach w internecie słabo
widać - czy ramka wokól ekranu jest błyszcząca ?
 

be_er

New member
jpk78 napisał:
a ja propunuje lx70 moim zdaniem ma obraz na piatke :D

A jak oceniasz formatowanie?
Zdecydowana większość oglądanych przez mnie kanałów to bedzie raczej "stary" tryb 4:3 (wiadomości, infromacje itp...).
Jakie możliwości wyświetlania obrazu ma ten telewizor?
Wiadomo, że albo zniekształci, albo utnie - ale jeśli ucina, to na ile sposobów? ;)
 

jpk78

New member
moim zdaniem sam musisz ocenic formatowanie najlepiej zobacz w jakims sklepie ten tv jest dosc popularny no ja tez mam zamiar go kupic a rowniez bede ogladal obraz w formacie 4:3 po prostu moim priorytetem jest plynnosc obrazu a tu ten tv jest bardzo dobry przyjemnie sie oglada mecz pilki noznej. Co co formatowania to wydaje mi sie ze nie jest tak tragicznie jak mowia ma on przecietne formatowanie ale niewiele tv ma tak naprawde lepsze na pewno nie w porownywalnej cenie (no moze poza marka jvc ktora jest tu akurat nie do pobicia) mnie az zachwycil mecz pilki noznej bo widzialem wiele lcd a tu jest naprawde niezle bo wszedzie przeszkadzaly mi smuzenie drgania a tu plynnosc jest naprawde duza
 
Do góry