Panasonic konczy z produkcja plazm

beny

New member
Aktualności - conowego.pl
w sumie to jeszcze nic nie wiadomo ale tegoroczne plazmy moga byc ostatnimi Panasonica w dobie oszczednosci i laczenia sie firm sadze ze Oni takze zrezygnuja i beda robic inne Oled itd...zreszta niedługo bedzie wiadomo - zegnaj plazmo....
 

andreas2012

New member
no najwyższy czas przejść na nowe technologie i dac sobie już sokoj z tymi plazmami, uhdtv wiekie ekrany oled 3d bez okularow system operacyjny w tym kierunku rynek będzie szedł i idzie ale trzymanie się starych rozwiazan tylko przedluza nam droge do dużych tanich multimedialnych z 3d bez okularow odbiornikow, mimo przyzwoitego wciąż obrazu czas najwyższy zostawić to w tyle i pojsc do przodu
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Szczególnie że w technologii plazm już nie potrafią nic poprawić, a bolączki jakie tam są, po prostu są po dzień dzisiejszy.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Szczególnie te bolączki odczuwają ci, którzy plazm nie mają/nie mieli...

Mam w domu plazmę, zawsze miałem więc wiem co mówię. Trzeba mieć odwagę aby skrytykować towar, z którego korzysta się w domu a nie tylko gadać jaki to zajebisty jest.

Niestety nie jest. Ma swoje wady i do dziś nie zostały wyeliminowane. Nawet w kwestii koloru czarnego zamiast inwestować w panele to poszli na sposób i filtrami to poprawiają. Panasonic sam kiedyś oficjalnie powiedział że nic z technologii Pioneera, którą kupił nie zastosował w swoich plazmach. Kupił ja by nikt inny tego nie zrobił.

Więc nie wiem czy do mnie pijesz, ale jeśli tak to się pomyliłeś.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Już rok i dwa temu były podobne informacje, a plazmy dalej wychodzą i są coraz lepsze bijąc na głowę wasze LED-y :D.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Nikt nie neguje jakości wyświetlanego obrazu na plazmie, jeśli chodzi o kolory, głębię, etc.

Co nie zmienia faktu że nie jest to idealny panel, nie twierdzę także że LCD/LED jest lepszy. Twierdzę że pora na coś nowego, bo już doszli do końca możliwości tej technologii. Masz nowy model ST60, który niczym nie różni się od ST50 w jakości obrazu, niektóre testy wykazują że jest taki sam a nawet gorszy.

Dla mnie problem line bleed, który w panelach full hd jest znacząco widoczny to trochę przegięcie.

Wycofanie się z filtrów tylko jako ochrona przed światłem to kolejny problem. Stosowanie filtrów poprawiających czerń także, które niestety niosą za sobą ograniczenia także, choćby w kolorze białym.

Na naszych forach bardzo mało jest na ten temat informacji, ale na zagranicznych bardzo dużo. Wątki o VT50, który tam jest bardzo popularny pękają w szwach do wszelkiej maści problemów:

- bzyczenie
- chłodzenie wiatrakami (czy oni poszaleli?)
- brak pełnego maskowania matrycy przez tylnym doświetleniem, był u nas wątek gdzie człowiek wymienił kilka plazm, postawił cały market na nogi aby dojść do tego że kiedy oświetli się ten TV od tyłu to światło przebija przez panel - nieźle się chłopaka nalatał :)
- brak dobrej obsługi strumienia nadawanego przez TV, czyli 1080i z przeplotem, tzw: bug 50hz - a chyba takiej transmisji jest najwięcej.

To tylko kilka problemów. Bez opcji IFC nie jesteś w stanie wydusić z plazmy idealnie płynnego ruchu. Zapomnij.

Traktowanie paneli 720p jako budżetowe, kiedy 90% tego co oglądamy w TV nie jest w stanie podskoczyć wyżej.
 

digitalus

Banned
Ten artykul to chyba "odgrzewane kotlety". Podobny artykul pojawil sie w 2011 roku. Z informacji nic nie wynika.
Największa fabryka plazm na świecie zostanie zamknięta - Panasonic tnie produkcję TV o 50 proc. - Kino Full HD
Jesli chodzi o globalna sprzedaz telewizorow plazmowych to nawet jesli sprzedano 13 milionow telewizorow plazmowych a lcd ponad 200 to przeciez jest popyt na telewizory LCD i PDP. Aby bylo ciekawej to telewizory kineskopowe tez sa jeszcze produkowane i tez jest popyt na ten typ telewizora.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/globalna-sprzedaz-telewizorow-znowu-w-dol-samsung-liderem
Wszystko wyjasni sie 28 marca
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...na-przedstawione-na-konferencji-28-marca.html
Jesli z produkcji plazm zrezygnuje panasonic to LG i Samsung bedzie mial jeszcze wiekszy udzial w sprzedazy telewizorow.Pewnie jeszcze przez kilka lat beda produkowac pdp.Na telewizory oled popyt bedzie bardzo maly bo cena odstrasza czyli 10 tysiecy dolarow:) za telewizor to na pewno przesada.
 
Ostatnia edycja:

southorn

New member
Jeśli tv bzyczy bez obrazu (lub na bardzo ciemnym) to coś faktycznie jest nie tak i trzeba naprawiać.

Ale jeśli słyszycie ciche pobzykiwanie na jasnych obrazach...
Pozwolę sobie na ponowne przypomnienie jak reguluje się jasność w panelach plazmowych. Każdy punkt (dokładniej poszczególne RGB) ma tylko dwa stany: wygaszony i zapalony. Poziomy jasności uzyskuje się po przez zapalanie ich z mniejszą częstotliwością (ciemniej) i większą (jaśniej).
Jeśli mamy np. cały ekran różnorodnie jasny i do zapalenia 1920x1080x3RGB czyli nieco powyżej 6,2mln komórek to będzie zdrowo bzykało bo jasne zapalają się naprawdę szybko i mnóstwo razy na sekundę. I nie robią tego w całkowitej ciszy :)
 

andreas2012

New member
Ten artykul to chyba "odgrzewane kotlety". Podobny artykul pojawil sie w 2011 roku. Z informacji nic nie wynika.
Największa fabryka plazm na świecie zostanie zamknięta - Panasonic tnie produkcję TV o 50 proc. - Kino Full HD
Jesli chodzi o globalna sprzedaz telewizorow plazmowych to nawet jesli sprzedano 13 milionow telewizorow plazmowych a lcd ponad 200 to przeciez jest popyt na telewizory LCD i PDP. Aby bylo ciekawej to telewizory kineskopowe tez sa jeszcze produkowane i tez jest popyt na ten typ telewizora.
Globalna sprzedaż telewizorów znowu w dół, Samsung liderem
Wszystko wyjasni sie 28 marca
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...na-przedstawione-na-konferencji-28-marca.html
Jesli z produkcji plazm zrezygnuje panasonic to LG i Samsung bedzie mial jeszcze wiekszy udzial w sprzedazy telewizorow.Pewnie jeszcze przez kilka lat beda produkowac pdp.Na telewizory oled popyt bedzie bardzo maly bo cena odstrasza czyli 10 tysiecy dolarow:) za telewizor to na pewno przesada.

zauważ na rzecz jedyna i najwazniejsza przy decyzji w dzisiejszych czasach o tym czy produkować czy przestać, liczby, a liczby jeśli chodszi o plazmy sa coraz mniejsze i będą jeszcze mniejsze wiec dzień rezygnacji z produkcji bo się nie oplaca powoli nadchodzi, kolejnym problemem jest marza - tak jak na początku można było brac duza marze tak teraz ze względu na coraz miejsze liczny (coraz mniej kupujących plazmy) nie tylko coraz mniej się sprzedaje to coraz mniej się zarabia za sztuke bo zwyczajnie sprzedaje się je taniej od lcd, biorac to wszystko do kupy wychodzi jak byk ze firma która pozostanbie przy plazmach i nie pojdzie w nowe ekrany za 2-3 lata może wypasc z obiegu wiec podejrzewam ze wkrótce pozostanie tylko panasoic oferując droższe i wyższej klasy plazmy a reszte się pozamyka a następny krok to całkowite zaprzestanie produkcji plazm
 

YsH

New member
Ja myślę, że będą trzymali plazmę tak długo, aż nie zastąpią jej OLEDem. Czyli już nie długo ;)
 
Do góry