PANASONIC KOŃCZY Z PLAZMAMI już w grudniu 2013 !

digitalus

Banned
Witam
Niestety smutna wiadomosc.Wybrali zly termin.Ten dzien zawsze bedzie sie juz kojarzyc zakonczeniem produkcji plazm przez panasonica ale jest jeszcze samsung i LG.
W przeszlosci byla informacja ze LG bedzie produkowac plazmy az do wyczerpania popytu.Ciekawe czy to prawda.
Popyt na telewizory plazmowe jest duzy i wynosi ponad 2,5 miliona telewizorow plazmowych kwartalnie.Oczywiscie popyt na lcd jest zdecydowanie wiekszy.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/globalna-sprzedaz-telewizorow-w-dol-tylko-odbiorniki-lcd-w-gore
 
Ostatnia edycja:

Kris_6

Member
Widocznie nie karkuluje się produkcja tv plazmowych i przez to Panasonic podjął taką decyzję jak parę lat temu Pioneer. Nie dziwię się w sumie każdy kto kupuje tv to głównie wybiera LCD LED więc jak ma zarobić Panasonic skoro na 10 kupujących jedna osoba wybiera plazme a pozostali wolą jednak LCD LED. Zapewne teraz Panasonic skupi się bardziej na produkcji telewizorów LED, żeby konkurować na rynku.
 

digitalus

Banned
To fakt popyt na telewizory plazmowe jest mniejszy ale inne firmy np lg i samsung produkuja nadal telewizory kineskopowe i produkcja sie oplaca.Musi byc chyba inny powod niz tylko mniejszy popyt na plazme.
 

atdt

New member
Ja obstawiam, że to przygotowanie gruntu pod OLED. Produkcja oledów jest technologicznie bliższa plaźmie niż lcd więc logicznym krokiem byłoby przystosowanie fabryk plazm do produkcji oledów. Tak mi się wydaje.
 

Harsser

New member
Wrzuciłem ten sam wątek wczoraj jak tylko się dowiedziałem :) Swoja drogą też myślę że to grunt pod przygotowanie OLEDów - i bardzo dobrze bo o wiele lepsza i bardziej przyszłościowa technologia z tego co czytam w necie.
 
Do góry