panasonic hs-9 i AVCHD * poddaje sie*

lewar1309

New member
czy ktoś mi wytumaczy co z tymi plikami mam zrobi gdyż czytam i przeglądam próbuje i nic.
Najpierw zrzucam na dysk w kompie proggramem dołączonym HD WRITER 2.5E
Na dysku tworzą sie pliki m2ts
I co dalej z nimi zrobić.
Mam pinnacle 12 ultimate i nawet nie znalazłem opcji zgrywania z kamery - tylko widzi kamery DV.
Po odtworzeniu plików już sciagnietych czyli m2ts program pinnaple się wiesza ( tak jakby nie mógł odczytac tej ilości bo jest isch ze 140plików - w sumie 6gb). co mam zrobić najpierw połączyc a później odczytac ? rosze o pomoc w wygenerowaniu zwykłego obrazu dvd z plikówAVCHD .
proszę o pomoc
pozdr. Lewar
 

lewar1309

New member
przerobiłem temat i nic.
czy ktos opisze którym programem zgram z kamery i przerobie na avi lub mpeg , i nagram na dvd.
moje pinnacle 12 ultimate nie może znaleźc kamery aby zgrać? widzi tylko DV.
prosze o pomoc.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
A wgryzałeś się w HD Writera?? Przecież masz tam opcję nagrania materiału jako zwykłe DVD (to tak dla uproszczenie, oczywiście DVD nie jest żadnym formatem, a nośnikiem - format to mpg2) , potem możesz to dowolnie obrabiać. HD Writer jest naprawdę niezły.
PZDR
 

Dref

New member
Witam w klubie!

Mam taki sam problem - nie mam możliwości wyświetlenia nagranego materiału w jakikolwiek sposob na telewizorze poprzez HDMI:
Za pomocą HD Writera wyedytowałem materiał na PC i potem wgrałem na kamerę (na SD). Po dokonaniu nagrania dostaję komunikat, że kamera nie może przeczytać pliku. Z koleji kiedy edytuję film z przeznaczeniem nagrania go na DVD HD Writer stale wywawala się w momencie odwołania się do nagrywarki.
Moze znajdzie się ktoś komu któryś wariantów zadziałał.
Pozdrawiam współuczestników niedoli.
Dref
 

T_G

New member
po pierwsze media player z uakualnionymi kodekami wyswietla filmy w tym formacie (lepiej lub gorzej w zaleznosci od mocy kompa)
po drugie sony vegas 8 pro , premiere cs3 + meinconcept plugin, podobno pinnacle tez (ale tego nie testowalem) wczytuja te pliki bez konwersji na timeline i umozliwiaja normalny montaz

generalnie polecam rozwiazanie - INTENSITY PRO + premiere cs3 + encore cs3 za 1400zl brutto, wszystkie problemy znikaja od reki i mamy pelnego premiera z encorem, material mozna wciagac i wyrzucac po hdmi i analogach, montaz jak pal dv - bez klopotu
 
Do góry