Panasonic HDC-SX5

bruke

New member
Serdecznie witam!
Zachęcony Waszymi opiniami, dzisiaj praktycznie zrealizowałem swoje marzenie. W MediaMarkt za 1599 zł zakupiłem kamerę Panasonic HDC-SX5, którą dziwnie w materiałach reklamowych określano jako HD CSX 5 EP S i teraz będę sie martwił co dalej. Plazmę z HD i możliwy komputer mam, tylko jak na dzisiejsze czasy umiejetności trochę u mnie brak, chociaż w dalszej przeszłości miałem 3 kamery. Nabyłem już jedną DVD-RW /tylko takie zamierzam uzywać, czy słusznie?/ i jutro po zapoznaniu się z instrukcją spróbuję coś nagrać, a dopiero pojutrze kupię w miarę pojemną kartę SD, której transfer przekracza 2 MB/s - jak tutaj wyczytałem. Powiedziano mi, że każda płytka DVD nadaje się do nagrania materiału wysokiej rozdzelczości. Czy to jest prawda? Jeżeli pod tym względem są jakieś sugestie, to bardzo o nie proszę. O inne także proszę. Sami wiecie, że początki sa trudne, więc sugeruję wyrozumiałość. Mam 7 dni na ewentualną wymianę kamery, więc muszę ten czas maksymalnie wykorzystać. Serdecznie wszystkich pozdrawiam. :roll: :roll: :roll:
 

lukchrust

New member
bruke napisał:
Serdecznie witam!
Nabyłem już jedną DVD-RW /tylko takie zamierzam uzywać, czy słusznie?/ i jutro po zapoznaniu się z instrukcją spróbuję coś nagrać, a dopiero pojutrze kupię w miarę pojemną kartę SD, której transfer przekracza 2 MB/s - jak tutaj wyczytałem. Powiedziano mi, że każda płytka DVD nadaje się do nagrania materiału wysokiej rozdzelczości. Czy to jest prawda?
Bruke jestem posiadaczem tej kamerki. Odnośnie płytek dvd to na każdej możesz nagrywać w wysokiej rozdzielczości. Płytki dvd-rw to dobry wybór tylko długość zapisu w HD dość krótka. Proponuję kupić niezłą kartę np: SanDisk Extreme III 8GB ( cena w Agito 234 zł ) transfer 20 MB/s. Do karty dołączony jest czytnik. Nie musisz zrzucać nagranych filmów lub zdjęć podłączając kamerę. Wkładasz czytnik do usb a HD Writer przechwytuje materiał do ewentualnej edycji.
 

Marcin90

New member
Witam.
Mam 2 pytanka, zamierzam kupić SX5 i nurtują mnie 2 sprawy:
- gdy kupię SANDISK SECURE DIGITAL SDHC EXTREME III 8GB na ile minut/godzin mi to wystarczy do nagrywania:
a) na najwyżeszej jakości z HD
b) na najniższej jakości z HD?
- I czy należy kupić normalne płyty DVD takie jak na komputer, czy jakieś specjalne ?
Dziękuję za każdą cenną odpowiedź.
 

lukchrust

New member
Marcin90 napisał:
Witam.
Mam 2 pytanka, zamierzam kupić SX5 i nurtują mnie 2 sprawy:
- gdy kupię SANDISK SECURE DIGITAL SDHC EXTREME III 8GB na ile minut/godzin mi to wystarczy do nagrywania:
a) na najwyżeszej jakości z HD
b) na najniższej jakości z HD?
- I czy należy kupić normalne płyty DVD takie jak na komputer, czy jakieś specjalne ?
Dziękuję za każdą cenną odpowiedź.
SanDisk 8GB - przybliżony czas nagrywania w najwyższej jaości HD (1h20 min) , normalna jakość (2h) a najniższa to (3h).

Płytki do kamerki oczywiście 8cm DVD-R, DVD-RW, DVD-RAM i DVD-R DL

Przybliżony czasy nagrywania 1 płyty w trybie HD:
w najwyższej jakości: płyty DVD-R-RW-RAM (14 min), DVD-R DL (26 min)
w normalnej jakości: płyty DVD-R-RW-RAM (21 min), DVD-R DL (40min)
w najniższej jakości: płyty DVD-R-RW-RAM (31 min), DVD-R DL (60min)

Przybliżony czas nagrywania 1 płyty w trybie STD:
w najwyższej jakości: płyty DVD-R-RW-RAM (18 min), DVD-R DL (35 min)
w normalnej jakości: płyty DVD-R-RW-RAM (37 min), DVD-R DL (1h9min)
w najniższej jakości: płyty DVD-R-RW-RAM (1h15min), DVD-R DL (2h18min)
Pozdrawiam
 

lukchrust

New member
Odnośnie kamery panasonic HDC-SX5 mam problem tego typu. Zgrałem nagrany materiał przez HD Writer i przekonwertowałem do MPEG2. Chciałem to nagrać na zwykłą płytke DVD-R lub DVD-RW. Zainstalowałem wersję trialową Nero 8. Materiał został nagrany ale bez dźwięku:(. Chyba jest niezbędna wtyczka Dodatek Blu-ray/HD DVD Video . Może ktoś z was mi doradzi jak zgrać filmy w formacie MPEG2 w inny sposób żeby był dostępny dźwięk ??
 

bruke

New member
lukchrust napisał:
Bruke jestem posiadaczem tej kamerki. Odnośnie płytek dvd to na każdej możesz nagrywać w wysokiej rozdzielczości. Płytki dvd-rw to dobry wybór tylko długość zapisu w HD dość krótka. Proponuję kupić niezłą kartę np: SanDisk Extreme III 8GB ( cena w Agito 234 zł ) transfer 20 MB/s. Do karty dołączony jest czytnik. Nie musisz zrzucać nagranych filmów lub zdjęć podłączając kamerę. Wkładasz czytnik do usb a HD Writer przechwytuje materiał do ewentualnej edycji.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź i istotne dla mnie informacje. Z braku czasu jeszcze nic nie robiłem z kamerą, ale do eksperymentów (bo musze się uczyć) kupiłem sobie kartę SanDisc Ultra II 2.0 GB (prędkość odczytu: 10 MB/s i prędkość zapisu: 9 MB/s). Myślę, że na razie mi ona wystarczy, a wskazaną przez Ciebie kupie później. Ja tu jeszcze jeszcze wiele razy wrócę! Serdecznie dziekuję i pozdrawiam. :) :) :)
 

bruke

New member
Jeszcze koniecznie chciałbym wiedzieć jakiej jakości będą pliki wideo (1920x1080) z kamery HDC-SX5 w komputerze, a także wyświetlane z komputera na telewizor Full HD. Czy będą takie, jakie były na już nieczynnej stronie Stage6.com albo takie:

http://vimeo.com/707965

Przy okazji prosiłbym o podanie podobnych stron onternetowych z plikami wysokiej rozdzielczości. Dzisiaj biorę się do roboty... Serdecxznie pozdrawiam.
 

kr3tu

New member
Witam ponownie wszystkich. Jeśli tylko ktoś ma namiary na sklep w którym można jeszcze dostać tą kamerkę w cenie do 1700 zł to prosiłbym o PW.
Od dwóch tygodni dzwonię i nigdzie jej nie ma. Oferty w sklepach internetowych dawno nieaktualne.

pozdrawiam...
 

Tom_Bod

New member
kr3tu napisał:
Witam ponownie wszystkich. Jeśli tylko ktoś ma namiary na sklep w którym można jeszcze dostać tą kamerkę w cenie do 1700 zł to prosiłbym o PW.
Od dwóch tygodni dzwonię i nigdzie jej nie ma. Oferty w sklepach internetowych dawno nieaktualne.

pozdrawiam...

Przyłączam się do apelu Kolegi.
Co więcej - w kilku sklepach opis brzmiał "produkt wycofano".
Czyżby jakaś zorganizowana akcja wycofywania z rynku wadliwego produktu? Wiadomo Wam coś o tym?

pozdr.
 

janek67

New member
a czy kolega Bruke mogłby się podzielić informacja w którym MM zakupił kamerkę chodzi o miasto .

Pozdrawiam
Janek
 

bruke

New member
janek67 napisał:
a czy kolega Bruke mogłby się podzielić informacja w którym MM zakupił kamerkę chodzi o miasto .

Pozdrawiam
Janek


Przed chwilą, tj.o godz. 13.00, telefonicznie ustaliłem, że w MediaMarkt w Nowym Sączu jest jeszcze 8 /osiem/ takich kamer, a do dotychczas kupionych nie było żadnych uwag. Pozdrawiam
 

janek67

New member
dzięki serdeczne za odpowiedz, niestety z Gdańska do Nowego Sacza kawal drogi a w Media do okolic Warszawy nie ma , i w sklepikachinternetowych również pustki w cenie do 1600zł.
 

Tom_Bod

New member
bruke napisał:
Przed chwilą, tj.o godz. 13.00, telefonicznie ustaliłem, że w MediaMarkt w Nowym Sączu jest jeszcze 8 /osiem/ takich kamer, a do dotychczas kupionych nie było żadnych uwag. Pozdrawiam

Ja też sprawdziłem w MM, ale w pobliskim mi Poznaniu.
Są. Po... 2.700 zł.
Masakra!
Kto zna jakiś internetowy sklep, w którym jest ten model w cenie do 2 tys.?
pozdr.
 

janek67

New member
pozwolłem sobie zadzwonic również do MM w Nowym Sączu i mają tak jak kolega Bruke napisał ale niestety cena jest 1999zł , wiec albo natrafiłeś na fajną promocję , albo nie wiem co :), maja te kamerki jeszcze w Warszawie kilka sztuk na Al. Krakowskich ale też cena chyba 1999zl.

Pozdrawiam
Cygan
 

andbic

New member
Prawdopodobnie kamerka jest jeszcze dostępna w Maximedia za 1546 zł http://www.maximedia.pl/?c=kamery_cyfrowe&p=panasonic_hdc_sx5
Ja swoją kupiłem MM Lublin za 1690 zł (raty 0%), 13 sztuk sprzedano w ciągu 2 dni. Potwierdzam wszystkie zalety kamerki o których tutaj napisano (szczególnie wyposażenie w wizjer, stopkę na akcesoria (brak w nowych modelach)oraz pojemny akumulator). Jakość obrazu i dźwięku dla mnie rewelacyjna. Ciekaw jestem czy dużo lepszy obraz daje zapis w 1080p w nowych HDC-SD9 (w Maximedia za 2690)? Porównując specyfikację HDC-SX i HDC-SD9 wydaje mi się, że zmiana 1080i na 1080p polega na zmianie oprogramowania - ale mogę się mylić.
Pozdrawiam
Andbic
 
Ostatnia edycja:

bruke

New member
Jest prawdą, co dzisiaj sprawdziłem, że tylko w pierwszych dniach obowiazywania gazetki reklamowej w moim MM była taka cena tej kamerki - 1599 zł, bo teraz jest już 1999 zł.
 

Tom_Bod

New member
bruke napisał:
Jest prawdą, co dzisiaj sprawdziłem, że tylko w pierwszych dniach obowiazywania gazetki reklamowej w moim MM była taka cena tej kamerki - 1599 zł, bo teraz jest już 1999 zł.

Byłem dziś w MM w KingCrosie w Poznaniu, miałem kamerę w ręku. Cena 2.700 z jakąś koncówką, której nie pamiętam.
Jak to możliwe, że w jednej sieci są tak dramatycznie rózne ceny?
Temat chyba dla pana Wajsa z Radiazet albo urzędu ochrony konsumenta.

Wesołych Świąt!
tomek
 

bruke

New member
Tom_Bod napisał:
Byłem dziś w MM w KingCrosie w Poznaniu, miałem kamerę w ręku. Cena 2.700 z jakąś koncówką, której nie pamiętam.
Jak to możliwe, że w jednej sieci są tak dramatycznie rózne ceny?
Temat chyba dla pana Wajsa z Radiazet albo urzędu ochrony konsumenta.

Wesołych Świąt!
tomek

Wydaje mi się, że każdy MM ma swoją gazetkę reklamową z podanym adresem jednostki handlowej i indywidualnie kwalifikuje towary do promocji. Np. gazetka obowiązujaca od dzisiaj /bo poprzednia skończyła się wczoraj i stąd u mnie ta nowa cena kamery/, jest nieco inna, niż tutaj: http://www.mediamarkt.pl/lublin/gazetka/
Np. dzisiaj kupiłem sobie telefon bezprzewodowy Avena 168 za 79 zł !!!, którego na podanej stronie nie ma. Serdecznie Wszystkich pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt, smacznego jajka i mokrego dyngusa wszystkim użytkownikom tego Forum. WESOŁEGO ALELUJA
 

kr3tu

New member
Witam wszystkich ponownie. Dziś obdzwoniłem ponad 10 miast, gdzie sklepy ma MediaMarkt. Wnioski?
- ceny w jednych mają się nijak do drugich
- w niektórych w ogóle nie mieli pojęcia, że taka kamerka istnieje
- w nowym sączu faktycznie były bodajże po 1599zł lub coś około (do dziś), bo pani w słuchawce mówiła, że od dziś po 1999zł i mają 8 sztuk
- do częstochowy i olsztyna nie da się dodzwonić xD
- w którymś warszawie mieli tą kamerę za 4000zł, to aż mi oczy wyszły jak to usłyszałem

I NAJWAŻNIEJSZE. Najtaniej w sieci MediaMarkt można dostać ją w Łodzi!
Są tam dwa media markt, w tym galerii facet powiedział mi, że ma kilka sztuk, a w tym drugim pani, że osiem.

Cena chyba najbardziej atrakcyjna póki co bo w obu po 1899zł. Drogo w porównaniu z tym co kiedyś, ale taniej spotkać nie mogłem.

@ktoś wyżej
W maximedia nie mają. Dzwoniłem zarówno do Warszawy jak i byłem osobiście u mnie w mieście. Albo mówią po poprostu że nie ma, albo gadka 'będize za 2 tygodnie' za każdym razem jak pytasz.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś pomogłem. :)
No i oczywiście wesołych ^^
 

Michup

New member
w nowym Saturnie w Poznaniu..

w Galerii Pestka SX5 jest za prawie 4 kPLN podobnie zresztą jak SD5:confused:
Pomacałem..jednak chyba poczekam jeszcze może SD9?
Pozdrawiam.
 
Do góry