Panasonic HDC-SD9 vs. Samsung VP-HMX20C

leszekza

New member
Jestem zdecydowany na zakup jednej z tych dwóch kamer. Przeleciałem forum i zagraniczne testy i wciąż jestem w kropce. W testach wychodzą bardzo podobnie. Kamery będę głównie używał do kręcenia dziecka i psa, mniej więcej po połowie w pomieszczeniu i na dworze.
To co przemawia wg mnie na korzyść poszczególnych kamer:

Samsung
-slow motion
-6Mpix matryca - zdjęcia powinny być w miarę ok

Panasonic
-optyczna stabilizacja
-chyba lepsze szkło

Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze kamery.

Pzdr
Lechu
 

trainiart

New member
W/g Camcorderinfo

Wybrałem te elementy oceny, których waga wynosi conajmniej 1, pozostałe mają zdecydowanie mniejszy wpływ na wynik. (oceny z uwzględnieniem wag - mam nadzieję, że się nie pomyliłem w mnożeniach)

oceniany element........ waga..HDC-SD9..VP-HMX20C

- jakość wideo.............. 4........ 36........ 39
- jakość wideo low light.. 4 ....... 10,6...... 30,48
- rozdzielczość wideo..... 1,5...... 27........ 36,75
- obsługa kamery.......... 1,25..... 5,94...... 7,42
- jakość zdjęć.............. 1,2....... 8,75...... 9,9
- rozdzielczość zdjęć..... 1.......... 5,45.... 35,86
- stabilizacja................ 1.......... 8,90..... 4,10
- media....................... 1.......... 6.......... 8
- audio........................1.......... 5,5.........6

* suma................................... 114,1..... 177,5

Oczywiście można się nie zgadzać z ocenami, a także mieć inne preferencje w zakresie wag niż autorzy ocen.

No i jeszcze jedno: nieuwzględniany element z jego wagą - zaufanie do marki (Panasonic vs. Samsung)
 

seba_00

New member
Posiadam Panasonica hdc-sd9 i jestesm w sumie zadowolony, swietny obraz, audio 5.1 jedna rzecz ktora moze denerwowac to tylko przycinanie sie obrazu podczas zbyt gwaltownego ruchu (no ale mysle ze to noramala sprawa) no i druga rzecz to jesli nie masz blu-raya to trzeba dokupic specjalny kabel hdmi Panasonika za 120 zl zeby ogladac film HD.
 

leszekza

New member
Wynika z tego, że za wyjątkiem stabilizacji, samsung jest pod każdym względem lepszy. Bawiłem się nim dziś w MM i wszystko było ok, tylko bardzo niewygodnie leżał w ręce. Jakiś taki okrągły jest. Teoretycznie byłem już zdecydowany na Panasonica, bo po co mi kamera, która nie leży. Aż tu trainiart wrzucił porównanie (dzięki) i znowu mam dylemat :confused:
@seba_00 jak filmy kręcone w mieszkaniu ?
Oj żeby człowiek tylko takie problemy miał :)

Pzdr
Lechu
 

trainiart

New member
Inna opinia

Opinia na PCMAG.COM

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2339981,00.asp

a w podsumowaniu:
"Camcorders that record in AVCHD generally tend to produce better-looking video than camcorders that record in more compressed formats like MPEG-4 , but the Panasonic HDC-SD9-8GB is still bested by the other models we've recently reviewed—including the Samsung SC-HMX20C. It is seriously hurt by white-balancing problems and blurry images. If you're interested in a lightweight, full-featured HD camcorder, the Samsung SC-HMX20C is definitely the better choice."
 

leszekza

New member
No to kamerę już wybrałem. Kupię Samsunga o ile się pojawi w sklepach !! Jak na razie wszystkie schodzą jak ciepłe bułeczki. Wczoraj były a dziś już nie ma. Trzeba poczekać na 'poświętach' :(

Pzdr
Lechu
 

macbat

New member
Co do Samsunga hmx20c radzę przy zakupie dokładnie sprawdzić kamerę. Prawdopodobnie sporo egzemplarzy ma wadę fabryczną polegającą na zakłóceniach przy słabszym świetle. Opiszę ciąg dalszy przygód z tą kamerą i serwisem w wolnej chwili - w innym wątku właśnie dotyczącym modelu vp-hmx20c.
 

stefwal

New member
Co do Panasa:
- fotki liche, nawet w dobrym świetle
- filmy w pomieszczeniach i przy słabym swietle -liche
- filmy w dobrym świetle - bardzo dobre, oglądanie w FHD jest czystą przyjemnością, szczegółowość bardzo dobra
- stabilizacja OK
- dzwiek 5.1 - bardzo dobry (jak na taki układ mikrofonów w tak małej kamerce), fajnie się słucha w kinie :eek:k:
- naładowana bateria wystarcza na kartę 16GB w najwyższej rozdzielczości, niestety brak pełnosprawnych zamienników akumulatora.
- bardzo ładna i poręczna o ile nie chcemy grzebać w Menu podczas filmowania.


Dobra kamera dla filmowania psa i dziecka o ile nie "występują" w domu lub wieczorem :p
 
Do góry