Panasonic HDC-SD800 czy Sony HDR-CX360VE

muszyna2

New member
Witam. Po eksperymentach z aparatami fotograficznymi doszedłem jednak do wniosku że, aparat do zdjęć kamera do filmów :). Przymierzam się więc do zakupu kamery a zainteresowanie skupiam na kamerach wymienionych w tytule. I tu mam pytanko czy może ktoś miał możliwość przetestowania w szczególności kamerę sony? Kamerę będę wykorzystywał czysto amatorsko bez specjalnego skupiania się na funkcjach manualnych. Zależy mi przede wszystkim na jakości nagranego materiału. Ceny obu kamer są porównywalne. Za sony wydaje mi się przemawia wbudowana pamięć i dźwięk 5.1. Obydwie kamery kręcą w rozdzielczości 1920 x 1080 / 50p dodatkowo sony 25p. Prosił bym o wskazówki i poradę. Pozdrawiam.
 

marder

Member
Witam. Po eksperymentach z aparatami fotograficznymi doszedłem jednak do wniosku że, aparat do zdjęć kamera do filmów :). Przymierzam się więc do zakupu kamery a zainteresowanie skupiam na kamerach wymienionych w tytule. I tu mam pytanko czy może ktoś miał możliwość przetestowania w szczególności kamerę sony? Kamerę będę wykorzystywał czysto amatorsko bez specjalnego skupiania się na funkcjach manualnych. Zależy mi przede wszystkim na jakości nagranego materiału. Ceny obu kamer są porównywalne. Za sony wydaje mi się przemawia wbudowana pamięć i dźwięk 5.1. Obydwie kamery kręcą w rozdzielczości 1920 x 1080 / 50p dodatkowo sony 25p. Prosił bym o wskazówki i poradę. Pozdrawiam.
SD800 ma 3 przetworniki i z pewnością oferuje lepszą jakość filmów. Od SD900 różni ją gorszy dźwięk i brak wiziera, ale obraz nagrywa jak najlepszy model Panasa.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
pierwsze zdanie to trzeba uwazać w dziejszych czasach
dzwiek 5.1 to do dupy dzwięk
dzwiek w kmaerach itd to slabe ogniow
automatyka w sony jest lepsza niż w panasonic
50p to do niczego nie potrzebne, specyfikacja blu-ray nie obejmuje tego, dlatego mądrzejsi robia 1920x720p 50p, a tak w 1920x1080 to o kant dupy i strata czasu przy konwersji itd

Auto - Sony
manula - Panasonic
Jakoś nagrania video Panasonic, ale aż tak dużej różnicy nie ma

lepiej mieć 30p, a to daje z tego co pamietam Canon g10, aż dziwne że panasonic nic nie dał 50i i 50p, to już lepiej wypadł Sony
1. Canon
2. Panasonic
3. Sony

reszta = ocenić samemu, latwo sie pisze trudniej wydać kasę, a doradzców jest wielu.

wizjer - to kpina

obiektyw - oj bo ma 3 to znaczy lepszy, hm kiedys może tak, Sony obiektywy ma niezłe


stabilizacja - Sony to waże
slabe światło to Sony

stabilne ujęcie w dzień Panasonic, Canona nie widziałem to nie wiem.

GPS - Sony świetna sprawa
 

muszyna2

New member
Jeżeli 50p nic nie wniesie to może zaoszczędzić parę stówek i kupić Sony HDR-CX305. Można ją wyrwać poniżej 2tyś. Mam tylko nadzieje że obraz z tych kamer na moim 40 calowym tv będzie znacznie lepszy niż z sony DSC-HX5V. Chociaż jak na aparat to nie jest źle :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a czy przypadkiem w tamtym roku nie chciałeś kupić kamery, bo wychodzi na to że rok czasu już kupujesz?

żeby mieć porównanie weż aparat do sklepu nagraj coś kamerą i będziesz wiedział, dla mnie jest duża różnica, no ale ja mam topowy model kamery.
 

muszyna2

New member
Zgadza się. Miałem kupić nową kamerę pod koniec zeszłego roku. Pisałem coś w temacie na przełomie października a listopada. A w grudniu zakupiłem aparacik sonego z funkcją nagrywania full hd. Nie jest źle ale szczerze mam ochotę na coś lepszego. Chyba sprawdzę w ten sposób jak piszesz. Wezmę do sklepu aparacik i porównam. W każdym bądź razie chętnie poczytam różnych sugestii. Zastanawiam się jak potoczy się przyszłość kamer ale wydaję mi się że niską i średnią półkę kamer i tak w przyszłości zaczną zastępować aparaty.
 

ArtiW

New member
50p to do niczego nie potrzebne, specyfikacja blu-ray nie obejmuje tego, dlatego mądrzejsi robia 1920x720p 50p, a tak w 1920x1080 to o kant dupy i strata czasu przy konwersji itd

Auto - Sony
manula - Panasonic
Jakoś nagrania video Panasonic, ale aż tak dużej różnicy nie ma

lepiej mieć 30p

Seba i inni koledzy,
wytłumaczcie mi (tak jak krowie na rowie), dlaczego 1920x720 (jak mniemam w Sony) jest lepsze od 1920x1080 (Panasonic).


Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sd 800 jest w innej klasie. I nagrywa super zdjęcia nawet w nocy. To jest ekstraklasa do takich potrzeb.
 

marder

Member
Seba i inni koledzy,
wytłumaczcie mi (tak jak krowie na rowie), dlaczego 1920x720 (jak mniemam w Sony) jest lepsze od 1920x1080 (Panasonic).


Z góry dzięki.
Nie ma takiej rozdzielczości, są: 1920*1080 lub 1280*720. Coś mu się pomyliło. I Sony potrafi nagrywać w 1920*1080/25p , a nie 30p, bo u nas sprzedają kamery nagrywające w systemie PAL.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
SD800 nie ma pierścienia !

muszyna2 tak to nigdy nie kupisz, aparat małpka zawsze będzie małpką i kiesko nagrywać będzie.

Tak pomyliło mi się 1280 a nie 1920, nie pisałem że mają, a pisałem że powinny mieć.

1920x1080 takie są u nas, nagrywanie w standardzie (specyfikacja AVCHD i Blu-Ray) a mogli by dać 1920x1080 30p i 1280x720 50p, to sprostowanie z mojej strony, dodam że canon dał 30p z tego co pamiętam w nowym modelu.
 
Do góry