Panasonic HDC-DX1-Pinacle Studio 11.1 a UDF2.5

rzab

New member
Witam,

Mam kamere panasonica HDC-DX1 ktora zapisuje pliki na mini DVD. Plytka po zamknieciu w kamerze, nie jest widoczna w napedzie DVD komputera(win XP). Czy ktos moze potwierdzic, ze majac Pinacle Studio 11.1 plus lub ultimate, taka plytka zapisana nota bene w UDF 2.5(ktorego Win XP nie "rozpoznaje") bedzie wtedy widoczna i bedzie mozna skopiowac pliki .2mts na twardy dysk i edytowac w Pinacle`u???
Mysle ze podobna sytacja jest z kamerami Sony zapisujacymi rowniez na mini DVD!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
rzab napisał:
Witam,

Mam kamere panasonica HDC-DX1 ktora zapisuje pliki na mini DVD. Plytka po zamknieciu w kamerze, nie jest widoczna w napedzie DVD komputera(win XP). Czy ktos moze potwierdzic, ze majac Pinacle Studio 11.1 plus lub ultimate, taka plytka zapisana nota bene w UDF 2.5(ktorego Win XP nie "rozpoznaje") bedzie wtedy widoczna i bedzie mozna skopiowac pliki .2mts na twardy dysk i edytowac w Pinacle`u???
Mysle ze podobna sytacja jest z kamerami Sony zapisujacymi rowniez na mini DVD!


Ja ma Pinnacle Studio 11.1 Plus i to co chcesz robię z płytkami .m2ts z kamery Sony HDR-UX3e. :krol:
 

rzab

New member
Dzieki chcialem sie tylko upewnic, poniewaz w wymaganiach Pinnacle`a napisane jest :
Capture Options
  • Import from AVCHD* camcorders (requires USB 2.0 on your PC and a UDF driver which comes with your camcorder)
Gucio50, czy z twoim UX3e byl jakis software z UDF drivers???
W moim DX1, nie bylo nic :(
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
rzab napisał:
Dzieki chcialem sie tylko upewnic, poniewaz w wymaganiach Pinnacle`a napisane jest :
Capture Options

  • Import from AVCHD* camcorders (requires USB 2.0 on your PC and a UDF driver which comes with your camcorder)
Gucio50, czy z twoim UX3e byl jakis software z UDF drivers???
W moim DX1, nie bylo nic :(

Napiszę jak to jest z plikami AVCHD ze SONY. Płytka nagrana w kamerze Sony nie jest widziana przez system Windows. Natomiast jeżeli się zainstaluje oprogramowanie załączone do kamery to od tego momentu płytki są już przez system widziane. Czyli oprogramowanie napewno wnosi do systemu jakiś driver umożliwiający czytanie płytek AVCHD. W takim przypadku windowsy mogą już odczytać i przekopiować na dysk całą zawartość płytki. Dotyczy to zarówno płytki RW jak i R. Płytki nie muszą być finalizowane. Struktura zapisu na płytce odpowiada BD czyli w katalogu BDMV są podkatalogi BACKUP, CLPINFO, PLAYST i STREAM. W tym ostatnim są umieszczone pliki .m2ts. Pliki mają kolejne nazwy 00000, 00001, 00002 itd. W katalogu BDMV znajduje się jeszcze zbiór Index i Movie obiect. Pliki .m2ts jak wspomniałem można przekopiowywać na dysk i będą one odtwarzane niektórymi playerami i można je także poddawać edycji różnymi programami o których pisałem. Warto jednak wiedzieć, że jeżeli się zaimportuje pliki programem Sony (a nie przez zwykłe kopiowanie) to pliki zmieniają nazwę - składa się ona z cyfrowego zapisu daty i czasu zrobienia w kamerze danego ujęcia a obok zaimportowanego .m2ts zbioru powstaje drugi o tej samej nazwie ale z rozszerzeniem .modd i w zbiorze tym zawarte są wszelkie informacje o zbiorze .m2ts. Jest zatem istotna różnica między zwykłym kopiowaniem zbiorów i ich importowaniem programowym. Różnica ta ma poważne skutki. Bowiem tylko zbiory importowane można poddać Authoringowi programem Sony by nagrać np. na dużej płytce (4.7 GB) własny film w formacie BD. Próba zestawienia kopiowanych zbiorów .m2ts i ich nagranie na DVD w postaci BD sygnalizowana jest błędem. Importować pliki AVCHD można bezpośrednio z kamery ale w przypadku płytek DVD wygodniej jest dokonywanie importu z płytki umieszczonej w napędzie PC-ta (płytka nie musi być finalizowana).
Myślę, że te wyjaśnienia rozwieją wątpliwości i nawarstwiające się nieporozumienia. Mam swój pogląd na temat plików AVCHD z kamer Panasonic ale bardziej wskazane byłoby aby ktoś z posiadaczy takiej kamery opisał jak wygląda problematyka plików AVCHD z tych kamer - bo tutaj robi się jeszcze większe zamieszanie.
 

rzab

New member
Sydon777, obawiam sie ze jednak bardziej namieszales :(
Z twojej wypowiedzi wynika ze jednak trzeba miec drivery, ktore sa dolaczane z kamera, aby PC z Win XP mogl czytac plytki-tak jak tego wymaga Pinnacle. A wg. Gucia50 on wgral jedynie Pinnacle`a i PC rozpoznaje miniDVD. Wyglada na to ze dopoki sam nie zaladuje Pinnacle`a ,to nie stwierdze czy to wystarczy zeby plytka byla "widoczna".
Wracajac do twojej wypowiedzi na temat struktury katalogow, nagranej plytki, w moje kamerze DX1 wyglada nastepujaco(plytke moglem odczytac w laptopie kolesia o dziwo,jest to Toshiba z zeszlego roku,wyglada ze ma drivery do UDF 2.5 ale jak je "wyciagnac" z niej aby i na moim kompie mozna bylo czytac dyski?? :()
folder AVCHDTN i BDMV, i folder BDMV zawiera te same foldery co twoje: BACKUP,CLIPINF,PLAYLIST,STREAM oraz index.bdmv i movieObject.bdmv
W folderze Stream tez sa .m2ts zaczynajac od 0000, 0001...00029,99998,99999 (plytka jest sfinalizowana!)
Sydon777: napisales :
Mam swój pogląd na temat plików AVCHD z kamer Panasonic ale bardziej wskazane byłoby aby ktoś z posiadaczy takiej kamery opisał jak wygląda problematyka plików AVCHD z tych kamer - bo tutaj robi się jeszcze większe zamieszanie.

wyglada ze struktura jest identyczna do tych z Sony, co wiec miales na mysli piszac to???

pozdr
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja tylko stwierdziłem fakty i nic więcej. A co do Gucio to przecież najpierw miał zainstalowany program Sony Picture Montion Browser a dopiero później instalował Studio 11. Jeżeli pliki .m2ts są dostępne dla systemu to ze Studio 11 nie ma problemu. Ty te pliki masz na płytce i nie potrafisz ich przenieść do komputera więc jak wczytasz do Studia? Czy masz jakiś program, który obsłuży import z kamery? Jeżeli nie to skorzystaj zatem z komputera kolegi, gdzie widać te pliki i poprzez jakiś nośnik zewnętrzny przenieś je do swojego komputera i nie będzie problemu ze Studio 11. A co do plików AVCHD na płytkach Panasonica to opisałeś jak sprawa wygląda i o to chodziło. Jeszcze niech ktoś z posiadaczy kamery Panasonica z dyskiem twardym opisze te struktury przed importem i po imporcie plików do PC-ta i wszystko dla wszystkich będzie jasne - że są liczne problemy w tym zakresie jasno wynika choćby z postów na tym Forum.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ponieważ edycja powyższego postu już nie jest dla mnie dostępna dla formalności dopisuję dodatkowo - sprawdziłem w komputerze kolegi z systemem Windows XP i płytka AVCHD nie była widziana przez system. Ale też sprawdziłem w laptopie Amilo Fujistu z systemem Windows Vista Home Basic i cała struktura plików na płytce była przez system widziana i pliki .m2ts można było kopiować aczkolwiek ani WMP ani WinDVD nie odtwarza ich. W systemie nie były instalowane żadne inne programy, które są związane z AVCHD. Tak więc z widzialnością plików AVCHD rzeczywiście może być różnie w różnych komputerach.
 

trawka71

New member
rzab napisał:
Witam,

Mam kamere panasonica HDC-DX1 ktora zapisuje pliki na mini DVD. Plytka po zamknieciu w kamerze, nie jest widoczna w napedzie DVD komputera(win XP). Czy ktos moze potwierdzic, ze majac Pinacle Studio 11.1 plus lub ultimate, taka plytka zapisana nota bene w UDF 2.5(ktorego Win XP nie "rozpoznaje") bedzie wtedy widoczna i bedzie mozna skopiowac pliki .2mts na twardy dysk i edytowac w Pinacle`u???
Mysle ze podobna sytacja jest z kamerami Sony zapisujacymi rowniez na mini DVD! tej kamery.


Czy jesteś zadowolony z kamery? Mam zamiar kupić ten model, ale oczywiście mam wątpliwości. Jakbyś mógł to proszę o odpowiedź i ewentualne wrażenia z użytkowania tej kamery.

Pozdrawiam, trawka71
 
Ostatnia edycja:

rzab

New member
Dx1

no coz
kamere kupowalem w czerwcu 2007, co do samej kamery jakosci nagrania itp.nie mam zadnych zastrzezen.Teraz majac laptopa z vista, nie mam tez problemow z ¨widzeniem¨tego co nagrane i skopiowanie na twardy dysk(plytek sfinalizowanych),ale..gdybym teraz mial kupowac kamere to wybralbym z dyskiem lub jeszcze lepiej nagrywajaca na kartach pamieci.Na grywanie na dvd ma swoj glowny minus ze plytka ma ograniczona objetosc, nawet dual layer w koncu sie konczy...bywa ze w najmniej odpowiednim momenice trzeba wlozyc nowa plytke aby kontynuowac zapis-jest to duzy minus.samo przelozenie,odczyt nowej plytki trwa niestety jakis czas i mozna utracic cos ciekawego :(
w czerwcu 2007 kamery na karty czy z twardym dyskiem byly jeszcze rzadkoscia i drogie,teraz juz nie...;
wybor jest prostszy
:)
pozdr
 

trawka71

New member
rzab napisał:
no coz
kamere kupowalem w czerwcu 2007, co do samej kamery jakosci nagrania itp.nie mam zadnych zastrzezen.Teraz majac laptopa z vista, nie mam tez problemow z ¨widzeniem¨tego co nagrane i skopiowanie na twardy dysk(plytek sfinalizowanych),ale..gdybym teraz mial kupowac kamere to wybralbym z dyskiem lub jeszcze lepiej nagrywajaca na kartach pamieci.Na grywanie na dvd ma swoj glowny minus ze plytka ma ograniczona objetosc, nawet dual layer w koncu sie konczy...bywa ze w najmniej odpowiednim momenice trzeba wlozyc nowa plytke aby kontynuowac zapis-jest to duzy minus.samo przelozenie,odczyt nowej plytki trwa niestety jakis czas i mozna utracic cos ciekawego :(
w czerwcu 2007 kamery na karty czy z twardym dyskiem byly jeszcze rzadkoscia i drogie,teraz juz nie...;
wybor jest prostszy
:)
pozdr





Dzięki bardzo za odpowiedź. Chyba jednak zdecyduję się na ten model. Po prostu w cenie 1340 złociszy nie kupię nic o podobnych parametrach. Jeżeli chciałbym kupić coś z "twardzielem" to jest wydatek rzędu 2500-3500. A to już jest poza moim zasięgiem.

Pozdrawiam, trawka:)
 

gonzo28

New member
a gdzie mozna ja kupic za 1340 pln? Ja wlasnie sie do niej przymierzam i taniej niz 1550 nie znalazlem...

A skoro juz o tej kamerce mowa... W opisie produktu napisane jest,ze mozna odtwarzac w stacjonarnym odtwarzaczu a po przeczytaniu kilku postow widze, ze kompy maja problem z widzeniem tej plytki.
Jak wiec jest z nia naprawde?

pozdr
 

trawka71

New member
gonzo28 napisał:
a gdzie mozna ja kupic za 1340 pln? Ja wlasnie sie do niej przymierzam i taniej niz 1550 nie znalazlem...

A skoro juz o tej kamerce mowa... W opisie produktu napisane jest,ze mozna odtwarzac w stacjonarnym odtwarzaczu a po przeczytaniu kilku postow widze, ze kompy maja problem z widzeniem tej plytki.
Jak wiec jest z nia naprawde?

pozdr

Witam!
W sklepie internetowym EUKASA. Błyskawiczna przesyłka. Za pobraniem opłata tylko 20 złotych. Warto.:)
Mój laptop Della z systemem Vista nie ma problemu.
Ale może to kwestia zainstalowania pinnacle 11 plus. Na szczęście jest dołączony za friko do kamery.

Pozdrawiam, trawka71
 

vlastacz

New member
Panasonic HDC HS9

Witam
od dłuższego czasu serfuje po necie i czytam wypowiedzi kolegów
połaczonych z AVCHD.
Kamerę kupiłem w czerwcu 2008, i teraz po urłopie próbuję coż zrobić z tymi plikami. Wgrałem do PC-ta, Celeron 2,4GHz, 2 Gb RAMu i win Vista (czysty), programem dołączonym do kamery HD Writer, i dokonałem próby zapisu na DVD+R nagrywarką Lite-On , i nagrało się.
na DVD są 3 pliki AVCHDTN, BDMV i IISVPL, w pliku BDMV są pliki jak koledzy piszą i w katalogu STREAM są pliki 0000 ....01 itd z rozszerzeniem MPEG TS file. Przy próbie odtwarzanie programem Media Player Classic obraz stoi w miejscu lub szarpie i fonia jest przerywana, ale to może być komputerem lub programem MPC. Planuje zakupu Pinacle, zobacze co dalej.
Pozdrawiam i przepraszam za błędy do polskich szkół niechodziłem
 
Do góry