Panasonic HDC 700 i Sony Vegas

Gucio50

New member
Bez reklam
O ile logiczne jest, że wyższy numer oznacza "czegoś więcej i lepiej" to nie do końca wiem, jak zachowują się pliki w rozdzielczości 1920x1080p w Sony Vegas. Możecie podzielić się doświadczeniami?
:blagam:

Są aktualnie dwie wersje , które powinny Cie zainteresować, które "dadzą sobie radę" z plikami avchd z Twojej kamery
Oba są za około 300zł netto
Pinnacle Studio HD 14 Ultimate,
oraz
Sony Vegas 10 Platignum Suite(z DVD Architect)

Jest tez jeszcze Nero 10, Corel i parę innych ale odradzam


Pinnacle 14 jest łatwe w obsłudze io daje piekne efekty dodatkowe.
Menu, przejścia podkład muzyczny , napisy itd itp.
Sony Vegas jest dla prawdziwych fachowców od montażu. Jest bardziej elastyczny, ale wymaga znajomości fachu montażysty.

Efekty obu, mogą być podobne. Jeżeli jednak uzytkownik Sony Vegas, nie ma bardzo duzego doswiadczenia, to nie uzyska tego, co w Pinnacle jest dane "z pudełka".

Warto przemysleć wybór.
 
Ostatnia edycja:

Zibi W

Member
"Ja wiem ze to wychodzi poza specyfikacje blu-ray, dlatego tez odtwarzacz musi byc panasonic."

Albo LG np BD570-sprawdzone.
 

fransua

New member
Są aktualnie dwie wersje , które powinny Cie zainteresować, które "dadzą sobie radę" z plikami avchd z Twojej kamery
Oba są za około 300zł netto
Pinnacle Studio HD 14 Ultimate,
oraz
Sony Vegas 10 Platignum Suite(z DVD Architect)

Jest tez jeszcze Nero 10, Corel i parę innych ale odradzam

Sony Vegas jest dla prawdziwych fachowców od montażu. Jest bardziej elastyczny, ale wymaga znajomości fachu montażysty.
Jest jeszcze Edius Neo Booster 2.5 (pierwszy NLE, który wprowadził natywną obróbkę AVCHD zanim Sony jeszcze o tym pomyślało) i Edius Neo 3 - najnowsze dziecko f-my GV (tylko cena większa). Z tych wymienionych najnormalniejszy wg mnie jest Edius. Skośnooka filozofia montażu w Vegasie jest dość dziwna. Fachowość montażu nie wynika z użytego oprogramowania. Jest tylko narzędziem pracy.

ps. Wymienić również trzeba małego ADOBE PREMIERE ELEMENTS, ktory wraz z innymi dodatkami f-my Adobe oferuje ciekawe rozwiązania.
 
Ostatnia edycja:
Do góry