Panasonic gubi kanały...

Axl2000

New member
Witam, pare dni temu zaczął mi się poważny problem z plazmą. Zaczyna gubic kanały.
Właczam TV, oglądam sobie coś, wyłączam. Włączam ponownie, a tu na miejscu tego nakału polsat, na nastepnym polsat, potem polsat, polsat, polsat, polsat...zamist tvp1 jest tvp kultura itd. przez 50+ kanałów.
Wyłączam z prądu - NIC, wlaczam i wylaczam - NIC.
Kiedyś tak się stało jak długo oglądałem coś na BD i nagle przełączyłem na TV, a teraz tak się stało wieczorem. Pomogło raz wyłaczenie z prądu i włączenie na nowo. I dzisiaj rano, leże w łóżku, chce włączyć TVN a tam Polsat...i Polsat na nastepnym, i TVP Kultura na Eurosporcie itp.

Serwis? Co im powiedziec w serwisie jak sie kanały już "naprawią" ??

Jak sa "zepsute" to tuner znajduje ich tylko 11, jak się "naprawi" to wszystkie 53...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najpierw zadzwoń do nich i zapytaj - być może mają receptę na to jeśli to wina telewizora. W moim przypadku za taką właśnie zmianę odpowiedzialny był operator a nie telewizor :D
 

Axl2000

New member
kiki napisał:
najpierw zadzwoń do nich i zapytaj - być może mają receptę na to jeśli to wina telewizora. W moim przypadku za taką właśnie zmianę odpowiedzialny był operator a nie telewizor :D

W drugim pokoju "niestety" wszystko dziala jak należy na drugim TV :(

No cóż....to serwis pewnie, jutro zadzwonie.

Co gorsza szykuje mi się wymiana lasera w BD, chyba zalatwie wszystko za 1 zamachem...
 

Axl2000

New member
No cóż...przyniosłem ten 2 TV do mnie (mniejszy i lżejszy LCD) i...działa jak ta lala, a plazma dalej widzi 10x polsat, 10x tvn turbo, 10x tvp kultura itd.

serwis ;(
 

AlexFM

New member
Jeśli nie oddałeś jeszcze do serwisu swojej plazmy zrób w ten sposób:

1. Odłącz plazmę z prądu a potem wszystkie kable od plazmy (kabel zasilający może zostać)

2. Podłącz tylko kabel antenowy i włącz TV

3. Wejdź w menu dostrajania i sprawdź czy dalej nie widzi większej ilości kanałów.

Jeśli było to co u mnie powinno zadziałać. gdzieś wyczytałem, że plazmy panasa mają czasem tendencje do gubienia kanałów jeśli jest do nich podpięty inny sprzęt (w tamtym i moim przypadku chodziło o komputer) po hdmi.

AlexFM
 
Do góry