Panasonic GT30E, logo TVP HD

Walenhovv

New member
Witam wszystkich,
Piszę ponieważ chcę przestrzec zapalonych kibiców footballu przed oglądaniem meczy na TVP HD mając w TV ustawiony wysoki kontrast. Ja po "dotarciu" plazmy przez 360 godzin (niskie ustawienia, w większości nie przekraczające połowy) postanowiłem sobie sprawić przyjemność i obejrzeć Kilka meczy na kontraście 55 przy profilu "Normalny". TV włączany około 17'tej i niemal od razu przełączany na TVP HD, oglądałem dwa mecze i przełączałem na inny kanał. Reasumując, 6 meczy czyli jakieś 5h dziennie x6 dni = ok. 30 godzin. Oczywiście czas ten jest przybliżony, lecz pozwala mniej/więcej określić czas po jakim zauważyłem logo "TVP HD", takie jakby "wyszarzone", ciemniejsze niż reszta ekranu. Nie widać tego z 2 metrów, ale jak się podejdzie bliżej to jest jednak dostrzegalne. Możecie sobie wyobrazić co przeżywam:-?. Jeszcze czytałem, że taki powidoczek może znikać przez kilkadziesiąt godzin, ale i może zostać jużze mną na stałe :roll:. ehhh... Kontrast już zmniejszyłem do +45, ale obawiam się, że już za późno... A miałem taką nadzieję, że obejrzę EURO do końca!

Pozdrawiam,
i pamiętajcie. Uczcie się na czyichś błedach :twisted:
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja mam kontrast na 45, zrobiłem sobie jeden z trybów Profesjonalny i po obejrzeniu wszystkich meczy jak dotąd to z nosem w ekranie nic nie widać.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Docieranie TV nic nie daje (gdyby było inaczej informował by o tym sam producent), to czy będziecie mieli powidoki zależy tylko i wyłącznie od jasności ekranu, dajcie kontrast wysoko a powidoki pojawia się na bank.
 

Zioowo

New member
Ja oglądam jak na razie 99% spotkań na TVP1/2 HD (mniejsze logo i ciemniejsze chyba niż TVP HD), dodatkowo wyłączony overscan oraz włączony przesuw pixela, kontrast +40, tryb dynamiczny i zero powidoków. Możliwe też, że pozytywnie na to wpływa godzinna sesja JimJam'a przed meczem z logiem po lewej stronie :).
 
Ostatnia edycja:

sapin

New member
Ja oglądam jak na razie 99% spotkań na TVP1/2 HD (mniejsze logo i ciemniejsze chyba niż TVP HD), dodatkowo wyłączony overscan oraz włączony przesuw pixela, kontrast +40, tryb dynamiczny i zero powidoków. Możliwe też, że pozytywnie na to wpływa godzinna sesja JimJam'a przed meczem z logiem po lewej stronie :).

Na dynamicznym? Podziwiam ;)
 

Henryk55

New member
Trochę mnie postraszyliście, bo też ostatnio oglądam sporo futbolu. Na razie nie zauważyłem jakichś powidoków, ale dmuchając na zimne w przerwach między połowami puszczam ruchomy pas.
 

digitalus

Banned
Nie zauwazylem powidokow po logo tvp hd . Czesciej ogladam tvp1 hd . Swiecenie logo tvp1 hd i tvp hd jest podobne.Jesli porownamy logo tvp hd sprzed kilku lat( widoczne na zdjeciu)
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - d77f1fe524c9.jpg

z tym zdjeciem to zmiana jest na plus.Logo jest tranasparentne.Intensywnosc swiecenia logo tvp hd jest zdecydowanie mniejsza.
http://s6.ifotos.pl/img/tvpJPG_rwswpen.JPG

Oczywiscie jestem za tym aby swiecenie logo bylo jeszcze mniejsze bo jaskrawe logo przeszkadza w ogladaniu programu . Trzeba brac przyklad z zagranicznych kanalow premium. Logo nie swieci nawet na ciemnym tle .
cinemaJPG_rsxesqr.JPG

http://s6.ifotos.pl/img/cinemaJPG_rsxesqr.JPG
 
Ostatnia edycja:

edkowski

New member
Mojej plazmy nie docierałem od początku oglądam na trybie normalnym kontrast 46 i wszystko jest ok,jak dla mnie tryb normalny jest najlepszy.
 

brutalus

Member
Logo tvp1 hd nie jest złe, ale widziałem chyba 3 mecze euro na brytyjskich stacjach bbc i itv - tam logo jest ledwo widoczne, więc idealne do plazm, a i komfort oglądania też większy, nawet wynik meczu na itv był półprzepuszczalny i fajnie to wyglądało. Mnie martwi logo Eurosportu, chyba nie jest dobre, co sądzicie?
 

digitalus

Banned
Logo tvp1 hd nie jest złe, ale widziałem chyba 3 mecze euro na brytyjskich stacjach bbc i itv - tam logo jest ledwo widoczne, więc idealne do plazm, a i komfort oglądania też większy, nawet wynik meczu na itv był półprzepuszczalny i fajnie to wyglądało. Mnie martwi logo Eurosportu, chyba nie jest dobre, co sądzicie?
Na niemieckiej wersji kanalu eurosport sd logo jest transparente. Duzo juz chyba nie brakowalo i podobne logo byloby na polskiej wersji sd i hd .Byly odpowiedzi na listy od kanalu eurosport.Moze listow od polskich telewidzow bylo zbyt malo i zmiany wprowadzono tylko na niemieckim kanale eurosport. Troche stary temat ale mozna ponowic wysylanie listow.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/33946-logo-stacji-tvp-15.html
Argumenty to np logo tvp 1 hd, tvp2 hd, tvp sport jest tranasprentne a logo eurosport jest zbyt jaskrwe i sa powidoki.
adres do kanalu eurosport
eurosport@eurosport.pl
Dawno juz do nich nie pisalem ale napisze ponownie.Dobrze byloby gdyby inne osoby tez napisaly list.
Poprzednio zrobili nas w balona, Napisali ze bedzie zmiana logo.czekalismy i guzik.
Stare kopie listow od eurosport

Dzień Dobry,
Kwestia przez Pana poruszona jest nam znana. Otrzymaliśmy w tej sprawie kilka sygnałów, które zostały przesłane do siedziby Eurosportu. Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie logo ulegnie modyfikacjom pod tym względem. Znaczki ograniczeń wiekowych nie są przez nas stosowane.
Pozdrawiamy,
Eurosport Polska


Witam Pana,

Informację z sygnałem od Pana przesłaliśmy do siedziby w Paryżu. Przezroczystość loga nie zależy w żaden sposób od nas w Polsce. Osobiśce także uważam, że jest to dobry pomysł. Po prostu musimy poczekać..
Dziękuję raz jeszcze.
Eurosport Polska


Dziękujemy za zwrócenie uwagi na tę kwestię. Nasi graficy podjęli już prace nad wdrożeniem półprzezroczystego logotypu. W najbliższym czasie powinno się ono pojawić antenie naszych kanałów.



Z poważaniem,

Eurosport Polska
 
Ostatnia edycja:

Walenhovv

New member
Witam ponownie,
Oglądam od kilku dni na profilu "normalny" przy kontraście 45. Po włączeniu ruchomego pasa na 3 godziny powidok TVP całkowicie zniknął, ale stracha miałem nie małego ;).

P.S. Zaraz zabieram się za maila do EUROSPORT'u, może kolejna wiadomość ponagli ich decyzję.
 

brutalus

Member
Ładnie Eurosport w balona zrobił. Pewnie Francuzi obiecali Polakom, że poprawią logo, więc takie wieści nam przekazali. Też do nich napiszę za jakiś czas, bo bywa, że oglądam Wielkie Szlemy po kilka godzin dziennie :(
 
Do góry