Panasonic GH1 vs Canon 5D Mark II vs Canon SX1 IS vs Sony HX1 vs Kamery HD

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Tak sobie czytam i oglądam i zaczyna mnie już denerwować ta polityka wydawania kamer, co chwile cos nowego wydaja w dość wysokiej cenie, a to jedno dodają a to inne odejmują, czy w końcu producent jakiś wyda cos dobrego, głównie to się tyczy Sony, Panasonic, Canon.
Może przyjdzie taki dzień, ze lepiej będzie kupić aparat, choć wole kamerę jest bardziej dla mnie uniwersalna i praktyczna.

Dodaje cos, co teraz oglądałem i wygląda dość fajnie za odpowiednia kwotę.

1080p HD video comparison: Panasonic GH1 vs Canon EOS 5D Mark II vs Canon PowerShot SX1 IS vs Sony Cyber-shot DSC HX1 | Cameralabs


Ten Panasonic ma rozsądną cenę, dodam tylko ze jako takich zdjęć nie robie, wiec nastawiam się na filmowanie, mam fajna małpkę i mi wystarcza. Canon 5D jest dosc drogi + obiektyw ze stabilizacja, wiec dla kogos kto filmuje amatorsko raczej się nie oplaca

YouTube - Mix ogrodowych ujęć (Lumix GH1 + ZD 50mm f/2)

Jeśli ktos ma to poprosze pliki z tego aparatu

YouTube - Skały Pasterskie we mgle (Panasonic GH1 + ZD 9-18mm)





YouTube - Near Sighted

Cechy charakterystyczne:


  • Typ aparatu: cyfrowy, kompaktowy aparat fotograficzny z wymiennymi obiektywami.
  • Rejestracja video w wysokiej rozdzielczości Full HD (proporcje 16:9, 1920x1080 pikseli) kodowanego w standardzie AVCHD (MPEG-4/H.264).
  • W zestawie obiektyw: Panasonic Lumix G Vario HD 14-140mm/ f/4.0-5.8 ASPH (zakres ogniskowych: 28 - 280 mm, ekwiwalent dla małego obrazka).
  • Najnowszej generacji matryca 4/3 Live MOS o rozdzielczości 12.1 miliona pikseli.
  • Zdublowany procesor obrazu Venus Engine HD.
  • System czyszczenia matrycy: Supersonic Wave Filter.
  • Szeroki zakres czułości matrycy: od 100 do 3200 ISO (w kroku co 1/3).
  • System Inteligentnej Kontroli Czułości ISO (Intelligent ISO Control).
  • System wykrywania twarzy (Face Detection).
  • Obrotowy wyświetlacz LCD (technologia Free Angle) o przekątnej 3 cali (460 000 pikseli).
  • System ustawiania ostrości oparty na systemie kontrastu AF.
  • Zgodność ze standardem PictBridge - bezpośrednie połączenie drukarki z aparatem z pominięciem komputera.
  • Mocowanie obiektywów w systemie Mikro Cztery Trzecie.
  • Współpraca z szeroka gamą obiektywów otwartego systemu 4/3 (poprzez opcjonalny adapter DMW-MA1PP, autofocus możliwy tylko z obiektywami wspierającymi AF na zasadzie detekcji kontrastu).
  • Nośnik danych: SD, SDHC, MMC.
  • Bogaty zestaw oprogramowania: Silkypix Developer Studio 3.0 SE, Photofun Studio HD Edition.
  • Zasilacz sieciowy w zestawie.
  • Menu w języku polskim.
w full hd nagrywa 24 klatki wersja PAL i ograniczenie do 30min, na rynek USA wyglada to inaczej.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
"jaskol
Okazuje sie, ze najtanszy z powyższych aparatów Sony HX1 oferuje najładniejsze nagrania w HD
Warto obejrzec Sony Cyber-shot DSC-HX1 handheld HD video with zoom - Cameralabs on Vimeo"

no dosc ladne te nagranie, ale cos u mnie dziwnie to plynne jest, ale chetnie bym zobaczyl zrodlo (plik)
dobrze jabys cos o nim wiecej napisal, a jesli masz to wrzuc gdzies pliki
 

jaguar81

Member
Wielkie dzięki za pomysł.właśnie kupiłem sony tx7.bardziej odpowiada mi ten model(gabaryty) niż hx5(nie ma go jeszcze w sprzedaży i ma być droższy)choć tam jest stabilizacja oraz większy zoom.szukałem czegoś interesującego w kamerach canon,sony.myślałem, żeby poczekać na nowe modele, ale póki co mam super kompakt(pierwsze wrażenie po paru minutach zabawy), a kamery nie uciekną.spokojnie poczytam ich testy i ceny też spadną.;-)

pozdrawiam Krzysztof
 

Phuong

New member
Wielkie dzięki za pomysł.właśnie kupiłem sony tx7.bardziej odpowiada mi ten model(gabaryty) niż hx5(nie ma go jeszcze w sprzedaży i ma być droższy)choć tam jest stabilizacja oraz większy zoom.szukałem czegoś interesującego w kamerach canon,sony.myślałem, żeby poczekać na nowe modele, ale póki co mam super kompakt(pierwsze wrażenie po paru minutach zabawy), a kamery nie uciekną.spokojnie poczytam ich testy i ceny też spadną.;-)

pozdrawiam Krzysztof

tez masz stabilizacje :) , chodzilo CI moze o GPSa?
 

jaguar81

Member
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że czytałem gdzieś na zagranicznych forach o lepszej stabilizacji w hx5.

Po kilkunastu zdjęciach,kilku minutach nagrań i półgodzinnej zabawie powiem tak:bardzo fajny aparat.
Mam wysłużonego Canona a610 z odkręcanym ekranem.mam nadzieje, że ten będzie służyć równie dobrze i równie długo.

pierwsze wrażenia na plus:

-szybkość działania
-ładne zdjęcia i filmiki
-funkcja panoramy(super sprawa)

na minus:

- ślady paluchów na ekranie i mój palec na kilku zdjęciach(małe gabaryty aparatu), ale oczywiście to jest kwestia wprawy

Mam nadzieje, że więcej minusów nie znajdę.

Powoli poluję na to urządzenie, które jest kompatybilne z tx7:smile:

YouTube - Sony IPT-DS1 Party-shot hands on review

pozdrawiam Krzysztof
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
bawilem sie Sony DSC-HX5V i musze powiedziec ze nagrania AVCHD sa naprawde dobre, niestety moja zabawa byla krotka, ale nagrania robi OK, jak ktos nie potrzebuje kamery i szkoda mu kasy, to mysle ze to moze byc swietne rozwiazanie, w salonach Sony 1200zl.
Warto obejrzec sample i tez sobie nagrac cos, przyjemne dla OKA.

Jesli ktos ma jakis sampel (zrodlo) z podworka, moze byc jakis ptak nawet nagrany, to niech gdzies zamiesci, nawet Sony moze to zrobic :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry