Panasonic G20 - plamy czy odbarwiona powłoka antyrefleksyjna?

axelife

New member
Witam,

Chciałbym zapytać szanowne grono o opinie w następującej kwestii:
Otóż - wczoraj dziecko "upacykowało" mi szybę od TV bliżej nieokreśloną substancją - czego niestety od razu nie zauważyłem. Dzisiaj rano - okazało się niestety ze jasne mazy z szyby nie schodzą... Wygląda chyba na to ze odbarwiła się powłoka antyrefleksyjna. Widać to dobrze na zdjęciach. Mam jednak nadzieję że się mylę i jest to tylko moja nietrafiona hipoteza..
Niemniej wtedy pozostaje problem bo tych plam nie da się niczym zczyścić...

Czy miał ktoś podobny problem? Może jednak da się to czymś usunąć?
Jeżeli faktycznie jest to uszkodzenie trwałe powłoki - czy szyba w G20 jest wymienialna? Ile to w ogóle może kosztować?

IMAG0606_3.jpg


IMAG0607_3.jpg

z góry dziękuje za pomoc!
Pozdrawiam,
 

ranczo

New member
Bez reklam
To są tłuste plamy, też takie miałem po dzieciakach. Tylko ekran bardzo ciężko się czyści najlepiej nie dopuszczać do zabrudzeń.
 

axelife

New member
Próbowałeś na ciepło i z płynem do mycia szyb. Nie możliwe, że coś się odbarwiło. Chyba, że dziecko bawiło się jakimiś kwasami :)

czytaj patenty:
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/14500-jak-dbac-o-ekran-plazmy.html


Próbowałem na zimno płynem do mycia szyb - nie schodzi ani trochę... nie wiem czym to zostało ubrudzone - niestety nie było mnie przy tym.. Kwasy - jak najbardziej możliwe - pomidory, ogórki kiszone, owoce, jogurty - wszystko zawiera kwasy :(

Kiedys miałem podobną rzecz w monitorze komputerowym (jeszcze CRT - Sony VEGA) - i nigdy nie udało mi się tego wyczyścić..

rancho napisał:
To są tłuste plamy, też takie miałem po dzieciakach. Tylko ekran bardzo ciężko się czyści najlepiej nie dopuszczać do zabrudzeń.

A czym czyściłeś?
 

sturek

New member
Podejrzewam, że to nie są plamy które da się zmyć. G20 ma przecież szybę ochronną (reklamowana jako zabezpieczenie przed dziećmi :) ) . Ślady, które widać powstały prawdopodobnie za ta szybą właśnie, popatrz czy nie "wylała matryca" bo ciężko to ocenić na podstawie zdjęć.
 

axelife

New member
Podejrzewam, że to nie są plamy które da się zmyć. G20 ma przecież szybę ochronną (reklamowana jako zabezpieczenie przed dziećmi :) ) . Ślady, które widać powstały prawdopodobnie za ta szybą właśnie, popatrz czy nie "wylała matryca" bo ciężko to ocenić na podstawie zdjęć.

Popatrze jeszcze - aczkolwiek - nie wygląda jak by wylała plazma - jaki byłby objaw takiego zdarzenia? - chyba widać byłoby to ewidentnie podczas pracy panelu?

Moje odczucie patrząc na to "live" - jest takie jakby szyba odbarwiła się...
 

axelife

New member
Niestety trzeba uwazac na filtr antyodblaskowy bo latwo go uszkodzic.
Podobny przyklad z forum elektroda.
Samsung PS50C7000 - Przednia szyba do PS50C7000 - elektroda.pl

Dokładnie mam to samo. Zresztą - wczoraj jeszcze na próbe obok plamek starłem szmatka z wodą kawałek filtra w innym miejscu - wyglądało tak samo - także ostateczna diagnoza jest jasna.
Wyżarty został filtr antyrefleks.

Temat do zamkniecia - i ku przestrodze dla innych. Jak cokolwiek sie zaplami na ekranie - trzeba od razu usuwać delikatnie i najlepiej na sucho. U mnie niezauważone "pracowało" przez całą noc - co spowodowało wżery w powłoce filtra.
 
Do góry