Panasonic G10 a PY800

bojki

Member
Witam,

Czy znane sa juz ceny nowych PDP i czy beda rzeczywiscie dostepne od marca 09?

Czy mozna gdzies zobaczyc porownanie z PY800?
Czy poza dostepem do sieci i wygladem czyms sie roznia?

Pozdrawiam
Piotr
 
Ostatnia edycja:

12345a12345b

New member
W temacie w tym dziale "Plazmy na CES 2009 !" masz linki do zdjęć oraz do opisu na polskiej stronie Panasonica. Tam możesz przynajmniej w teorii poznać kilka różnic w porównaniu do modelu PY800.

Porównania i szerszej gamy opinii raczej bym się nie spodziewał przed oficjalnym wyjściem nowych modeli Panasa, które, jak pokazały niektóre poprzednie modele - może się trochę odraczać ;). Jeśli chodzi o ceny, to czytając ostatnio newsy o nowościach Panasonica spotkałem się z informacją, że "ceny sugerowane nie są jeszcze znane", także będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać. Jednak nie sądzę, by się bardzo drastycznie miały podnieść, w końcu ta firma słynie z dosyć dobrego stosunku jakości do ceny i wątpię, by planowali to w najbliższym czasie zmieniać.

Co do faktycznej premiery w marcu to nie jestem pewien, z początku byłem przekonany, że chodzi o premiery w USA czy coś, a tutaj na polskiej stronie Panasonica nic nie mówią o miejscu, tylko podają datę początku marca. Mimo wszystko ja bym się konkretnie na tą datę nie nastawiał, z pewnością to się obsunie, dodatkowo czas rozesłania do dostępnych dla wielu sklepów itd, itp.

Z drugiej strony, w innym temacie pisano, że Panas przerwał dostawy obecnych modeli do wielu sklepów, sam się spotkałem z kilkoma takimi przypadkami - także jest nadzieja, że faktycznie się coś dzieje. Liczę, że ma to coś wspólnego z nowościami tej firmy (sam swoją drogą wyczekuję też nowych modeli kina domowego).

W każdym razie informacje o zbliżających się nowych modelach telewizorów plazmowych Panasonica sprawiły, że jakoś przeczekam jeszcze kilka miesięcy przed zakupem nowego TV :). Mam nadzieję, że będzie warto.
 

XoR

New member
Jak już wyjdą to trzeba będzie sprawdzić różnicę w obrazie :)
szczególnie interesuje mnie jak się poprawi obraz na X1 bo to będą najbardziej podobne modele do mojego. Ciekawi mnie tylko dlaczego tam nie ma nic o 37 cali? :hmm: W każdym bądź razie fajnie, że dali te 600Hz, bo przy 60Hz wyraźnie widać (kątem oka znaczy :twisted:) że miga bardziej niż przy 50Hz zmienionym na 100Hz...

Ciekawi mnie czy poprawią czerń, czy te 600Hz poprawi dithering i czy pozbędą się zielonych upiorów i powidoków. Pewnie wszystko po trochu, w końcu w 2010 też trzeba będzie wydać nową serię :twisted:

ps. Widziałem w sklepie Pioneera 42 cale HD Ready i szczerze mówiąc zachwycony nie byłem, swiecił podobnie a nawet zdawało się że bardziej szumiący dithering miał :hmm:
 
Do góry