Panasonic ex 703e

ihmoteb

New member
Czy to awaria TV( ma 7 dni)?
Na paskach w czasie filmu migają zielone jakby piksle kwadratowe oraz na czarnych scenach np noc i palące się ognisko obraz na Tv jest taki jakby pikselowaty... Przesyłam fotki. Proszę o szybka odpowiedz bo jeszcze go mogę oddać.
Sygnał idzie z nc plus dekoder pace hd, kabel hd zmieniłem na inny - nie pomogło.

Połączył ktoś ten telewizor przez "dublowanie" z komputerem? Próbowałem z Laptopem Samsunga i Acerem i zrywa po 1 sekundzie.
 

Attachments

  • 2 (2).jpg
    2 (2).jpg
    364,8 KB · Wyś: 152
  • 2 (1).jpg
    2 (1).jpg
    356,8 KB · Wyś: 102
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Pikseloza może być od słabszego sygnału z satelity , czy na wszystkich kanałach masz ten problem i w tym samym miejscu?
 

ihmoteb

New member
Sygnał mam dobry.
Na całej matrycy. Zresztą nagrałem na dysk film i z dysku tak samo źle idzie. Tylko przy filmach i tylko przy ciemnych scenach. To wygląda tak: na ciemnej scenie jest coś jaskrawego to obraz się pikseluje czy rozmywa, tak jakby tv sobie z tym nie radził.
A te zielone kwadraty na czarnych pasach( tu jest to zależne na jakim kanale- dlaczego tak jest?)
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
wydaje mi się że to nie wina telewizora ale możliwe że kabla który doprowadza sygnał lub dekodera , spróbój wszystko powyłączać z dekodera i telewizora i po chwili włóż na nowo i sprawdź , zobacz też czy nie masz gdzieś uszkodzonego kabla który dochodzi z satelity do dekodera
 
Ostatnia edycja:

ihmoteb

New member
Puściłem teraz film z aplikacji telewizora "player" i przy ciemnych scenach jest to samo. Dziwne bo obraz np teraz na Polsacie leci kabaret jest świetny. Tylko na filmach występuje ten problem.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
według mnie wina telewizora to nie jest , czytałem trochę na ten temat i wszyscy wskazują na kable lub dekoder ale na wszelki wypadek skontaktuj się z serwisem pewnie kilka takich przypadków mieli
 
Ostatnia edycja:

ihmoteb

New member
Dziękuje za odpowiedz,wezwałem sobie serwis mają być w piątek( ale gość przez telefon stwierdził, że on i tak nic z tym nie zrobi bo wydaje mu się że te TV tak mają....) Kabel chyba raczej nie bo z aplikacji Panasonica "player" jest to samo.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
moim zdaniem gdyby padła matryca miałbyś to na wszystkich programach ale tak nie jest więc trudno stwierdzić...zobaczymy co Ci powie , on powinien lepiej znać przyczynę ;)
 

ihmoteb

New member
No dziwne rzeczy się dzieją z tym tv. Zniknęły ten rozmyty obraz i obraz jakiś taki zamiast czarny zaczął być ciemno szary... Co to się dzieje ?
 

ihmoteb

New member
Przyjechał serwisant z Krakowa i On z tym nic nie zrobi, mówi ze faktycznie obraz słaby żeby Tv oddać. Ma ktoś model 703? Jak obraz na filmach przy ciemnych scenach?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
To co to za serwisant jak nie wie o co chodzi?oddaj go jak masz możliwość.Wiele się naczytałem o tym modelu i nikt się nie skarżył na ten problem
 

ihmoteb

New member
Spróbuj nagrać krótki filmik z tym problemem by było wiadomo dokładnie o co chodzi

Hmmm jak tu wgrać filmik??:?
Żeby zniknął ten problem co ja mam, to trzeba ciemny obraz ustawić to wtedy jest to mniej widoczne.
Przesyłam foty.
 

Attachments

  • IMG_20171117_151031.jpg
    IMG_20171117_151031.jpg
    305,2 KB · Wyś: 67
  • IMG_20171117_151101.jpg
    IMG_20171117_151101.jpg
    301,6 KB · Wyś: 74
  • IMG_20171117_151107.jpg
    IMG_20171117_151107.jpg
    364 KB · Wyś: 65

ihmoteb

New member
To co to za serwisant jak nie wie o co chodzi?oddaj go jak masz możliwość.Wiele się naczytałem o tym modelu i nikt się nie skarżył na ten problem


No nie wiedział, porobił zdjęcia i mówił że z tym i tak nic nie zrobią on tak ma mieć... Sprawdziłem ten Tv na dekoderze Polsatu NC plus i z aplikacji wszędzie przy ciemnych scenach nawet statycznych Tv nie daje rady.
 

Attachments

  • IMG_20171117_154207.jpg
    IMG_20171117_154207.jpg
    272,8 KB · Wyś: 60

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jakieś bzdury opowiada ten facet SERIO tak ma mieć jak tylko Ty masz z nim problem tym bardziej że wcześniej tego nie miałeś.Niech go zabierają na serwis , ja nie widzę innego wyjścia bo samo się nie naprawi...
 

Maverick7909

New member
Jak by ci powedzał że masz z dziura w środku oglodac bo tak te tv maj to też bys oglodał? To kretyn co mial ci powedziec. Jeśli wczesnej miałes dobry obraz to coś z tv. Nawet jak miałeś od początku to i tak nadaje się do wymiany. Niech bierze ten tv na plecy i jedzie do serwisu a idiote struga i z ludzi robi.
 

KasiaTomek

New member
Kupiłam 50ex700. Z całości tv jestem zadowolona, jednak mam do Was pytanie. Czy jest u Was widoczny efekt DSE ? Telewizor mam pare dni, jednak czasami jest on zauważalny. Na testach Youtube również widać przesuwające się pasy. Nie jest to jakieś mega wyraźne, ale widoczne. Jeżeli u Was tego nie ma, to zastanowie się nad zwrotem.
Pozdrawiam
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Moim zdaniem zależy to od nadawanego kanału. Wczoraj na BBC Earth leciały 3 części programu Ziemia. Na żadnym innym kanale nie ma takiej jakości jak na BBC. Nie ma żadnych plam, pixeli nic. Obraz żyleta, kolory i cała reszta. Natomiast oglądałem Stopklatke i Hurt Locker'a a tam obraz jakby na wideo oglądał 15 lat temu a do tego kanał HD :/
 
Do góry