Panasonic E5 czy E30? Czy E5 jest w czymkolwiek gorszy? ( TX-L32E5 vs. TX-L32E30 )

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To już wiesz teraz że clou zależy od bitrate sygnału.
Nawet w SD jak jest dobry to wrażenie masz jak przy HD.
Dlatego teraz jedynie trzeba poprawić elementy składowe;
Kabel, złącza, antenę i będzie super.
My korzystamy z tych dobrych elementów i przy tej samej odległości oglądamy mecze na 70" i na 80" i jest - r e w e l a c j a !
 

Kpc21

New member
Już wcześniej wiedziałem że to zależy od bitrate, ale byłem i cały czas jestem przekonany, że bitrate nie zależy od siły/jakości sygnału. Bitrate całego multipleksu podzielone jest pomiędzy wszystkie kanały. Jak siła czy jakość sygnału miałyby wpłynąć na jego obniżenie (i który kanał z multipleksu miałby stracić wtedy na jakości)?

Jakość (subiektywna) skalowania SD zależy na pewno od odległości od telewizora i od ustawień ostrości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I teraz masz super rację.
Bo właśnie dopiero spełnienie wszystkich elementów
daje właściwą jakość.
 

farba

New member
L37E5E, pomimo braku zapowiedzi ze strony sklepu (Neo24), dzisiaj dotarł.

Wrażenie - bez porównania z poprzednim ok. 28-calowym CRT Elemisa (18-letni i cały czas sprawny, to był naprawdę dobry, a przy tym nowoczesny jak na swoje czasy sprzęt, pewnie jeszcze wiele lat posłuży w innym pokoju), a tym bardziej z 21-calowym Curtisem, który stał tam przez kilka dni. Bez porównania oczywiście w sensie pozytywnym.

Barwy wyglądają na trochę zbyt pastelowe, ale to pewnie kwestia kalibracji.

Analog odbiera ładnie, chociaż tutaj wszelkie zakłócenia są bardziej widoczne niż na starym TV - ale to przez wielkość samego telewizora. Po podłączeniu wspomnianego wcześniej Elemisa w miejsce również wspomnianego Curtisa efekt był podobny, a oba są kineskopowe.

Ale z analogu i tak raczej nikt nie będzie korzystać, bo jest DVB-T - i z nim (dostęp do MUX2 i MUX3) też nie ma problemów. Jako że dotarł dzisiaj, udało nam się na nim obejrzeć mecz Polska-Rosja w HD - i o ile do SD raczej większego telewizora bym nie kupował, to do HD spokojnie może być i 50 cali. Szczególnie do sportu, bo do filmu to już raczej przesada. Nie lubię oglądać takich gigantycznych postaci.
Napisz w wolnej chwili jak z kątami widzenia?
Pastelami się nie przejmuj, bo dużo przyjemniejsze dla oka niż sztuczne, oczojebne kolory w Samsungu. Na początku fajnie wyglądają, jednak z czasem zaczynają męczyć i irytować. Wprawdzie można z tym walczyć przez zjechanie wartościami nasycenia, kontrastu itp, ale wtedy, obraz staje się zwyczajnie ciemny.
 

Kpc21

New member
Z kątami widzenia nie jest źle. Gdy patrzę z prawie 90 stopni, obraz jest trochę ciemniejszy, ale daje się oglądać.
 

Kpc21

New member
Tutaj jak najbardziej się zgodzę.

Co jeszcze zauważyłem - kolory w tym Panasonicu niezbyt mnie zadowalają. Przykładowo czerwień (widoczne szczególnie na stadionach czy strefach kibica, gdzie pełno barw narodowych) jest w odcieniu jak na materiałach propagandowych z PRL. To trochę wkurza, a wynika chyba z tego, że LCD-ki odwzorowują dużo mniej kolorów niż kineskopowce czy plazmy.

Nie do końca zadowala mnie też dźwięk, ale to chyba kwestia kalibracji.

Poza tym jestem z niego całkowicie zadowolony.
 

Kpc21

New member
Profesjonalnej kalibracji nie robiłem, ale myślę, że na barwy pod tym względem, gdzie widzę problem, nie ma to wpływu.

Ustawiłem tryb normalny, balans bieli ciepły (zgodnie z sugestiami w artykułach w Internecie), kontrast 42/60 (włączony tryb Eco - czyli kontrast zależy de facto od oświetlenia zewnętrznego).

Jeśli miałbym coś profesjonalnie kalibrować, to prędzej dźwięk niż obraz.
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Profesjonalnej kalibracji nie robiłem, ale myślę, że na barwy pod tym względem, gdzie widzę problem, nie ma to wpływu.

Ustawiłem tryb normalny, balans bieli ciepły (zgodnie z sugestiami w artykułach w Internecie), kontrast 42/60 (włączony tryb Eco - czyli kontrast zależy de facto od oświetlenia zewnętrznego).

Jeśli miałbym coś profesjonalnie kalibrować, to prędzej dźwięk niż obraz.
Witam
Coś nie tak jest z tym dźwiękiem ? ja już się pogodziłem że ze względu na samą budowę telewizora nie ma co oczekiwać "cudów" (jak to było w starych crt tv) :smile: ... dla mnie najważniejsze jest żeby ten model nie wydawał z głośników "buczenia" "charczenia" nie przenosił drgań na całą obudowę .. mam nadzieje że tak nie jest ? :) ...
w ogóle jak możesz napisać jaki jest zakres głośności bo czasem jest tak kolega miał tak w Samsungu że źle była wyważona głośność dałeś np. 5 w skali było jeszcze bardzo cicho później 7 i już nagle zrobił się taki duży przeskok w głośności ;)
Pozdr.
 

Kpc21

New member
Dźwięk ma, gorszy niż CRT, ale tak mają chyba wszystkie LCD.

Przy czym lepiej robi się, gdy przełączę go z trybu "normalny" na "mowa", dźwięk jest bardziej naturalny, ale wtedy czegoś mu brakuje, dlatego na razie zostaję na normalnym. Myślę że to kwestia ustawień na equalizerze (ta "mowa" i "muzyka" to są chyba właśnie jego predefiniowane ustawienia).

Ze skalą nie ma problemu, maksymalny poziom też się nie różni od CRT.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Muzyka ma podbite górę i dół a mowa środek. Ot cała tajemnica. Ja mam ustawienie mowa + basy na maksimum i wysokie o 50% w górę.
 

Panzer

New member
TX-L32E5E parę pytań

Witam

Podepnę się pod temat.
1. Czy TX-L32E5 vel TX-L32E5E to ten sam model?
2. Czy matryca w TX-L32E5E jest matowa?
3. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem dane techniczne, podświetlenie w tym modelu jest tylne nie krawędziowe - co powinno być bardziej równomierne?

Warto kupić tego Panasonica czy ewentualnie Samsunga UE32ES5500 lub UE32EH5450?

Pozdrawiam
Panzer
 

Kpc21

New member
1. Tak.
2. Nie. Błyszcząca.
3. Raczej krawędziowe, ale problemów z równomiernością podświetlenia nie zauważyłem. Na pewno nie na czarnym obrazie. Może odrobinę na białym.

Nie miałem do czynienia z Samsungiem, ale jeden z użytkowników sugerował mi, by w Samsunga się nie pchać. Jeśli już, to ES5500, EH to seria niskobudżetowa, a więc z założenia gorsza.

Zaletą Samsunga jest na pewno dużo wygodniejsze przełączanie kanałów bez użycia pilota (w Panasonicu trudno dostępne przyciski z tyłu, w Samsungu joystick na dole), ale tego się i tak rzadko kiedy używa.
 

ewa7212

New member
Zakup Panasonic TX-L37E5E proszę o opinie.

Witam stoję przed wymianą tv na nowszy model, naprawdę mam duży dylemat ponieważ tych tv jest sporo a ma posłużyć trochę.
Mam zamiar kupić w/w Panasonica lub Sony 37EX521 i tutaj proszę o pomoc.

Ankieta standardowa:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
-- ok. 4m x 4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
-- do 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
-- 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
-- z reguły na wprost, bardzo rzadko z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
-- stać
6. Jak słońce świeci w pokoju?
-- z boku ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor?
-- Panasonic tx-26lm70p (26 cali)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
-- przede wszystkim: multimedia (divx, xvid, mkv) internet, ewn. skype, nagrywanie na pendrive lub HDD
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
-- obecnie Platforma "N" i tak zostaje, laptop, wkrótce blue-ray
10 Jakie urządzenia?
-- nagrywarka panasonic DMR-EH57
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
-- ok. max 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
-- Poszę o pomoc:)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
-- rozrywka, sport, dokumentalne, przyrodnicze
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
-- jeżeli była by taka możliwość chętnie skorzystałam bym.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
-- nie
16. Preferencje co do marki?
-- Panasonic, Sony
17. Preferencje co do wielkości?
-- tylko do 37cali wchodzą w grę -- ogranicza mnie rozmiar szafki max szer. 88 cm wys. 61
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
-- trudno powiedzieć... trudny ich wybór
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
-- z reguły w wieczór rzadko w dzień tak 80/20
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
-- najlepiej tak max 2300
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
-- nie

Proszę o sugestie czy warto. Pozdrawiam
 

nocomments

New member
Obejrzałam dzisiaj Panasonica TX-L37E5E w sklepie i.... chęć zakupu od razu mi odeszła, nie było w sklepie tv który odbierałby gorzej telewizję cyfrową od tego panasa :( Panasonic jak wszystkie tv w sklepie był podpięty do tv naziemnej cyfrowej - ponieważ zamierzam przez pierwszy rok korzystać tylko z cyfrówki - pytanie do wlaścicieli panasonica - czy jakość obrazu odbieranego przez DVB-T jest aż tak kiepska (jak na telewizorach kineskopowych w trakcie burzy), czy po prostu jest możliwość, że ktoś źle podłączył panasa w sklepie zły przewód lub inna przyczyna :/
 
Do góry