Panasonic dx780 problem z dts hd ma i atmos.

VergilSparda

New member
Witam mam problem z odtwarzaniem tego formatu dzwięku w filmach. Dzwięk w filmach jest w porządku natomiast obraz to stopklatka co 5 sekund. Po przestudiowaniu kilku forów wyszło że to problem z tymi formatami i faktycznie tak jest, pobrałem program do obróbki filmów, wywaliłem całą ścieżkę dzwiękową i tv bez problemu odpalił film. Film w 4k w dolby digital również odpala bez problemu.
Posiadam kino domowe onkyo 656 i taga harmony 606 SE. Filmu odpalam z dysku zewnętrznego wpiętego po usb do tv. Tv spiety z ampli po hdmi arc.
Pytanie jest takie. Jak ustawić tv by zajmował się tylko obrazem, natomiast dzwięk obsługiwał ampli?
Na obecną chwile posiadam tv który potrafi wyświetlać filmy w 4k, tylko że nie może tego zrobić bo wszystkie są w wyżej wymienionych formatach dzwięku.
Proszę o pomoc, może ktoś zna rozwiązanie tego problemu.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Sam mam dx780 i powiem jedno odtwarzacz jaki tam jest to jest tragedia :D jedynie ratuje kupno zewnętrznego. Osobiście kupiłem zappiti duo 4k hdr i nie ma problemu z jakimkolwiek filmem czy formatem. Trochę to kosztuje, ale można za sporo mniej kupić odtwarzacz, który poradzi sobie z tym wszystkim co masz i nie trzeba będzie kombinować. Tv jest świetny i obraz 4k z hdr piękna sprawa, ale na zewnętrznym odtwarzaczu.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
VergilSparda może wina w przesyłaniu wysokiej jakości materiału przez usb przez to tnie .Spróbuj jakiś szybki pendrive .
 

VergilSparda

New member
Ciut przydrogi ten player, ale jeśli nie ma innego wyjścia jak kupno zewnętrzengo pudełka to nie będzie wyjścia.
Cezary jak masz to pospinane? Dysk zewnętrzny do playera a ten do ampli czy jakoś inaczej? Pytam bo chciałbym w razie czego poskładać to tak samo skoro u Ciebie działa.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Wszystko u mnie idzie do onkyo rz1100 z tv tylko hdmi, bo rzadko kiedy przełączam żeby tv grał przez kino. To co jest w tv to i wystarczy dźwięk z tv :D Zappiti ma możliwość załadowania dwóch dysków 3,5" do środka więc nic się nie trzeba bawić. Tylko hdmi do ampli i gra na 102 :) Nie ma prostszego podłączenia. Wszystko obsługuje hdmi 2.0 więc hula, a np. taki odtwarzacz sieciowy jak dune najnowszy model, który kosztuje przeszło 3tyś nie ma nawet hdmi 2.0 to dopiero ciekawostka. W sumie zappiti to jest europejska wersja dune i do tego lepsza ;) Nowy procesor Realtek RTD1295 robi robotę bo jeśli będziesz czegoś szukał to sprawdź czy odtwarzacz obsługuje framerate 23.976 / 24 / 50 / 59.94 / 60 Hz to jest bardzo istotne żeby nie było mikro przycięć podczas oglądania. Są trzy wersje tego odtwarzacza najtańszy mini kosztuje coś koło 1100,-
 
Ostatnia edycja:

Ddawid6

New member
Panasonic nie wspiera formatu DTS, więc ani go nie zdekoduje, ani nie przepuści dalej do amplitunera. Jedyne wyjście przy DTS to konwersja audio na Dolby Digital lub zewnętrzny player, laptop/komputer przez HDMI. Dźwięku Atmos chyba też nie obsługuje - chociaż w Atmosie jest core TrueHD, co za tym idzie zwykły Dolby Digital, więc można go wyeksportować na kompie i ponownie zmuksować plik tylko ze ścieżką DD.

Problem z zewnętrznymi playerami jest taki, że te 4K są drogie - w TV masz wbudowany. Komp, żeby wyrzucić obraz 4K na telewizor też musi być dosyć mocny, ze świeżą kartą graficzną, a jeśli chcesz mieć 4K 50p/60p, to z HDMI 2.0 - czyli w zasadzie ostatnia/przedostatnia seria kart (GTX 9xx/GTX 10xx). Najtańsza opcja to chyba konsola 4K Xbox One S, przy okazji masz odtwarzacz Blu-ray 4K, ale nie wiem, jak wygląda wsparcie dla różnych formatów plików.
 
Ostatnia edycja:
Do góry