Panasonic DVD-S511

fiaam

New member
Pytanie do użytkowników tego modelu http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3591 Czy to DVD dobrze sobie radzi z odczytem polskich napisów w filmach Divix? Czy odczytuje polskie znaki ("ć","ą" itp.). Czy napisy nie zacinają się. Kupiłem tanie DVD firmy Cyber Home i wywaliłem kasę w błoto, odtwarza napisy ale jak mu się zachce :) . Zastanawiam się nad tym odtwarzaczem albo Mantą Lord 034 HDMI. Wolałbym Panasonica, bo mam telewizor tej firmy.
 

fantattoo

Member
Mam ten model DVD i mogę go polecić. Nie jest specjalnie drogi, a spisuje się świetnie. Spostrzeżenia co do dotychczasowego użytkowania:

1. Odbiór DVD bezproblemowy.
2. Złącze hdmi 1x
3. Divx odtwarza bezproblemowo. Jeśli masz napisy txt z nazwą identyczną jak plik z filmem, to załapuje je od razu. Napisy czytelne z pełną obsługą polskich czcionek. Napisów srt jeszcze nie sprawdzałem. Żadnych problemów z napisami dotychczas nie miałem, co nie znaczy jednak, że nie mogą się pojawić.
4. Zauważyłem, że niektórych filmów divx nie mogę przewinąć na podglądzie. Jeszcze nie rozgryzłem tego tematu i nie bardzo wiem, jaka może być tego przyczyna. Być może chodzi o sposób konwertowania filmu.
5. Trochę głośne w przypadku, kiedy nie może odczytać płyty i zaczyna ją "mielić".
6. Audio CD, mp3 odtwarza bez problemu i bardzo czysto. Czytelne menu pozwala płynnie poruszać się pomiędzy plikami i folderami.
7. Wygodny pilot. Niezbyt piękny, ale ergonomiczny.
8. Cyfrowe wyjście audio (koaksjalne). Po podłączeniu do amplitunera Panasonica po prostu dźwięk rewelacja.
9. Progresywne skanowanie do 1080i.
10. Możliwość bardzo szybkiego przewijania filmu na podglądzie.
11. Po uruchomieniu płyty automatycznie dopasowywany jest format, szerokość itp., a informacja wyświetlana jest na TV (po kablu hdmi, nie wiem czy przy innym podłączeniu jest podobnie).

Oczywiście są to wszystko subiektywne opinie. Na chwilę obecną ten model całkowicie spełnia moje oczekiwania.

P.S.
Po uruchomieniu DVD automatycznie uruchamia się TV, ale po wyłączeniu DVD TV nadal gra. Nie bardzo wiem dlaczego. Nie wiem też, czy jest możliwość wyłączenia automatycznego uruchamiania telewizora. Przy odtwarzaniu audio CD włączanie się TV jest denerwujące.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli masz telewizor Panasonic, to wyłącz w opcjach odtwarzacza opcję Viera Link. Wówczas nie powinno być tego efektu.

Zgodzę się z Tobą, że napęd jest głośny w momencie, gdy ma problemy z płytą. Czasami mam wrażenie, że laser chce wyskoczyć na zewnątrz. Brzmi to niezbyt sympatycznie, ale mam nadzieję, że nie stanowi to jakiegoś zagrożenia dla trwałości urządzenia.

Sam odtwarzacz ma klasyczny, dość ładny design, a pilot mnie się osobiście podoba. Jest nieduży i poręczny.

Niestetety, w porównaniu do poprzedników, bardzo zubożono funkcjonalność. Starsze wersje pozwalały np. zmieniać położenie napisów w DVD oraz ich przeźroczystość.

Funkcjonował też płynny zoom, który pozwalał na powiększenie obrazu tak, aby mając film w formacie 2.35:1 wyświetlić go bez pasów na górze i na dole. Obecna wersja nadal posiada tę funkcję, ale w zakresie ograniczonym do Auto oraz 2x i 4x. Na szczęście Auto działa zadowalająco. Czasami tylko potrafi się zgubić w ciemnych scenach. Moim zdaniem funkcję tę docenią właściciele plazm.

ArtS :)
 

fiaam

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź w temacie, traciłem już nadzieję :)
Zastanawiałem się czy DVD-S511 czyta polskie napisy i czy będzie działać Viera Link. Teraz nie wiem, czy nie warto dołożyć i kupić DVD-S53, odtwarza płyty DL i ma skalowanie do 1080p co może się przydać w przypadku wymiany telewizora na Full HD.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
S511 na pewno odtwarza DVD+R DL, ale skalowanie do 1080p może być znaczącym udogodnieniem. Też myślę nad S53.

ArtS :)
 

fiaam

New member
Masz rację, dlatego po dłuższym zastanowieniu kupię DVD-S511, jak będę wymieniał telewizor na Full HD, to kupię jakies porządne kino domowe. Filmy na DVD oglądam sporadycznie, poprostu po tym jak kupiłem LCD 32'', nie mogę już oglądać filmów na kompie, na monitorze 17'' - jakies to wszystko takie małe :)
 

owain

New member
Ja mam pytanie, kupiłem S511 i podłączyłem do projektora Sanyo Z5, ale mimo iż producent podaje ze s511 ma konwersję do 720p - nie moge tego ustawić, w menu video moge tylko wybrać czy progresiv czy przeplot, zaś projektor informuje iz zapodany sygnał jest 576p lub i zalznie co ustawie. Czy dobrze rozumuje, że jesli s511 konwertowałby do 720p to info na projektorze powinno być ze dostaje sygnał 720p ? a moze jestem niedowidzący i nie znalazłem jakiegos menu?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Skaler działa tylko na złączu HDMI.

Jeśli pdłaczyłeś za pomocą HDMI, to skorzystaj z przycisku Functions. Po czterokrotnym naciśnięciu zobaczysz ustawienia HDMI>

ArtS :)
 

kolbi123

New member
dziś nabyłem dvd i mam pytanie odnośnie skalera, czy on skaluje u was na pełny ekran sam automatycznie, u mnie wcale nie skaluje ewentualnie jest zoom x 2 i x4 z tym że większość filmów zoom x2 i obraz jest juz za duży tz napisy wychodzą poza ekran, tv mam plazme pv8 podłączone hdmi w ustawieniach 720p
 

kolbi123

New member
sorki ale musze podbić, troche zalezy mi na odpowiedzi bo mam tydzień na ewentualną zamiane, cały dzień przestawiałem i skalowania nie ma co najwyżej zoom ręczny.
 

r00rka

New member
mam podobny problem ze skalerem - po bokach divxa mam pionowe czarne pasy. :( dvd mam podlaczone po kablu hdmi , w ustawienaich mam wlaczony format 16:9 . ponadto nie widze w ustawieniach auto zooma . prosze o pomoc.

Pozdr. R.
 

xpingus

New member
r00rka napisał:
mam podobny problem ze skalerem - po bokach divxa mam pionowe czarne pasy. :( dvd mam podlaczone po kablu hdmi , w ustawienaich mam wlaczony format 16:9 . ponadto nie widze w ustawieniach auto zooma . prosze o pomoc.

Pozdr. R.
Ponoć nie skaluje divixa, z czego również nie jestem zadowolony tak twierdzi tutaj gość:
(niestety nie mogę podać linka, bo jestem świerzy, ale wpisz w szukaj "Panasonic DVD-S511" i będzie tam taki temat z jedna odpowiedzią:
Temat tego postu to:
Czy divx skaluje do pełnego ekranu?
Szkoda, bo zoom niestety często gęsto nawet 2x tak przybliży, że obraz nie mieści się w TV :(
 

PopaY

New member
Bez reklam
Z odtwarzaczy DVD ogólnie dostępnych na naszym rynku to chyba tylko Ferdek 868 ma skaler do DivX-a.
 

xpingus

New member
ArtS007 napisał:
Skaler działa tylko na złączu HDMI.

Jeśli pdłaczyłeś za pomocą HDMI, to skorzystaj z przycisku Functions. Po czterokrotnym naciśnięciu zobaczysz ustawienia HDMI>

ArtS :)
Dziwne, bo tego nie rozumiem. Mam właśnie podłączone za pomocą HDMI, przyciskam 4x Function i tam mam tylko:
- Status HDMI
- Wzbogacenie HD
- Format wideo
- Przestrzeń koloru
To gdzie ten skaler?
 

archi79

New member
Czy ktoś z forumowiczów może potwierdzić działanie w tym S511 funkcji viera link? Rodzice mają 37pv80 i myślę że to dvd byłoby dla nich odpowiednie (nie potrzebują skalowania po hdmi do 1080p) ale zależy im na obsłudze telewizora i dvd z jednego pilota. W intenecie znalazłem rozbieżne informacje. Ktoś używa takiego zestawu?
 

jaroslawp

New member
Mój Szwagier ma S511 i 37PV8. Urządzenia połączone są kablem hdmi.
Viera link działa. Można obsługiwać oba urządzenia jednym pilotem. Używa pilota od tv.
 

asik81

New member
Witam wszystkich serdecznie :)
Zarejestrowałam się na tym forum ponieważ mam problem z tym odtwarzaczem... Jest opcja, że przyczyna jest prozaiczna i wynika tylko i wyłącznie z mojej niewiedzy jak prawidłowo wypalić na komputerze płytkę do odtworzenia na tym dvd (jest to mój pierwszy odtwarzacz, więc ogólnie nie mam doświadczenia). Szukając w googlu odpowiedzi najczęściej pojawiał mi się link do tego forum, więc dlatego pytam tutaj. Mam nadzieję, że znajdzie się tu jakiś dobry człowiek, który mi wytłumaczy co robię źle :)

fantattoo napisał:
3. Divx odtwarza bezproblemowo. Jeśli masz napisy txt z nazwą identyczną jak plik z filmem, to załapuje je od razu. Napisy czytelne z pełną obsługą polskich czcionek. Napisów srt jeszcze nie sprawdzałem. Żadnych problemów z napisami dotychczas nie miałem, co nie znaczy jednak, że nie mogą się pojawić.
U mnie napisy niestety nie chcą się odtwarzać. Film odtwarza się bez problemu, ale napisów nie widzi. Nazwy plików avi i txt (probwałam też z napisami przekonwertowanymi do srt) są identyczne. Płytkę wypalałam za pomocą Nero jako DVD-UDF z odznaczoną opcją multisesyjności. W jednym folderze mam luzem wrzucone wszystkie pliki avi i skojarzone z nimi pliki txt/srt. No i teraz pytanie - co może być przyczyną? Mnie przychodzą do głowy jeszcze takie rzeczy: wypalić płytki innego formatu (jakiego?), innym programem (jakim najlepiej?), nagrywać każde avi+txt/srt w oddzielnym folderze, albo w ogóle na oddzielne płytki. Szkoda mi tylko marnować kolejnych płytek żeby dojść do tego metodą prób i błędów. Może odpowiedź jest oczywista dla kogoś kto się na tym zna?
Z góry dziękuję za pomoc!
pozdrawiam
Aska
 

jaroslawp

New member
Nigdy nie zauważyłem problemu z divx'ami na tym odtwarzaczu.
A odtwarzanie plików tekstowych masz włączone ? "Text ON" - Str. 20 instrukcji.
 
Do góry