panasonic DT30 czy E30?

pakob

New member
Witam jestem nowym forumowiczem a do tego skołowanym wielodniowymi opisami i testami.Muszę zmienić TV CRT na nowy i takie też są uwarunkowania:
1/odległość do ekranu - 2-3,5 m
2/sygnał kablówka MM docelowo "n"
3/matryca matowa ze wzgledu na okno na wprost TV (wschodnia ekspozycja)
4/oglądam pr.naukowe,filmy,dokument,rozrywka (nie gram w gry-chyba że przyszłe wnuki)
5/cenię obraz o wysokich parametrach (40 lat doświadczeń w fotografii)
6/wielkość ekranu 37" (akceptacja małżonki)
Po lekturze zdecydowałem o Panasonicu 37E30 ale wczoraj zaciekawił mnie model DT30 - sporo droższy z powodu zapewne 3D i nowatorskiej technologii wygaszania.Koledzy też podpowiadają Sharpa lub Sony EX 521 ale jakoś się waham.Co koledzy radzicie? Warto dawać 3300 za DT 30?
 

pakob

New member
dodam jeszcze ,że istotna dla mnie sprawa to rownomierność podświetlenia bo do szewskiej pasji doprowadzają mnie te szarawe plamy na czarnym tle przy skopanych LED-ach no i odwzorowanie kolorów (podobno z tym E30 ma problemy?) Więc teraz pytanie :czy DT 30 jest wyraźnie lepszy czy może jakiś inny prócz Panasa byłby dla mnie dobrym wyborem (Sony,Sharp?) Dwóch moich kolegów przy prezentowaniu swoich racji miało kompletnie inne zdanie - jeden kupił Sharpa 630 a drugi sony ex 700 ale obaj prezentowali stanowisko takie -wszystko tylko nie LCD Panasonica I co Wy na to?
 

pakob

New member
u mnie w Lublinie nie mogę obejrzeć Panasonica DT 30 i porównać go do E30-Ty kiki napewno masz wiedzę,czy rzeczywiście DT 30 ma lepszą czerń.lepsze odwzorowania kolorów i itp.Zachodnie fora internetowe bardzo przychylnie piszą o tym modelu,znacznie wyżej go oceniają niż E30.No i wbudowany tuner DVB-S to też przydatne rozwiązanie-wystarczy talerz i hula..8)Czekam na twoją opinię kiki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma lepszą czerń, lepsze skalowanie i ma extra płynność.
Zrobisz jak uważasz.
Do warunków które podałeś - będzie bardzo dobrze.
 

jurek88

New member
Ja mam ten sam problem, co kolega.
Zamierzam kupić TV 32 calowy. Koledzy doradzają mi Sony lub Toshiba. zainteresowałem się Panasonicem DT30 a na początku E30.
Moje pytanie jest takie, czy jakość obrazu na SD będzie porównywalny jak w Sony lub Toshiba, czy jest widoczna różnica?
Drugie pytanie, to czy jest możliwość nagrywania na dysk w przypadku podłączenia zewnetrznego dekodera satelitarnego?
dzisiaj Pani z infolinii Panasonica poinformowała mnie, iż nie ma takiej możliwości, co Wy na to?
Pozdrawiam,
 
Do góry