Panasonic DMR-EH770

Dwight

New member
Witajcie,

Przegladajac modele DVD z HDD zainteresowalem sie modelem Panasonic DMR-EH770.
Niestety w przeciwienstwie do jej starszych braci informacji na jej temat w internecie jest jak na lekarswo.
Moze ktos z Was wie czy potrafi ona czytac z zewnetrznego nosnika (HDD na USB) filmy i muzyke?
Czy potrafi tez kopiowac filmy i muzyke z zewnetrznego HDD przez USB?

Jak sie sprawuje to urzadzenie w praktyce?

Mnie przekonuje duza pojemnosc dysku, ktora z pewnosci awykorzystam oraz latwosc sterowania jednym pilotem (mam plazme Panasonica TH42PV60).
 

Dwight

New member
Dziekuje Kiki za linki.
Surfujac na forum czytalem duzo na temat Pioneera. Wielu uzytkownikow uznaje doplate do LX60 jako nieuzasadniona. Model 555 wydaje sie ciekawszy w relacji cena/jakosc.

Caly czas nie mam informacji o Panasonicu 770 i odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Obawiam sie, ze jeszcze niewiele osob mialo stycznosc z tym odtwarzaczem. Jesli ten sprzet potrafi czytac i kopiowac MP3 i filmy z HDD przez zlacze USB to biorac pod uwage 400GB miejsca na HDD oraz obsluge jednym pilotem wybor wydawalby sie oczywisty. Tym bardziej, ze jest w podobnej co LX60 cenie.

Czytajac informacje na stronie producenta jest wzmianka o czytaniu MP3 i JPEG z USB wiec jest ryzyko, ze filmow nie odczyta.

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3637
 
Ostatnia edycja:

Dwight

New member
Witaj Blackninja,

od wczoraj zaglebiam sie w ta instrukcje i niestety czytam

"Można używać kart pamięci USB o pojemności do 32 GB"

wiec podłaczenie zewnetrznego HDD 500GB z muzyka i filmami moge sobie darowac.

"Możliwość odtwarzania MP3/JPEG poprzez USB"

czyli o ogladaniu filmow z zewnetrznego HDD lub ich skopiowaniu z HDD zewnetrznego na dysk nagrywarki moge zapomniec.

Jestem troche zaskoczony bo wyglada na to, ze ciezko bedzie mi zastapic mojego Kissa 558. Zaluje bo mam go dosc ze wzgledu na glosna prace napedu DVD i caloksztalt :)

Czy potrafi ktos doradzic rozwiazanie dobrego DVD z opcja nagrywarki na HDD i mozliwoscia odtwarzania/kopiowania plikow mp3, divx i jpg z zewnetrznego HDD?!

Jestem bliski rozpaczy :)

Chce dopasowac cos do HK645.




 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Troche z innej półki ale obrazuje jakie sa ograniczenia instrukcyjne.

Mam DMC-FZ10 aparat panasa na karty SD, w instrukcji jest napisane, że obsługuje do 512MB, dzisiaj taka karta to śmiech na sali, zapakowałem więc 2048MB i nadal wszystko śmiga. Okazuje się, żę jak produkowali instrukcje/aparat to na tamten dzien najwieksze karty mialy 512 i dlatego tyle wpisane w tabelkę :), tak samo może byc z nagrywarką. Wyjście z sytuacji zapakować twardziele i sprawdzić działanie w MM.
 

Badis

New member
Dwight napisał:
Moze ktos z Was wie czy potrafi ona czytac z zewnetrznego nosnika (HDD na USB) filmy i muzyke?
W menu USB nie ma opcji związanej z odtwarzaniem filmów.
Jest tylko odtwarzanie MP3, wyświetlanie/kopiowanie JPEG.

Dwight napisał:
Czy potrafi tez kopiowac filmy i muzyke z zewnetrznego HDD przez USB?
Opcja kopiowania jest tylko dla JPEG'a.

Dwight napisał:
Jak sie sprawuje to urzadzenie w praktyce?
W praktyce sprawuje się bardzo dobrze. Największe zalety:
- bardzo dobra jakość nagranego materiału w standardowym trybie SP (innych nie sprawdzałem).
- urządzenia praktycznie nie słychać.
- szybki start - 1 s.
- w połączeniu z TV panasa działaja takie funkcje jak Direct TV Rec.
- duży i cichy dysk 400 GB.
- łatwe menu (choć widać, że takie opcje jak serwer muzyczny i USB "doklejane" do właściwego menu - dodstępne po wybraniu opcji "dodatkowe funkcje").


Nie ma rozwiązań idealnych. Czytając forum wileokrotnie spotkałem się z opiniami, że nagrywarka ma dobrze nagrywać, powinna być cicha, itp..., a do odtwarzania Divx można kupić tani odtwarzacz... To stanowisko mnie przekonało.

Do odtwazrzania Divx'ów, MP3, wykorzystuje Pioneera DV400. Port USB działa bez zarzutu. Można podłączyć dysk twardy. Nie ma problemów z wielkością napisów (modowany FW). Nawet jeżeli markowe odtwarzacze czytają divx i napisy, to można spotkać dużo zarzutów właśnie do wielkości napisów.

Badis

PS. U mnie całość spięta z HK 645 :D
 
Ostatnia edycja:

Badis

New member
W instrukcji jest napisane:
"W trybie włączonego zasilania urządzenie przejdzie w tryb
nagrywania na płycie DVD-RAM lub HDD w przeciągu około 1
sekundy po naciśnięciu przycisku REC. (Tryb szybkiego startu)
".

Przeprowadzone przeze mnie testy z trybu Standby pokazały "podobny" wynik, tzn. włączam nagrywarke z trybu STANDBY i zaraz REC - zaczyna się nagrywanie. Czas całej operacji (stanby, rec) około 2s. Oczywiście należy zastanowić się nad sensownością takiego działania, bo nie wybieramy nr kanału, itp...

Tak czy inaczej, nagrywarka zaczyna nagrywać bardzo szybko.


Badis
 
Ostatnia edycja:

Dwight

New member
Badis, slicznie dziekuje za info na temat DVD. Twoje uwagi jako uzytkownika byly dla mnie cenne.
Niestety potwierdzenie przez ciebie braku mozliwosci odtwarzania divx z zewnetrznego zrodla daje mi duzo do myslenia.

Nowe modele Panasonica, zwlaszcza podany przez DeeBass DMR-EH685EGK wyglada obiecujaco. Za okolo 1900 PLN 320GB, mozliwosc podlaczenia i odtwarzania divx, jpg i mp3 z HDD brzmi kuszaco.

Ciekawe, kiedy pojawia sie pierwsze opinie na ich temat...
 
Ostatnia edycja:

amadeo

New member
Badis napisał:
...
Przeprowadzone przeze mnie testy z trybu Standby pokazały "podobny" wynik, tzn. włączam nagrywarke z trybu STANDBY i zaraz REC - zaczyna się nagrywanie. Czas całej operacji (stanby, rec) około 2s.
Dzięki za sprawdzenie. Zdaje się, że ten STANDBY jest po prostu "oszukany" - ma większy pobór mocy niż typowy.

Badis napisał:
Oczywiście należy zastanowić się nad sensownością takiego działania, bo nie wybieramy nr kanału, itp...
Jasne ale i tak jest to pożyteczne rozwiązanie. W mojej nagrywarce (Sony 750) muszę odczekać 20-30sek. Przy nagrywaniu z timerem nagrywarka włącza się na kilka minut przed rozpoczęciem zapisu.

Amadeo
 

Badis

New member
Dwight, tak jak w przypadku sprzętu audio nie należy kupować oczami, ani specyfikacją, tylko trzeba wybrać się na odsłuch, tak w przypadku sprzętu video przydałoby się wykonać "jakieś" testy (jakości obrazu, funkcjonalności, itp.).

Wg mnie w zagadnieniu divx pomijasz jedną bardzo istotną kwestię - wielkość napisów. Jeżeli dla Ciebie sprawa jest nieistotna, to ok. Ale wielu użytkowników zgłasza z tym problem. Często można spotkać pytania o możliwość powiększenia napisów. A niestety producenci markowego sprzętu traktuja temat po macoszemu (poza Fergusonem - ten zna polskie realia, i Pioneerem - tutaj forum Gufiaka oraz Hakan zrobili swoje).

Sprawdziłem jak Panasonic DMR-EH770 radzi sobie z napisami i niestety nie odbiega w tej kwesti od innych, tzn. napisy wielkości podstawowego tekstu w telegazecie (bardzo małe). Białe na czarnym tle. Kiepsko się to ogląda. Pomiędzy napisami z DVD oraz z divx przepaść - zupełnie inna wielkość - na niekorzyść divx.

Tak więc zachęcam do wycieczki do sklepu i wykonania testu napisów. Nie musi być nagrywarka, myślę że wystarczy dowolny odtwarzacz Panasonica.
Badis

PS. Jeżeli liczysz na polskiego dystrybutora, to możesz długo czekać. Model DMR-EH770 oficjalnie został wprowadzony we wrześniu 2007, a w styczniu 2008 był jeszcze ciężko dostępny (rynek zalany modelami 57 i 67).
 

Dwight

New member
Witaj Badis,

prawde mowiac jestem po tylu odsluchach audio, ze mialem nadzieje na prosty wybor DVD. Tymczasem zapowiada sie na kolejne tourne po sklepach :)
Wiadomosc o tak duzym opoznieniu przy wprowadzaniu na nasz rynek DVD Panasonica brzmi malo zachecajaco. Wczesniej, kiedy przegladalem niemiecka strone dziwilem sie skad biora sie tak duze rozbieznosci w ofercie. Tlumaczylem to sobie stosowaniem innych dekoderow TV w Niemczech tymczasem powod okazuje sie bardziej prozaiczny.

Dzieki za wskazowki!
 

semi-dry

New member
Dwight napisał:
Dziekuje Kiki za linki.
Surfujac na forum czytalem duzo na temat Pioneera. Wielu uzytkownikow uznaje doplate do LX60 jako nieuzasadniona. Model 555 wydaje sie ciekawszy w relacji cena/jakosc.

Zainteresowanym LX60 śpieszę donieść, że są teraz w Saturnie po 1700:)
 
Do góry