Panasonic DMR-EH67 vs. Sony RDR-HX950 ?

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
1.Panowie wiem że są bardzo obszerne wątki na temat obu modeli nagrywarek boję się jednak że po lekturze i tak nie jestem w stanie dostrzec najważniejszych różnic(jestem laikiem w temacie) a dla Was ludzi którzy siedzą w temacie rada którą wybrać,oraz wskazanie najważniejszych róznic nie będzie dużym problemem.
2. Czy jedyną róznicą między 950 a 750 jest pojemność dysku?
3. Czy jedyną róznicą między 67 a 57 jest czytnik SD i szybki start?
 

Kaceli

New member
TOMKYW napisał:
1.Panowie wiem że są bardzo obszerne wątki na temat obu modeli nagrywarek boję się jednak że po lekturze i tak nie jestem w stanie dostrzec najważniejszych różnic(jestem laikiem w temacie) a dla Was ludzi którzy siedzą w temacie rada którą wybrać,oraz wskazanie najważniejszych róznic nie będzie dużym problemem.
2. Czy jedyną róznicą między 950 a 750 jest pojemność dysku?
3. Czy jedyną róznicą między 67 a 57 jest czytnik SD i szybki start?

Ad.3 Czytnik SD i pojemność dysku (160 vs.250 GB). Szybki start ma również model EH-57
 

msz1959

New member
Niechcący otworzyłem nowy wątek o niemal identycznym temacie (wyszukiwanie nie znalazlo tego wczesniejszego :( ) wiec przenoszę treść tutaj a tamten "zamykam")

Witam wszystkich, jestem tu nowy :)

Kupuję (jak najszybciej) nagrywarkę DVD z HDD i do finału wyborów doszły te dwie z tematu: Sony HX950 i Panas EH67.
Przeczytałem dwa obszerne wątki, jeden o HX950, drugi o EH57 (więc nie dokładnie o tym którego ewentualnie chcę kupić, choć w tym wątku wspomina się też gdzieniegdzie o EH67), ale mnogość informacji trochę mnie oszołomiła. Chciałbym więc prosić - zwłaszcza osoby posiadające w/w sprzęt - o podsumowanie za i przeciw.
Oto, co ja sam zauważyłem:

EH67 plusy:
- nagrywanie DVD-RAM (jesli wierzyć opisom, RAM zapewnia nieporównanie większą żywotność niż inne formaty DVD, więc jest idealny do nagrań archiwalnych - dzieci, wakacje itp.)
- Showview - wygoda programowania
- nagrywanie tej samej audycji codziennie, co tydzień (z użyciem jednej tylko pozycji timera)
EH67 minusy:
- mało trybów nagrywania (ma jakiś "dynamiczny" tryb, ale nie wiem czy on tylko wybiera ten z istniejacych, w ktorym sie nagranie zmiesci na płycie, czy też umożliwia pośrednie tryby kompresji)
- brak wejścia USB (ma gniazdo kart SD, ale mój aparat akurat używa CF)
- nie przegrywa MP3 (i chyba DivXów) z płyt/karty SD na HDD
- brak koncentrycznego wyjścia digital audio (tylko optyczne)

HX950 plusy:
- wiele trybów nagrywania (może nawet zbyt wiele :) )
- gniazdo USB (z jednego z postów wynika też (proszę o potwierdzenie!), że można do niego podłaczyć czytnik kart N-in-1 (wielogniazdowy, taki, ktory w PC pokazuje sie jako kilka oddzielnych dysków zewn.)
- Music Jukebox, w tym przegrywanie MP3 na HDD
- Bravia Theater Sync (dla mnie plus, bo mam TV Sony LCD z HDMI)
HX950 minusy:
- brak nagrywania DVD-RAM (ale wg instrukcji odgrywa ten format - czy mając w PC nagrywarke wieloformatową można latwo przegrać płyte +-/R/RW na RAM?)

Tyle wynika z suchych faktów ze specyfikacji. Tego co najważniejsze, czyli jakości nagrywanego wideo, w instrukcji się nie znajdzie, a żeby porównać, trzeba by mieć jednocześnie obie nagrywarki i podłączać je do tych samych źródeł sygnału. Na forum można znaleźć zarówno "żyleta", "rewelacja", jak i narzekania na makrobloki itp.

Nie umiem porównać (za dużo tego w instrukcjach) możliwości edycyjnych i kopiowania między DVD i HDD - byłbym wdzięczny za jakieś krótkie acz treściwe podsumowanie.

z góry dziękuję za wszelką pomoc,

pozdrowienia, Michał.
 

tobenx

New member
Po przeczytaniu wiekszosci postow odnoscie nagrywarki sony rhx-950 mozna stwierdzic ze podczas ogladania filmow z DIVX sa problemy z napisami (zbyt mała, nie do zmodyfikowania, czcionka) nie wiem natomiast jak to jest w nagrywarkach panasonica, czy rowniez trzeba sie "namęczyć" zeby widziec z daleka napisy. Jak ktos ma doswadczenie to piszcie
 

kubek2

New member
Menu w panasonicach jest dużo prostsze a co za tym idzie z jego obsługą nikt nie powinien mieć probemów, do nagrywarki panasonic wystarczy zwykły tv kineskopowy (jezeli ktos jeszcze nie kupił lcd lub plazmy) natomiast menu z sony na kineskopie wygląda słabo, literki są małe i nieczytelne (tutaj lcd lub plazma obowiązkowo), w sony jak kolega pisze jest wiele trybow nagrywania co jest wielkim plusem
 

Kaceli

New member
kubek2 napisał:
Menu w panasonicach jest dużo prostsze ...

Nie wiem jakie jest menu w Sony, ale w Panasonicu z pewnością nie jest ono proste i wygodne. Nawet, powiedziałby, przeciwnie. A już instrukcja obsługi to wręcz woła o pomstę do nieba; zawiera milion oczywistości, natomiast brakuje w niej logiki, przejrzystości i konsekwencji.

kubek2 napisał:
... w sony jak kolega pisze jest wiele trybow nagrywania co jest wielkim plusem

Też bym nie powiedział. Do czego niby te wiele trybów, skoro tzw. tryb dynamiczny załatwia wszelkie problemy. Dla wyjasnienia: jest to tryb, w którym nagrywarka auromatycznie dobiera stopień kompresji do ilości miejsca przeznaczonego na nagranie, przy czym sam użytkownik może decydować o tym w jakiej "objętości" ma ona zmieścić dany film czy program. Czy trzeba lepszego - bardziej efektywnego trybu?
Moim zdaniem to właśnie Panasonic, dzięki "trybowi dynamicznemu" dysponuje bardzo dobrym narzędziem w tym zakresie.
 

amadeo

New member
tobenx napisał:
odnoscie nagrywarki sony rhx-950 mozna stwierdzic ze podczas ogladania filmow z DIVX sa problemy z napisami (zbyt mała, nie do zmodyfikowania, czcionka)
Czcionka może być większa - patrz wątek Sony950.

kubek2 napisał:
menu z sony na kineskopie wygląda słabo, literki są małe i nieczytelne (tutaj lcd lub plazma obowiązkowo)
Domyślnie przez SCART przesyłany jest sygnał composite video. Czcionka choć mała jest czytelniejsza przy RGB.

Kaceli napisał:
Moim zdaniem to właśnie Panasonic, dzięki "trybowi dynamicznemu" dysponuje bardzo dobrym narzędziem w tym zakresie.
Sony/Pioneer posiadają także tryby automatyczne. Wybór ręczny to dodatkowa możliwość.

Amadeo
 

Ravenik

New member
Interesuje mnie czy te nagrywarki mają jakieś możliwości grupowania nagrań tak jak na komputerze są katalogi, albo w inny sposób? Chodzi mi o to że nagrywam seriale angielskie na BBC Prime (w celach edukacyjnych - nauka języka) i chciałbym mieć wszystkie odcinki danego serialu jakoś zgrupowane razem (w/g nazwy serialu). Dodatkowo np. chciałbym mieć osobno filmy S-F. Czy to jest możliwe z tymi nagrywarkami?
 

amadeo

New member
Ravenik napisał:
Interesuje mnie czy te nagrywarki mają jakieś możliwości grupowania nagrań tak jak na komputerze są katalogi, albo w inny sposób?
...
W Sony każde nagranie możesz przyporządkować (na etapie programowania timer-a lub później) do jednego z 10 gatunków. Gatunek ma swoją ikonę (wbudowane) i dowolną nazwę. Podczas listowania zawartości HDD wybierasz (filtrujesz), który gatunek Cię interesuje. Oprócz tego jest możliwość sortowania wg daty, alfabetycznie, wg numeru lub czy nagranie było już oglądane czy nie.

Amadeo
 

stilgar_ag

New member
na wstępie witam wszystkich :)

przymierzam się do kupna nagrywarki. po lekturze kilku wątków na tym forum na placu boju zostały dwa modele panasonic dmr-eh67 i sony rdr-hx750/950.

budżet, którym dysponuję to 1200-1300zł

moje priorytety:
-bardzo dobry tuner TV (mam zwykłą antenę siatkową i dosyć słaby sygnał :( być może w przyszłości będzie jakiś sat, ale raczej nieprędko)
-jakość nagrywania
-intuicyjne i wygodne menu
-łatwe usuwanie reklam z nagranych programów
-w miarę dobry skaler rozdzielczości (prawdopodobnie za jakiś czas wymienię TV na jakiś FullHD, więc chcę być na to przygotowany. obecnie mam philipsa 32pw9551)
-cicha praca
-niezawodność (trochę martwi mnie tylko roczna gwarancja na sony)

sprzęt będzie służył głównie do nagrywania z TV na HDD (może raz na pół roku zrzuci się coś ciekawszego na płytę dvd). divx mnie nie interesuje, od tego mam korr'a hyd-9907dx. muzyki i zdjęć też nie mam zamiaru trzymać na dysku.

zauważyłem, że sporo osób poleca pioneer dvr-555. niestety jego cena zaczynaja się dopiero od 1400 zł, więc przekraczaja mój budżet :/

bardzo proszę o pomoc w wyborze między tymi dwoma nagrywarkami (biorąc pod uwagę moje wymagania). a może jest jeszcze jakiś model godny polecenia?

pozdrawiam :)
 
Do góry