Panasonic DMR-EH50

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bracket napisał:
Witam mam właśnie ten problem chciałbym wpisać ustawienia np. timera z TV ale kod 08 dla SONY nie działa...:(
chciałbym pozbyć się chociaż pilota od TV przy przełączaniu kanałów...
( wiem że post jest po roku ale może kolega SR-71 jeszcze żyje? ;))
Pozdr. Brack

Ja mam EH60 i nie wiem jak jest w EH55, ale instrukcja nie tłumaczy jasno jak przełączyć pilota na dany typ TV. Należy skierować pilota w stronę TV, nacisnąć przycisk TV na pilocie i trzymając naciśnięty wstukać druga ręką najpierw 0 potem 8. Powinno zadziałać PZDR
 

Adam Żeglarz

New member
SR-71 napisał:
1.EH55 większość ma na + w stosunku do EH50,oprócz ...

2.Trwałość będzie imo głównie zależała od trwałości dysku twardego lub nagrywarki DVD,która po wypaleniu 1000 płyt może się sypać,a dysk po kilku latach może 5,może 7 też zacznie się sypać.

3.EP jest imo lepszy niż LP w magnetowidach panasonika,ale ciut goeszy niż SP,jednak odradzam uzywanie EP,bo LP jest praktycznie nie do odróżnienia od SP i XP,a dużo lepszy niż EP i w LP wchodzi 4:15 min na płyte DVD,a nie 4:00 jak piszą.Ja używam głownie LP i jest super.
(...)
A instrukcje do EH55 masz aż 3 na tej stronie
http://www.panasonic.co.uk/customer-Support/download-centre.asp

Pozdrawiam

Serdeczne dzięki:smile: ; informacje zrozumiałem, z wyjątkiem słowa "imo" (widać jestem do tyłu - ale obciach...) - ale chyba nie zmienia ono wydźwięku Twoich słów. Instrukcję z w/w adresu ściągnąłem i wkrótce ją będę studiować.

Raz jeszcze dziękuję

Adam Żeglarz
 

SR-71

New member
pooh1968 napisał:
Należy skierować pilota w stronę TV, nacisnąć przycisk TV na pilocie i trzymając naciśnięty wstukać druga ręką najpierw 0 potem 8. Powinno zadziałać PZDR

Dokładnie.Na str 23 jest lista kodów do różnych TV.SONY ma 08.
 

fahrad

New member
Odświeżam temat dotyczący nagrywarki EH50 ponieważ posiadam ten model od 2 lat, a ostatnio odwiedzając stronę Panasonica wyczytałem w specyfikacji, że odtwarza ona materiał DivX. Mój egzemplarz DivX-a nie obsługuje ( zresztą w instrukcji nie jest o tym wspomniane ), sklepy które posiadają jeszcze ten model w sprzedaży w swoich notkach o danych technicznych także podają, że DviX nie jest obsługiwany. W związku z tym mam pytanie jak to jest, czy jest ten DviX, czy go nie ma ? Być może wyszedł jakiś firmware dodający tę funkcję, a jeśli tak to skąd go można pobrać i jak go wgrać? Będę wdzieczny za odpowiedź.
PS. Na stronie Panasonica w dziale download znajduje się plik opisany jako "SVCD update disc". Nazwa wskazywałaby, że to jakaś poprawka dotycząca właśnie SVCD, ale kto wie może jest to także odpowiedź na zadane wyżej pytanie. Niestety , mimo kilkukrotnych prób nie mogę pobrać tego pliku. Pobiera ok 10% i koniec. Miałbym prośbę, jeśli ktoś ma EH50 i próbował coś w tym temacie niech się podzieli spostrzeżeniami. Jeszcze raz dzięki.
 

Adam Żeglarz

New member
Wątpię w nowy firmware

Może jestem w błędzie (jeśli tak, to poprawcie mnie), ale podejrzewam że nie ma możliwości wgrania nowego firmware'u. Ja mam DMR EH55 i pisałem do Panasonic Polska pytanie o perspektywy ulepszeń funkcjonalnych, które dałoby się łatwo zrealizować drobną zmianą firmware'u - odpisali mi: "Nagrywarki oferowane przez firmę Panasonic są produktami finalnymi tzn. ich konstrukcja nie przewiduje żadnej możliwości rozbudowy w trakcie użytkowania.".
 

SR-71

New member
Wutam.Portzebuję nagrać zdjęcia .jpg na płytę DVD RAM w komputerze na Liteonie i odtworzyć je w DMR-EH50.Zdjęcia po nagraniu są widoczne w komputerze,ale panas ich nie widzi.
Próbowałem przerzucić je na płytę najpiierw sformatowaną w panasie i taki sam efekt jak po sformatowaniu jej w liteonie w systemie udf 2.0.Komputer je widzi,panas nie.
Ma ktoś pomysł?
 

artur111bartek

New member
I jak wgrywał ktoś "SVCD update disc"?
Jest on na stronie Panasonica:

http://www.==========/obsluga_klienta.php?kat_id=319&cat=245&model=DMR-EH50

zamiast ==== wpisać panasonic.pl

Od razu z płyty poszło? Nie pokasowało zawartości twardego dsyku?

Ja w swojej 2 razy na gwarancji wymieniałem laser.W serwisie powiedzieli ,że mają z tym modelem same kłopoty. O szybkim przegrywaniu zapomniałem. Co 5-6 płyta nie finalizowana. O jakie jęki wydaje czasem przy finalizacji...jeju..
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
SR-71 napisał:
Wutam.Portzebuję nagrać zdjęcia .jpg na płytę DVD RAM w komputerze na Liteonie i odtworzyć je w DMR-EH50.Zdjęcia po nagraniu są widoczne w komputerze,ale panas ich nie widzi.
Próbowałem przerzucić je na płytę najpiierw sformatowaną w panasie i taki sam efekt jak po sformatowaniu jej w liteonie w systemie udf 2.0.Komputer je widzi,panas nie.
Ma ktoś pomysł?
Tak już ten model ma.
Z 68 już taki problem nie istnieje,fotki są widoczne.
Kwestia oprogramowania w nagrywarce.
 
Do góry