Panasonic czy Samsung

gael

New member
witam,

zamierzam wlasnie kupic plazme i potrzebuje porady, bo zatrzymalem sie na tych dwoch modelach:
1. Panasonic TH 42PV80
2. Samsung PS 42A451
(nie moge niestety dodac linkow - nowy uzytkownik - ale zamierzam kupic w neomix.pl)
i teraz tak: tv dedykowany jest do niezbyt duzego pokoju, ogladanie z ok 3m, wiec ok, telewizja raczej analogowa, ale chcialbym tez miec mozliwosc podpiecia naraz glosnikow (czyli wzmacniacz), tunera do tv i magnetowidu VHS - czyli tu chyba liczy sie ilosc gniazd HDMI??
i jeszcze kwestia rozdzielczosci, celowo nie wybralem tej 1920x1080 bo zdecydowana wiekszosc kanalow mam analogowych, ale co z filamami Div'x? czy rozdzielczosc 1024x768 wystarczy??

dzieki za wszelkie porady i pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
Witam

Ja osobiście i bez zastanawiania brałbym na Twoim miejscu 42PV80 bo to świetny tv i pewniejszy niż samsungi,które mają różne przypadłości jak nie trzymanie ustawień po wyłączeniu na przykład i często je klienci zwracają.

Co do pozostałych peryferiów jakie chcesz podłączyc to nie koniecznie będą się one wiązały z HDMI bo VHS to przez EURO,a amplitunery zależy jaki bo spora częśc nie ma HDMI więc pozostaje component.

Jeśli chodzi o tuner i masz ten tunet do tv analogowej to też podpinanie przez HDMI byłoby bezcelowe i wystarczy EURO.
Chyba,że myślisz o zmianie na jakąś platformę cyfrową to jak najbardziej:)

A poza tym PV80 ma 3 złącza HDMI więc napewno Ci wystarczy:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

matim13

New member
Pana

Panasonic specjalizuje się głównie w produkcji plazm i jest to katalogowy model pana, a ten samsung o ile się nie myle to 4 seria chyba stara jeśli są już 7, a nawet słyszałem o 8, 4 wogóle bym nie polecał bo tam jest straszna pixelizacja oczywiście mówie o kablówce
 

radzique

New member
oja, a co to fanclub panasonic ?

a może jakieś argumenty ? w czym jest lepszy, w czym może gorszy ?
Widzieli na żywo oba tv na tym samym sygnale ? Porównali jakość wykonania ?
Takie opinie są takie pomocne... Mam Panasonica - on musi być najlepszy :)
To jest ten sam segment tv, o bardzo zbliżonych możliwościach a piszecie jakby panas świecił co najmniej jak nowe kury.
 

matim13

New member
czyli jak widać w opisie masz samsunga, napisz coś o nim jak wygląda obraz na kablówce, sygnału hd nie biore pod uwage bo wszystkie super wyglądają, czy nie masz wrażenia że twarze są przekoloryzowane
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Foxxx24 napisał:
Ja osobiście i bez zastanawiania brałbym na Twoim miejscu 42PV80 bo to świetny tv i pewniejszy niż samsungi,które mają różne przypadłości jak nie trzymanie ustawień po wyłączeniu na przykład i często je klienci zwracają.
Foxy, nie ujmując nic Panasonikowi, nie prowadź czarnego PR. Nie trzymanie ustawień, to bolączka modelu 551 z pierwotrną wersją oprogramowania. Model 451 trzyma ustawienia. Co do zwrotów, to należy opierać się na jakichś zasadnych danych, a nie twierdzić to, co się zasłyszy.
matim13 napisał:
[...] a ten samsung o ile się nie myle to 4 seria chyba stara jeśli są już 7, a nawet słyszałem o 8, 4 wogóle bym nie polecał bo tam jest straszna pixelizacja oczywiście mówie o kablówce
Niestety, ale numery serii nie oznaczają starszy, nowszy. Kolejne cyferki oznaczają droższe modele. Droższe ze względu na rozdzielczość, wyposażenie, jakość obrazu.

Reasumując, proponuję wybrać się do sklepu i porównać. Oba telewizorki są warte uwagi, ale który wybrać, najlepiej ocenić samemu.

ArtS :)
 

kini0

New member
Bez reklam
A ja nie!

Panas, Panas... Nie wiem czy niektórzy z Was mają jakieś specjalne filtry na oczach, ale imho żaden Panas nie świeci lepiej niż nowe plazmy Samsunga. Koniec i kropka. Podobnie jest z lcd Sharpa... wszyscy piali z zachwytu, a ja nie mogłem -i dalej nie mogę, zobaczyć w nich nic nadzwyczajnego.....
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Chyba mają. :)

Tak na serio, Samsung dokonał sporych postępów. Widać to było szczególnie w przypadku zeszłorocznej serii w porównaniu do Panasoników z serii 7 (też zeszłorocznej). Naprawdę nie da się jednoznacznie powedzieć, że Panasonic jest zdecydowanie najlepszy w tej klasie.

ArtS :)
 

Maniek76

New member
Ja też jestem pod wrażeniem marketingu Panasa :)
Sam stałem przed dylematem jeszcze 2 tygodnie temu. Wybrałem Samsunga, bo ładniej wygląda i jest troszkę tańszy, a nie byłem w stanie określić, który ładniej "świeci", patrząc nawet na oba stojące obok siebie. Jeśli chodzi o awaryjność, to ze sklepów i serwisów usłyszałem starą prawdę, że psują się wszystkie, a Panas i Samsung aż tak chyba w statystykach się nie różnią. Co ciekawe usłyszałem, ze psują się produkty i są zwroty innej bardzo znanej i cenionej firmy. W moim odczuciu obraz z Sama przy źródle SD (UPC) jest bardzo dobry, tak samo z DVD.
Nie ma idealnego produktu, nie jest nim Sam ani Panas, można o tym czytać w opiniach użytkowników, którzy ochłoneli po pierwszym zachwycie. Mnie najbardziej denerwuje w moim TV przesunięcie dźwięku względem wizji, minimalne, ale ja je czuję. Ktoś w Panasoniku też to zauważył. Ale ponieważ inni użytkownicy Sama też to zauważyli, myślę o napisaniu pisma do serwisu z prośbą o wypracowaniu rowiązaniu problemu.

Przyłaczam się zatem do opinii kolegów, którzy radzą na własne oczy porównać sprzęt i wybrać dla siebie właściwy.
 

mirek1004

New member
Jeśli nie obraz to może obsługa (pilot) albo wygląd plazmy przeważą.
Subiektywnie piloty do urządzeń Panasonica oferują wyższy konfort urzytkowania(np. czułość,jakość wykonania,precyzja działania)
Pozdrawiam.
 

przemekdsxx

New member
Dziś byłem w RTV AGD w kwestii porównania PV80 i A451 oba były ustawione na obraz dynamiczny i kontrasty i jasności na maxa podkręcone.Źródłem była tv N ale koncentrykiem podłączona.
Obraz z samsunga wydał mi się cieplejszy ale za to mniej ostry.
Design samego TV tez przemawia za samsungiem bo Panas szkoda gadać hih:)

Ciągle się waham bo wszyscy mówią ze Panas roi lepsze plazmy ale na chwilę obecna samsung jest o 300 zł tańszy a według mnie wcale nie świeci gorzej.

Hmmm chyba wezmę jednak panasonika....zaufam intuicji:)

godz:20.17 Teraz to już naprawdę sam nie wiem.Ide jutro do rtv agd pobawic sie pilotami....
 
Ostatnia edycja:

anield

New member
a ja mam jeszcze jedno pytańie z innej beczki jak oba TV radzą sobie z ps3?
bo z tego co wiem to chyba panas TH-42PV8 przy graniu ma tzw. zielone duchy a jak sprawa wygląda z tymi modelami?:hmm:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Zielonych duchów na Samsungu nie zauważyłem (niektórzy ludzie nie są w stanie ich dostrzec, pewnie zaliczam się do jednych z nich :D ). Natomiast nie podoba mi się ograniczenie liczby kolorów (banding)... Będę musiał trochę spędzić nad usawieniami zarówno PS3, jak i tv, bo na razie parametry są ustawione bardziej na dotarcie...
 

XoR

New member
Na panasoniku pv80 nie ma bandingu ale za to zielone duchy są widoczne. Nie ma jednak tragedii i podczas grania się na to uwagi nie zwraca :eek:k:

ps. Na youtubie jest sporo filmików z zielonymi duchami na pv70 czy py85 i zapewniam że to aż tak nie wygląda na moim 37pv80!! Raczej obraz lekko zielenieje za poruszającymi się szybko jasnymi obiektami na ciemnym tle :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
matim13 napisał:
czyli jak widać w opisie masz samsunga, napisz coś o nim jak wygląda obraz na kablówce, sygnału hd nie biore pod uwage bo wszystkie super wyglądają, czy nie masz wrażenia że twarze są przekoloryzowane


Ja mam to samo wrażenie,że obraz na Samsungach jest przekoloryzowany jakby bardziej cukierkowy.

A już napewno wielu użytkowników nie zgodziłoby się ze stwierdzeniem,które ktoś podał wcześniej,że żaden Panasonic nie "świeci" lepiej niż Samsung.
 
Ostatnia edycja:

gael

New member
chyba jednak bedzie ten Panasonic, na korzysc ostatecznie przewazylo to ze ma on wejscie na karty SD i jak powiedzial sprzedawca w Saturnie nie dostali jeszcze Panasa z reklamacja ze pojawiaja sie "duchy", a w przypadku Sama to i owszem :)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
dwa miesiace temu mialem podobny wybor - miedzy pv80 i tym samsungiem a451

wybralem panasonica - owszem samsung podobal mi sie rowniez, ale czern juz nie tak jak w panasonicu.

ale w sumie nie to przewazylo - nie wiem jak to jest; moze to subiektywne albo wynikajace z doswiadczen - ale panasonici maja dla mnie bardziej pastelowe kolory w odroznieniu od reszty; w tym samsunga. ja lubie pastelowe barwy - mniej zas cukierkowosc kolorach.

dzisiaj stoi u mnie w domu Panasonic pv80 podpiety do UPC cyfrowego - piekny obraz; moim znajomym bardzo sie obraz podoba rowniez.
 
Do góry