Panasonic CS630 nie działa DLNA

nulus

New member
Witajcie,

mam problem z podłączeniem mojego Panasa do serwera DLNA. Próbowałem już z Mezzmo, Universal Media Server i Serviio. Telewizor niby widzi te serwery ale jak wchodzę w TV na serwer to za każdym razem pojawia się komunikat "Połączeni z serwerem nie powiodło się".

Raz udało mi się wejść przez MEzzmo ale wtedy z kolei TV nie był w stanie odczytać żadnego pliku i koniec końców też stracił połączenie. Dodam, że aplikacje w TV potrzebujące internetu działają bez problemu.

Gdzie może być problem?
 

stirl

Member
Witajcie,

mam problem z podłączeniem mojego Panasa do serwera DLNA. Próbowałem już z Mezzmo, Universal Media Server i Serviio. Telewizor niby widzi te serwery ale jak wchodzę w TV na serwer to za każdym razem pojawia się komunikat "Połączeni z serwerem nie powiodło się".

Raz udało mi się wejść przez MEzzmo ale wtedy z kolei TV nie był w stanie odczytać żadnego pliku i koniec końców też stracił połączenie. Dodam, że aplikacje w TV potrzebujące internetu działają bez problemu.

Gdzie może być problem?

obstawiam ze na kompie cos jest nie tak -> ustawienia firewalla.
ja mam mezzmo i wszystko smiga
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Sprzęt i soft masz na tyle standardowy, że nie powinno być problemu.
Nie zaszkodzi zresetować routera wifi i jeszcze raz ustawić połączenie wifi w tv.
Jeśli masz na czym-smartfon,tablet-to sprawdź ja na nich działa dlna.

A swoją drogą to ja w routerze od upc już dawno wyłączyłem sekcję wifi i korzystam ze swojego routera wifi. Mam spokojniejsze nerwy.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Coby wykluczyć wpływ routera (lub potwierdzić...) jest jeszcze jedna opcja sprawdzenia. Mianowicie przestawiamy w telewizorze konfigurację sieci na "Bezprzewodowy punkt dostępu". Mój DT60 z 2013r ma taką opcje, więc nowsze modele chyba tym bardziej. Czyli urządzenia łączymy (po wifi) bezpośrednio do tv i zupełnie pomijamy router, ewentualnie inne elementy sieci (switche, itp.).

Właśnie w ten sposób przed chwilą podłączyłem do tv laptopa oraz tablet z Androidem. Telewizor bez problemu "zobaczył" serwery DLNA odpalone na w/w sprzęcie i odczytał udostępniane multimedia. W moim przypadku z Universal Media Server oraz Kodi (ten ostatni postawiony również na tablecie). Działa także firmowa aplikacja Viera Remote2, która również streamuje multimedia do tv po DLNA.
Przypuszczam będzie zatem funkcjonował każdy inny serwer DLNA.

Do testów warto wyłączyć wszelkie zapory, firewalle.
Pozdrawiam.

P.S. Uwaga: w tym trybie telewizor i podłączone doń urządzenia sa odcięte od internetu - żeby nie było zdziwienia ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry