Panasonic BDT220 czy Sony S490

frantic1984

Member
Witam Szanowne Grono.

Dużo było pytań, dużo było tematów na forum, ze wszystkim się zapoznałem i pozostał mi dylemat który BR zakupić.

Jako, że posiadam TV LCD Sony rozsądnym wyborem byłby S490.
Natomiast u kuzyna widziałem co potrafi BDT220 i byłem oczarowany.

Zależy mi na jak najlepszym obrazie nie tylko z BR, ale także z płyt DVD. Odtwarzam na stereo więc dźwięk ma drugorzędne znaczenie, podobnie jak funkcje internetowe. Który lepiej radzi sobie z plikami mkv, mp4 z USB?

Rozważam za jakis rok, dwa przesiadkę na większy TV Panasa, ale nie wiem czy brać to teraz pod uwagę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)
 

frantic1984

Member
Nikt nie ma żadnych uwag ? Proszę chociaż o uwagi co do jakości obrazu Filmów na BluRay oraz z skalowanych z płyt DVD w tych dwóch odtwarzaczach :)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Polecam PANASA BDT 220. Sam mam taki zestaw TV SONY + BDT 220. Współpracują po HDMI CEC doskonale i pilotem TV obsługuje oba sprzęty.

Ponadto PANASONIC bez problemów obsługuje dyski NTFS czego może nie robić SONY. Dźwięk też jest lepszy z PANASA o obrazie nie wspominając. To bajka:)


Pozdrawiam
 

frantic1984

Member
Dzięki SLAV7 za odpowiedź.
Cenna dla mnie również dlatego, że masz zestaw z TV Sony.
O odczycie dysków NTFS nie wiedziałem więc plus dla Panasa :)
 

klaus71

New member
Bez reklam
stałem przed identycznym wyborem i wybrałem panasonica bdt220 bo:
- ma w środku praktycznie to samo co bdt500 (oprócz: analogów audio na wyjściu i drugiego hdmi) a to niby najlepszy player bd zeszłego roku (w stosunku do ceny),
- ma iplex (ale nie ma tvn,tvp), ipla mają oba,
- odtwarza mi pliki TS nagrane na tunerze sat
- ogólnie chyba supportuje więcej formatów niż sony ale i tak jest z tym bieda bo panasonic chyba nie widzi poprawnie dysków z wieloma partycjami (widzi tylko pierwszą) - przynajmniej ja tak mam,
- mam tv panasonica więc pilot może obsłużyć oba,
- obsługuje FLAC 5.1 192/24
- obsługuje pliki 3d nagrane kamerami 3d (chyba jakiś format mpo ale nie używam wiec nie mam pewności)
- prawdopodobnie ma obraz minimalnie lepszy od sony - ale to chyba tylko z płyt dvd, bo na BD jest pewnie bardzo podobnie

-oba BD obsługują NTFS
-o sony słyszałem że ma jakiś problem z obsługą plików MKV 1080p w rozdziałce 1920x1080 że niby tylko do rozdziałki 1040 odtwarza - ale to chyba niemożliwe - musiałbyś zrobić test w SonyCenter z pendrive'a
 
Ostatnia edycja:

frantic1984

Member
Jeśli Panas ma obraz lepszy z płyt DVD niż Sony to jest to coś co mnie ostatecznie przekonuje.

Przez lata uzbierała się ładna kolekcja płyt DVD więc nie chcę być zawiedziony oglądając je na nowym odtwarzaczy BR :)
 

klaus71

New member
Bez reklam
no ja ci powiem - dla mnie DVD wygląda kiepsko - po prostu mydło w porównaniu z BD i nie tylko.
nie mogę zrozumieć opinii że polskie kanały SAT HD typu TVN/HBO/CANAL+ mimo jakości HD o słabym bitrate dają obraz jak DVD - dla mnie jest o niebo lepszy na SATce.
 

frantic1984

Member
Wiadomo, że obraz z BD będzie o niebo lepszy niż z DVD,
Mnie bardziej chodziło o to czy obraz z DVD będzie lepszy na Panasie czy na Sony.
 

klaus71

New member
Bez reklam
nie porównywałem choć opinie są że obraz jest bardzo dobry.
czasami w tych opiniach czytałem że robi prawie HD.
ja niestety nie widzę w DVD obrazu HD i jak porównywałem np. Burleskę z canal+ w hd z niskim bitratem (film ma około 4gb) z wersją DVD to nie ma co porównywać.
przypuszczam że swoją kolekcję DVD szybko zapakujesz w karton.

chodzi mi o to że żaden BD player nie robi takich cudów by podciągnąć DVD do czegoś co ma jakiekolwiek szanse konkurować nawet z przeciętnym hd.
 

frantic1984

Member
Nie no, zgadzam się - mówienie że podciąga obraz DVD do HD to już przesada. Ale jeśli robi to lepiej niż Sony to mnie wystarczy.
Jakości HD będę oczekiwał od filmu kupionego na BD :)
 
Do góry