Panasonic AVCHD + Vegas Pro 9.0

feeloopek

New member
Witam,

To mój pierwszy post na tym forum. Więcej czytam niż piszę, ale w tym przypadku jestem zmuszony zasięgnąć pomocy fachowców.

Mam kamerę Panasonic HDC-SD20. Zaimportowałem nagrania HDWRITEREM i poszedłem do znajomego to wszystko sobie zmontować. Gość ma w studio Sony Vegas Pro 9.0c i użycza mi po pracy komputerka, ale moja cierpliwość (i chyba jego) powoli się kończy. Przeszukałem forum i praktycznie nie znalazłem odpowiedzi na moje problemy.

Byłbym wdzięczny za pomoc!

Tworzę nowy projekt (HD-1080-50i (1920x1080;25,000fps)), w zakładce "Audio" daję 5.1 surround.

Importuje pliki AVCHD (.m2ts) wcześniej zgrane HDWriterem Panasonica do timeline'a, przygotowuję ujęcie i robię "Render As".

I tu zaczynają się schody:

Typ pliku daje "MainConcept MPEG-2" - to niby jest OK, ale jak z szablonu wybiorę HDV 1080-50i to uparcie chce kodować dźwięk do Stereo (nie ma nawet opcji AC-3). Jak wybiorę szablon Blu-ray 1920x1080-50i, 25mbps to dźwięku wcale nie koduje.

Jedynym rozwiązaniem jest rendering do Sony AVC i wybranie szablonu AVCHD 1920x1080-50i 5.1 Surround. Tutaj niby wszystko jest OK, ale tak zrenderowany plik "rwie" strasznie na odtwarzaczu multimedialnym Novatron NTD37L. Na tym samym odtwarzaczu pliki bezpośrednio z kamery (.m2ts) otwierają się bezproblemowo.

Plik docelowy ma służyć odtwarzaniu na wspomnianym Novatronie (lub innym odtwarzaczu multimedialnym), a w przyszłości chciałbym mieć możliwość zrobienia z tego płytki BluRay (narazie nie dysponuję odpowiednim sprzętem).

Jak rozwiązać ten problem? Bardzo proszę o pomoc. Siedzę facetowi "na głowie", a ten też ma swoje sprawy.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
A może spróbuje zapisac otrzymany plik na kamerze(dysk twardy, kaseta, karta SD) i spowrotem zgrać na komputer.
 

_spy_

New member
Spróbuj zmodyfikować szablon AVCHD i ustawić tam mniejszy bitrate. Być może ten odtwarzacz nie daje sobie rady z takim bitrate'm.

Co do MPEG2, to Vegas wspiera ten format, ale tylko pod kątem nagrywania DVD. Co oznacza dźwięk AC3 a nie MPEG. Dźwięku zakodowanego w AC3 nie można umieścić w strumieniu MPEG. A zatem, po wygenerowaniu MPEGa trzeba wybrać jeszcze raz Render As i wygenerować plik z dźwiękiem wybierając format AC3. Nie wiem jak Novatron, ale zazwyczaj odtwarzacze radzą sobie z dźwiękiem w osobnym pliku, jeśli tylko obydwa pliki mają tę samą nazwę (czasem trzeba zmienić ścieżkę dźwiękową z oryginalnej na zewnętrzną, tak jest np. w Dune).
 

pkomp

New member
a masz dodatek ac3 encoder? bo o ile dobrze pamiętam był oddzielnie dokupywany do vegasa (nie pamiętam jak w nowej wersji)
do reszty to nie powiem za wiele bo dawno nie korzystałem z vegasa
 

celvi

Member
z doswiadczenia powiem ci ze najlepiej renderowac samo video i sam dzwiek. A pozniej w directorze wrzucic wszystko do kupy.
pzdr
 
Do góry