Panasonic AS640, 48AS640

michalind

New member
Cześć,
Kupiłem ten TV. Tematu nie widziałem, więc zakładam.

Czy jestem zadowolony? Średnio. Chyba spodziewałem się cudów.
Nie znaczy to, że telewizor jest słaby, czy gra źle. Po prostu jedyne porównanie jakie mam, to samsung 46ES8000, a i tak obu nie widziałem w podobnych warunkach.

Ciężko mi opisać cokolwiek, bo nie mam porównania. Ale jak macie jakieś pytania - piszcie śmiało.

A i jak już ktoś zdecydowałby się na pytanie, to prosiłbym konkretnie, z lekkim wytłumaczeniem o jakie zjawisko chodzi. Bo jak mnie ktoś zapyta o DSE, BSE czy banding, to i tak nie będę wiedział, o co chodzi :)
 

lucanx

New member
Jestem zainteresowany kupnem tego tv, więc...
Jak obraz? (na kanałach HD jak i SD)
Funkcje smart działają ok czy tragedia?
Menu przejrzyste?
Na wstępie to tyle, dzięki :)
 

michalind

New member
HD - obraz fajny. Podoba mi się. Choć szału nie robi. Ale nie mam porównania, jak pisałem wyżej.
SD - widać lekką pikselozę, ale ogólnie jest OK, myślałem, że będzie gorzej.
Źródło u mnie to tuner z nc+.
Funkcje smart działają. Trochę przymulają. Ale, szczerze mówiąc, nie widziałem jeszcze chyba płynnego smarta.
Menu dość przejrzyste, choć brakuje mi np. zmiany ustawień video jednym ruchem. Trzeba się przepałować przez menu. Ale to raczej nie jest problem.
 

michalind

New member
Hm, jakich cudów?
- czerni jak sadza (w końcu matryca VA, następca plazm i tak dalej)
- bardzo szybkiego, płynnego smarta, jak w kompie
- idealnego skalowania
- braku jakichkolwiek zacięć, smużeń
 

lucanx

New member
To teraz fajnie jakby wypowiedział się jakiś posiadacz Et60 bo pomiędzy tymi dwoma modelami się waham.
Chyba że ktoś zaproponowałby coś lepszego niż te Panasonici z tej samej półki cenowej.
 

konstant

New member
Witam,

zamierzam kupić SA640, ale martwi mnie jedynie input lag.
TV będzie używany w 60% do gier (PS4, głównie single, bez sieciowych strzelanek). Czy ten lag będzie w jakiś sposób odczuwalny ?
 

Xisiek

New member
W wielu testach widac ze panasonic w tym roku w LCD "wpropwadzil" błąd 50hz, trzeba wiec mieć tego świadomość co by się nie irytowac po zakupie.
 

firekage

New member
Bez reklam
W wielu testach widac ze panasonic w tym roku w LCD "wpropwadzil" błąd 50hz, trzeba wiec mieć tego świadomość co by się nie irytowac po zakupie.

Możesz podać linka do tego? Na www czytałem o "50Hz bug", ale czytać to sobie można - chciałbym to zobaczyć na jakimś filmiku.
 

Xisiek

New member
Możesz podać linka do tego? Na www czytałem o "50Hz bug", ale czytać to sobie można - chciałbym to zobaczyć na jakimś filmiku.

Testy w języku angielskim było ich kilka np.
Panasonic AS650 (TX-47AS650) TV Review | AVForums
Panasonic TX-40AS640 (AS640) Review

Podobnie jest w serii 7. Chłopcy z Panasonica po prostu wbijaja w rynek europejski i optymalizuja pod 60hz
ale o tym oficjalnie nigdzie nie przeczytasz .
Ps. Polega to na rozmyciu obrazu, utracie jego konturów/kształtu - widoczne to jest przy poziomych ruchach kamery.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Testy w języku angielskim było ich kilka np.
Panasonic AS650 (TX-47AS650) TV Review | AVForums
Panasonic TX-40AS640 (AS640) Review

Podobnie jest w serii 7. Chłopcy z Panasonica po prostu wbijaja w rynek europejski i optymalizuja pod 60hz
ale o tym oficjalnie nigdzie nie przeczytasz .
Ps. Polega to na rozmyciu obrazu, utracie jego konturów/kształtu - widoczne to jest przy poziomych ruchach kamery.

Dziękuję, czyli to jest to o czym myślałem, bo czytałem o tym tutaj:
50 Hz bug recorded | AVForums

Ps - tak, o tym nigdzie nie pisze się, ale ponoć ustawienie IF'a pomaga.
 
Do góry