Panasonic 65WT600 4k - Czy to obecnie najlepszy model na świecie? Test Otwarty

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 65WT600 4k - Czy to jest to najlepszy na świecie model ? Test Otwarty
TC-L65WT600_2_700f.png

Witaj Przybyszu...zwolnij na chwilę i odpocznij sobie
.

Od teraz w swoim domu możesz mieć miejsce, w którym będziesz mógł zanurzyć się w cudowny świat obrazów najwybitniejszych twórców tego świata.
Oderwiesz się od codziennych trosk i spojrzysz na świat zupełnie innym okiem. Okiem Wajdy, Camerona, Scotta, Ridleya, Spilberga czy Tarantino. A Twoje smutki i kłopoty umilkną na jakiś czas pod naporem absolutnie niezwykłej jakości obrazów 4K z Youtube czy aplikacji wewnętrznej 4K telewizora 65WT600.
Zajdziesz tu chwilę radości, ukojenia, którego tak często nam wszystkim brak.

(poezjaa.info)

018_P1650133.JPG

Panasonic prezentuje najpiękniejszą z dotychczasowych telewizyjnych innowacji.
Owa innowacja to najlepsza produkcyjna jakość obrazu na świecie - jakość ULTRA HD. W rozdzielczości Ultra HD, czyli 3840x2160 - wyświetlacz 4K zawiera cztery razy więcej pikseli na ekranie, niż ten w technologii Full HD. To oznacza, że widzisz najdrobniejsze detale a świat prezentowany na ekranie jest prawie tak rzeczywisty jak ten za oknem.
Wystarczy chwila oglądania treści 4K aby zatracić się w rzeczywistości.


017_P1640686.JPG

Według specyfikacji, to Panasonic jest obecnie jedynym na świecie TV 4K, który może obsługiwać wejście 4K 60Hz poprzez jego porty DisplayPort i HDMI.
Wszystkie pozostałe telewizory 4K są ograniczone do 24 lub 30 Hz za pomocą złącza HDMI.
To oznacza że inni tylko mówią, że będą obsługiwać 4k, podczas gdy Panasonic już to 4K obsługuje.

019_ifa2013_hdtv_com_pl862.jpg

Tu nie trzeba żadnych okularów.
Tu z natywnych materiałów głębia 3D po prostu jest prawdziwa.

Ok. ale dokładnie to o co tu chodzi ?
Co to jest 4 K?

018_P1640740.JPG

Dla przypomnienia - tak wygląda "stare poczciwe" Full Hd.

015_P1630806.JPG

Technologia 4K nie jest nową technologią.
Panasonic prezentował ją już na targach w Berlinie w 2010 roku na plazmie 152".

019_P1640742.JPG

Technologia 4K
– to wysokiej jakości standard rozdzielczości filmów cyfrowych oraz grafiki komputerowej.
Nazwa pochodzi od 4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej. Technologia 4K jest jakościowo czterokrotnie lepsza od obecnie powszechnie używanej jakości Full HD.

010_P1640669.JPG


011_P1640672.JPG

Można długo , długo ,długo .... oglądać wspaniałe obrazy w natywnym 4K.

021_P1650081.JPG

CERTYFIKAT THX 4K
Kontrola jakości prowadzona przez niezależną grupę THX, wprowadziła nowy Certyfikat 4K przyznawany tylko telewizorom 4K, „które przeszły rygorystyczny zestaw testów gwarantujących dokładne odtworzenie oryginalnego obrazu w jakości HD, w sprecyzowanych kolorach, odcieniach i zamierzonej rozdzielczości’.
022_P1650084.JPG

Panasonic L65WT600 jest pierwszym telewizorem 4K w Europie, który zasłużył na pożądany znak uznania THX.

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...na-swiecie-model-test-otwarty.html#post960877
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzialem go nie sprawdzalem , mysle ze czysto teoretycznie jest porownywalny do innych tv 4k... ale jak ktos ma kase i jest mu niezbedny taki tv to czemu nie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak porównywalny - to pokaż który odbiera 4K po DLNA, który gra 4K po USB, który na ma właściwe złączą wbudowane ?
Jeśli nie mają nawet złącz to jak chcesz porównać natywny obraz 4K ?
Który dostałe jeszcze certyfikat THXa i który ma Input Lag 34Ms ?
 

forestcure

New member
Fight

.......... Philips zdobywca nagrody EISA - GRA DUŻO DUUUUUUŻO LEPIEJ a stoi :eek:.......... Tuż obok tego panasa w TWOIM SKLEPIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grin: Twoi pracownicy są tego samego zdania - Ostrość czerń i zdecydowanie mniejsza ilość artefaków ;) w ruchu PHILL zjada go na śniadanie bez popijania :!: :!: :!: .......................................................
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test Philipsa ukaże się za kilka dni.
My mówimy tu o materiałach natywnych 4K.
Widziałeś już natywne 4k ?
 

prezy

New member
Bez reklam
Jak porównywalny - to pokaż który odbiera 4K po DLNA, który gra 4K po USB, który na ma właściwe złączą wbudowane ?
Jeśli nie mają nawet złącz to jak chcesz porównać natywny obraz 4K ?
Który dostałe jeszcze certyfikat THXa i który ma Input Lag 34Ms ?

Panowie zamiast się przekomarzać dajcie jakąś namiastkę jak gra ten Tv w naszych polskich warunkach. Mam na myśli skalowanie do HD i SD z TvSat i NTC. Mogą być filmy na you tube
Z góry dzięki.
 

Ruter19

New member
Panowie co wy sie tu sprzeczacie jak nie macie :D mam 4K od niedawana i powiem wam tak !!! komputer do wymiany jezeli chcecie grac w 4K (full wyglada jak na na normlanym FHD) dekodery satelitarne nie dzialaja na HDMI tylko EUROzłączem LoL lekka kasza ale daje rade hłe hłe. Sygnal HD, FullHD z YouTuba oglada sie tak samo jak na FullHD TV ale po właczeniu 4K nagle jest ostrosc jak w morde strzelił
 

prezy

New member
Bez reklam
Myślę, że kolega Kiki miał z pewnością styczność z 4k.
Ruter19 dzięki za info. Nie ma jak to "zadowolony" użytkownik.
Pytanko a testowałeś może NTC? Jak wygląda obraz?
 

Ruter19

New member
Myślę, że kolega Kiki miał z pewnością styczność z 4k.
Ruter19 dzięki za info. Nie ma jak to "zadowolony" użytkownik.
Pytanko a testowałeś może NTC? Jak wygląda obraz?

Nie testowałem bo nie chodzi mi dekoder a kupiłem teraz najnowszy i też lipa. Narazie męcze Euro złącze ale wypada lepiej niz na TV FullHD to podejżewam że kanały HD będe też lepsze na 4K niż na FullHD. Mam podpięty komputer, gram na Full HD i jedyna różnica jest mniejsza pixeloza. TV dobrze skaluje sygnał Full i HD do 4K. Poprawa jakości powinna być jak wejdzie kabel HDmi2.0
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać przerost treści nad formą.
Jeśli ktoś deklaruje podłączenie Eurozłącza do 4K to tak jakby orać asfalt wykałaczką. Większej głupoty technologicznej dawno nie słyszałem.
Telewizor 4K ma swoje potrzeby.
 

SDman

Banned
Widać przerost treści nad formą.
Jeśli ktoś deklaruje podłączenie Eurozłącza do 4K to tak jakby orać asfalt wykałaczką. Większej głupoty technologicznej dawno nie słyszałem.
Telewizor 4K ma swoje potrzeby.

Witam,
zawsze na koniec roku trochę pośmiać się można -porównanie bardzo trafne :)
Jedynie zamieniłbym asfalt na ziemię.

Pozdr.
 

Ruter19

New member
Widać przerost treści nad formą.
Jeśli ktoś deklaruje podłączenie Eurozłącza do 4K to tak jakby orać asfalt wykałaczką. Większej głupoty technologicznej dawno nie słyszałem.
Telewizor 4K ma swoje potrzeby.

No to daj mi dekoder który działa na 4K :) narazie to tylko mi komputer chodzi na 4K bo karta graficzna obsługuje UHD. Nie moja wina że nic nie działa, a telewizje jakoś musze oglądać a tak poza tym kupiłem go za 8400zł, miał być Sharp ale jak trafiłem na promocje w tej samej cenie co Sharp to brałem.
 

SDman

Banned
No to daj mi dekoder który działa na 4K :) narazie to tylko mi komputer chodzi na 4K bo karta graficzna obsługuje UHD. Nie moja wina że nic nie działa, a telewizje jakoś musze oglądać a tak poza tym kupiłem go za 8400zł, miał być Sharp ale jak trafiłem na promocje w tej samej cenie co Sharp to brałem.

Witam,
trochę na wyrost zachwycasz się SD i wypisujesz, że na TV FHD jest gorzej lub będzie gorzej.
Otóż nie będzie gorzej tylko lepiej. Materiał testowany na F9000 i F8500 po wstępnej kalibracji
od 1080i w dół absolutnym zwycięzcą był F8500. Zostaje Ci BD skalujący do 4K i materiały testowe
Ponoć Samsung w USA dodaje takie przy zakupie TV co mnie nie dziwi po wspomnianym teście.

Potrzebny wątek o serii F9000, bo to podwórko Panasonica.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaki kupiłeś dokładnie ten telewizor UHD bo widzę, że mylisz pojęcia i to bardzo !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model nie puszcza UHDTV z netu ani z USB.
Przetestowałem ten model dokładnie - test ukaże się za kilka dni.
Traktuj go jako HDTV z aplikacja 4K i będzie ok.
 
Do góry