Panasonic 65VT60 vs Samsung 64F8500

LuckyLamora

New member
Koledzy,

Od 2 tygodni użytkuje 55ST60 (tymczasowo, tv u rodziców) i wciąż nie mogę napatrzeć się na obraz, mimo że od 6 lat jestem właścicielem 42PV80. Podjąłem decyzję o zakupie plazmy 65 zanim będzie za późno. Rynek nie pozostawia dużego wyboru, który sprowadza się do topowych modeli Panasa i Samsunga w tym rozmiarze. Czy mieliście okazję porównać te modele? Jak wiadomo oglądanie i ocena w sklepie mija się z celem bo nawet obraz z 55ST60 w sklepie nie zwracał uwagi a w domu kopie tyłek. Czy 64F8500 oferuje porównywalną jakość obrazu do Pansonica? Jest w ogóle sens rozważać ten model czy po prostu brać Panasa jeśli 55ST60 to dla mnie wzór?

LL
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Moj wybór był prosty, tylko !!! 65VT60 wygląd,wyposażenie i obraz w tej cenie-REWELACJA !!!! SAMSUNG ma większą jasnosć ale po co mi to w przyciemnionym pokoju a 1 cal więcej też dużo daje.Tylko ostrzegam przed wypaleniami, mi logo tvn 7 wypaliło się nieźle.
 

Jingis

New member
Jak tam kolego, udalo Ci sie dokonac zakupu. Sam zastawiam sie nad zakupem telewizora, ale sklaniam sie mocno ku modelom Panasonic. Nie wiem jeszcze ktora wybrac wersje ST czy VT. Roznica w cenie nie jest nie do przeskoczenia, ale po co przeplacac ;)
 

jarod12

New member
ja niedawno kupiłem 51f8500. alternatywą był 50vt60. tak naprawdę nie wiem co przeważyło, wahałem się bardzo długo. Po tyg użytkowania mogę powiedzieć oczywiście, że obraz bajeczny, nawet kiepskie kanały SD wyglądają dobrze, duża jasność - stoi na wprost okna i nie jest to jakimś problemem, ale zainwestuje w roletę jednak. Czerń - i tu mam największe wątpliwości, bo widać wyraźnie "świecenie czerni" w całkowicie zaciemnionym pokoju. Wyraźnie odznacza się od ramki szczególnie jak cały ekran jest "czarny" z bliska (10 cm) widać że świeci każdy piksel, taka jakby siateczka zielona. Przy normalnym oglądaniu czerń wydaje się... mocno czarna. Nie wiem jak jest w Panasach bo nie mialem okazji oglądać w ciemności. Po opiniach, testach itp spodziewałem się czegoś bardziej czarnego. Ale nie wiem może miałem zbyt duże, nierealne oczekiwania i czerń zawsze świeci. Gdybym miał kupować raz jeszcze to dokładniej oceniłbym ten parametr na obu TV. Niestety teraz zamiast cieszyć się oglądaniem ciągle oceniam "jasność" czerni. Mam nadzieję że mi przejdzie. Ale jakby ktoś napisał jak jest w VT to będę wdzięczny.
 

SMAUG

New member
Mam Vt60 a rodzice St60 i też widać leciutkie świecenie czerni. Nawet na ekranie OLED czerń lekko świeci. Wiec to całkowicie normalne. Samsung F8500 to naprawdę dobry telewizor.
 

jarod12

New member
W Vt60 - jest nieznacznie lepiej , więc się nie stresuj.

Kiki, a czy to "nieznacznie" jest widoczne gołym okiem czy tylko okiem przyrządów pomiarowych? Mam jeszcze możliwość wymiany f8500 na vt60, ale nie wiem czy jest sens. Nie chce żeby się okazało że wrażenia z vt będą takie same. Rozumiem że zestawiając tv obok siebie jakaś tam różnica będzie, ale czy oglądając osobno również będzie dostrzegalna?
 

Jingis

New member
Bylem w weekend w Saturn i ogladalem oba modele, ktore staly obok siebie - Panasonic 65VT60 i Samsung 64F8500. Samsung jest duzo jasniejszy i to widac golym okiem, przy wyswietlanym materiale promocyjnym. Co do wygladu zewnetrznego Panasonic jest duzo ladniejszy, bardziej elegancki - jedna tafla robi swoje ;)

A z ciekawostek rozmawialem ze sprzedawca, ktory mowil, ze Panasonic stal u nich na prezentacji przez rok i nic sie nie stalo, a Samsung juz po 2 miesiacach mial jakies problemy i trzeba go bylo wymienic na nowy. Wybor oczywiscie kazdy musi podjac sam, ale ja sklaniam sie ku Panasanic'owi i uwazam ze w tej chwili to najlepszy wybor jezeli chodzi o jakosc obrazu.
 
Ostatnia edycja:

jarod12

New member
wygląd to kwestia gustu. mi bardziej podoba się samsung - klasyczna wąska ramka bez żadnych udziwnień, Panas ma jakieś przeźroczyste elementy na brzegach dziwnie to wygląda. I czy rzeczywiście to jest szkło - wątpie, wygląda na plastik. myślę że to dobre rozwiązanie bo jest to jakaś ochrona matrycy, wydaje mi się że powłoka antyrefleksyjna jest pod tym plastikiem, co sprawia że nie da się jej zarysować. Samsung niestety powłokę ma na zewnątrz bez żadnej ochrony i moje kotki już zostawiły ślady swoich pazurków (na szczęście żona wróciła wcześniej i koty przeżyły ;) co do awaryjności to ... nie ufam sprzedawcom
 
Do góry