Panasonic 65ex780E czy SONY 65xe9005 ????????????????

S.I.Z.Z

New member
Ale nie ma z tym philipsem cyrkow ze np nie wiem sam sie wylacza, wiesza, wyskakuja bledy aplikacji itp itd ? Albo klatkuje przy dynamiczniejszych scenach tudziez przy odpalonej konsoli

Material testowy tzn ?? Wiesz ja kompletnie zielony jestem wiec co konkretnie zrzucic na tego pena ?
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Zamów prezentacje w domu u KIKI-ego
Przywiezie Ci tego Philipsa + wybrany dowolny inny telewizor i zdecydujesz
co kupić , porównasz - u KIKI-ego tez kupisz na raty chyba.
A jak się nie dogadacie to tu na forum poszukaj ,materiałów testowych pełno i coś zgraj i potestuj w sklepie, oczywiście Philips wymaga kalibracji
bo fabrycznie ma rozjechaną przestrzeń barwową .


http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/110627-tutorial-jak-sprawdzic-tv-w-sklepie.html
 

serdelekzdzemem

New member
witam stoje przed idetycznym wyborem tyle że w wersji 55"cali
58EX780 ma o trzy cale większy ekran i jest ok. 500 złotych tańszy.
niży input lag 25ms , Sony 31ms.
Sony ma wyższy kontrast, o 50% wyższą jasność w trybie HDR.
 

Mangus112

New member

Ciekawy kanał. Dzięki wielkie, że podałeś te linki. Przejrzałem trochę kanał oraz jego test lokalnego przygaszanie w topowych modelach. Wniosek nasuwa mi się jeden tylko High end ma w miarę dobry system lokalnego przygaszania (tutaj króluje Samsung) sony ma dobry HDR w modelu 93/94, ale efektu kamera nie jest w stanie oddać.
Natomiast powiem szczerze, porównując obok siebie 4 TV z kompletnie innych półek cenowych, wykluczając HDR to różnica w obrazie w warunkach sklepowych jest dla mnie marginalna. Co prawda 93/94 i OLED w przypadku pokoju ciemni wypadł by sporo lepiej no ale... Takie filmiki tylko uświadamiają mnie, że nie ma sensu inwestować tyle kasy w LCD.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Ciekawy kanał. Dzięki wielkie, że podałeś te linki. Przejrzałem trochę kanał oraz jego test lokalnego przygaszanie w topowych modelach. Wniosek nasuwa mi się jeden tylko High end ma w miarę dobry system lokalnego przygaszania (tutaj króluje Samsung) sony ma dobry HDR w modelu 93/94, ale efektu kamera nie jest w stanie oddać.
Natomiast powiem szczerze, porównując obok siebie 4 TV z kompletnie innych półek cenowych, wykluczając HDR to różnica w obrazie w warunkach sklepowych jest dla mnie marginalna. Co prawda 93/94 i OLED w przypadku pokoju ciemni wypadł by sporo lepiej no ale... Takie filmiki tylko uświadamiają mnie, że nie ma sensu inwestować tyle kasy w LCD.


Dlatego uważam że w 65 calach albo brać OLED-a , albo najtańszego LCD 65 cali - czyli Philipsa 8102
Jak komuś zależy na super jasnym HDR - to zostaje 65XE9305
 

destructor

New member
Bez reklam
HDR to zwykła ściema, za rok jej nie będzie. Pojawi się kolejny wymysł o nieznanym jeszcze skrócie. Bierz Panasonica, na żadnym innym nie uzyskać tak płynnego obrazu i takich kolorów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wybierze coś dla siebie wg statusu posiadania kasy.
Oby tylko obojętnie w której klasie niosły radość.
 

hadi2

New member
Twój wpis kiki to jest właśnie właściwe spojrzenie na zakup.
Człowiek szuka, produkuje się , ale wszystko właśnie do tego się odnosi:-D.
Co do statusu to różnie bywa. Czasami ktoś wyda ostatni grosz na super Tv.
Czasami gość z brakiem problemów z portfelem dla zasady nie wyda tyle kasy na Tv. Takie życie.
 

S.I.Z.Z

New member
Witam ponownie po chwilach milczenia... finalnie kupilem Soniaka 65XE9005 - obraz powala na kolana, tego philipsa 65pus8102 sprawdzalem - az 3 sztuki kazda ale to kazda miala banding i ogolnie strasznie to wygladalo, tv imo na tle sony jest tandetnie wykonany
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam ponownie po chwilach milczenia... finalnie kupilem Soniaka 65XE9005 - obraz powala na kolana, tego philipsa 65pus8102 sprawdzalem - az 3 sztuki kazda ale to kazda miala banding i ogolnie strasznie to wygladalo, tv imo na tle sony jest tandetnie wykonany

Gratulacje z zakupu , oby działał sprawnie i nie buntował się
 

strazakp

Banned
Witam ponownie po chwilach milczenia... finalnie kupilem Soniaka 65XE9005 - obraz powala na kolana, tego philipsa 65pus8102 sprawdzalem - az 3 sztuki kazda ale to kazda miala banding i ogolnie strasznie to wygladalo, tv imo na tle sony jest tandetnie wykonany
Gratulacje zakupu. Miejmy nadzieję że ta informacja od ciebie są do myślenia potencjalnym nabywcom tv marki Philips :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Witam ponownie po chwilach milczenia... finalnie kupilem Soniaka 65XE9005 - obraz powala na kolana, tego philipsa 65pus8102 sprawdzalem - az 3 sztuki kazda ale to kazda miala banding i ogolnie strasznie to wygladalo, tv imo na tle sony jest tandetnie wykonany

Gratulacje i niech służy !
Mam PUS8102 i nie ma bandingu (trafiła się perełka czy jak ? :-D) - napisz co Ci się tak nie spodobało w wykonaniu ? Widziałem i sprawdzałem i 90.. i 93.. - dla mnie Philips w wykonaniu znów przewyższa Soniaka - cienka rameczka ze szczotkowanego aluminium (w Sony pomalowana stalowa/aluminiowa bardzo ciemna), podświetlane logo na dole w środkowej części (można regulować jasność albo wyłączyć), wszystko idealnie spasowane, ambilight powala, rozmieszczenie gniazd bardzo dobre, bardzo subtelne i eleganckie nóżki - design z najwyższej półki ! (ale u mnie i tak wisi :-D)

Tak to wygląda (zdjęcia robione telefonem więc jakość nie najwyższa) :
View attachment 16192
 
Ostatnia edycja:
Do góry