Panasonic 60DT60 często nie wykrywa sieci

jarek44

New member
Witam mam internet od dostawcy netia ruter netiaspot mój problem polega na tym ze czesto po włączeniu telewizora nie wykrywa mi sieci domowej.
 

emisiu

Member
Jak łączysz tv i router (kabel, radiowo)?
Czy problem jest w każdym przypadku, czy tylko na radio?
Czy próbowałeś ustawić w tv: IP, maskę i bramę na sztywno?
 

jarek44

New member
Tv z ruterem mam połączone tylko przez wifi,kablem nie próbowałem.
A co do twojego 3 pytania nie za bardzo rozumiem na sztywno bo tv mam od 3 tygodni.
 

emisiu

Member
Na sztywno to znaczy że w ustawieniach telewizora wpisujesz na stałe parametry sieci, i telewizor nie czeka wtedy na to co mu przekaże router w protokole dhcp.
No i wypróbuj kablem.
 

jarek44

New member
Witam sorry ze nie odzywałem sie kilka dni brak czasu polączenia kablem nie probowalem a co do wifi to lipa jak sie uda połaczyc to działa jeden dzien,komorki na andku działają bez problemu a tv. niestety nie,ruter jest w odległości 4 metrów,i też dziwne ze wifi sąsiadów łapie.:-(
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Przy 4m powinieneś połączyć TV z routerem przez skrętkę.
Pokaz zrzut ekranu z WiFi Analyzer zaznaczając swoją siec pokazując jaką masz silę sygnału i zagęszczenie sieci przy TV.
Przenieś router w wyższe miejsce. Oddal go jak najbardziej od metalowych elementów, telefonu bezprzewodowego, urządzeń komunikujących się po bluetooth jak i po 2,4GHz.
Zmień nr. kanału sieci WiFi na najmniej zajęty lub na taki na którym sieci mają najsłabszą siłę sygnału. Jak masz dużo sieci w okolicy to zmień szerokość kanału na 20MHz.
Wyłącz na próbę usługę Fon.
Wyłącz WPS.
Ustaw statyczne IP do MAC adresów urządzeń które łączysz z routerem.
Zmień parametry:
Beacon Interval: 500ms lub 200ms
DTIM Interval: 1 lub 3
Zaktualizuj firmware w TV.
 

jarek44

New member
5 dni temu ponownie ustawiłem połączenie wifi w tv.i odpukać działa do dzisiaj siła sygnału jest na poziomie 5 kresek,połączenia kablem nie próbowałem.Dzieki za porady pozdrawiam.
 
Do góry