Panasonic 58dx750 vs Sony 55xd8505

strazakp

Banned
Na wstępie proszę byście się nie denerwowali ;-)

Zakładając wariant podwyższenia budżetu do 5000zl i to że myślałem już o Sony 55xd8505 to teraz kiedy w MM pojawił się Panas 58dx750 w dobrej cenie 5099zl zrobiło się ciekawie bo to konkurent dla Sony. Normalnie Panas kosztuje ok 5500zl więc nie brałem go pod uwagę. Sony w marketach kosztuje 4999zl ale na Allegro można kupić za ok 4700zl z Sony Center. Panasa na Allegro nie ma i nigdzie indziej a przynajmniej nie taniej niż w MM.
Chcąc dołożyć ten 1100zl (58dxe720 vs dx750 vs xd8505) to który byście z tych dwóch wybrali i dlaczego?
Kusi mnie by zainwestować w 120Hz ;-) i lepsze hdr bo w modelu dxe720 ten hdr to taki raczej nijaki jest poodbno.
Kiki powiada że 58" i 60Hz to nie ma racji bytu. 1100zl piechota nie chodzi i jak mam dopłacić to chce być przekonany o słuszności tego czynu.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Jeżeli nie oglądasz z boku, a na wprost bierz DX750 i przestań zakładać kolejne wątki! :) U mnie zacnie swieci największy model z tej serii. Mam wrażenie, ze TV wygrzewa się i jest coraz lepiej z dnia na dzień, a ekran jest jeszcze przed kalibracją.

HDR może bez rewelacji, ale coś tam widać, chociaż ciężko to się ogląda w nocy, bo przy podświetleniu na 100% czarne pasy są już wyraźnie szare, ale ale... Na matrycach IPS pewnie świecą, jak psu jaja :D

Za 5800 zł swego czasu była 65" wersja i to naprawdę podchodziło pod superokazję.
 

pepka

Member
Bez reklam
To powoli przestaje być zabawne...
Stary, ile można zadawać te same pytania i uzyskiwać te same odpowiedzi? To tylko telewizor. Zamów, potestuj, nie spodoba się to oddasz i weźmiesz następny. Mam wrażenie, że nie masz zielonego pojęcia czego tak naprawdę szukasz. Zakładam, że nawet najtańsza Manta da u Ciebie w domu spokojnie radę...
Jeszcze trochę i będziesz pisał sam ze sobą
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
A prosiłem o wstrzymanie się z nerwami ;-)
Juz biorę nawet taki wariant by kupic najpierw ten tańszy 58dxe720 i ostro testować a jezeli będzie problem dla mnie z matryca 60hz to oddam i biorę 100Hz. Jakos tylko zniechęca mnie ta zabawa z wożeniem telewizora ze sklepu i do sklepu ale w sumie to pikus a najważniejsze ze jest możliwość.

Wracając do tematu to 58dx750 czy 55xd8505???? ;-)
 

nomnom

New member
Sony Center na Allegro masz 55xd8505 z 5 letnią gwarancją, kup go, jeśli świecąca czerń wieczorem nie będzie przeszkadzać to go sobie zostaw, jeśli będzie przeszkadzać to oddaj sony i weź panasa. Myślałem, że to ja jestem niezdecydowany.
 

pebe86

Member
Bez reklam
To zachowaj się jak facet, kup ten telewizor, potestuj i wtedy napisz co i jak... Nikt za ciebie decyzji nie podejmie. Najwyżej zwrócisz.

A tak to mamy kolejny, irytujący już odcinek rodem z Mody na Sukces...
 

pepka

Member
Bez reklam
Jakos tylko zniechęca mnie ta zabawa z wożeniem telewizora ze sklepu i do sklepu ale w sumie to pikus a najważniejsze ze jest możliwość.


No nie przesadzaj ;-). Od kilku miesięcy jeździsz po sklepach "na pusto" i oglądasz cały czas te same telewizory. Jeden kurs z kartonem krzywdy Ci nie zrobi. Bierz Panasonica.
 

strazakp

Banned
Sony Center na Allegro masz 55xd8505 z 5 letnią gwarancją, kup go, jeśli świecąca czerń wieczorem nie będzie przeszkadzać to go sobie zostaw, jeśli będzie przeszkadzać to oddaj sony i weź panasa. Myślałem, że to ja jestem niezdecydowany.
Chyba najpierw zacznę od tańszej obcji (58dxe720 Panasonic) i a nóż będzie miał pasował a brak 120Hz nie będzie problemem to wtedy zostawię...Jeżeli jednak będzie problem to wezmę któryś z tych 120Hz doplacajac tym samym 1000zl.
 

żona

Banned
Chyba najpierw zacznę od tańszej obcji (58dxe720 Panasonic) i a nóż będzie miał pasował a brak 120Hz nie będzie problemem to wtedy zostawię...Jeżeli jednak będzie problem to wezmę któryś z tych 120Hz doplacajac tym samym 1000zl.
Tak zrób i napisz o ostatecznej decyzji, ale już naprawdę ostatecznej, po zakupie. Jestem niezmiernie ciekaw Twojej oceny, tej wizualnej, nie porównywania parametrów, których i tak w większości przeciętni "oglądacze" nie zauważają na ekranie :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest w tej cenie od dawna dla członków forum i to z kalibracją profesjonalną gratis.
 

piotrlgg

New member
Idealnie byloby dla Ciebie mieszkanie w takim miejscu jak ja. Mieszkam na gorze malego centrum handlowego, na dole mam eurortvagd a 10m od wyjscia z domu MediaExpert.
Ale nie wiem czy ludzie w tym sklepie by Cie znienawidzil :bober:
To tylko telewizor na kilka lat, a podchodzisz do tego tak jakby od tego zalezalo twoje zycie...
 

strazakp

Banned
Biorąc pod uwagę że tv kupuje na minimum 5-6lat lub aż się zepsuje to postanowiłem zainwestować troche wiecej kasy w zakup. Odpuszczam sobie jednak (juz nie zawracając sobie głowy testowaniem i braniem na próbe nt Panasa 58dxe720) zakup 50Hz i postawie na coś z 100Hz matrycą i takie ciut lepsze 4K HDR. Tutaj niezmiennie dwa typy Sony i Panasonic. Sony choć ok te 300zł tańszy to cenowo stawiam je w jednym szeregu.
Teraz tylko decyzja: który?
Chyba wiekszosc z Was opowiadało się jednak za Panasem bo VA...ale czy to tylko jedna przewaga Panasa nad Sonym??? Dodam że smart bez znaczenia jaki.
 

weeman

New member
Ja obstawiam na 100% jezeli smart sie nie liczy i chociaz jeden na ips a drugi na va to bedziesz bardzo zadowolony bez wzgledu na to czy wybierzesz panasa czy sonego bo oba sa dobre. Bralbym ten gdzie wiecej cali i miesci sie w Twoim budzecie.
 

strazakp

Banned
Ja obstawiam na 100% jezeli smart sie nie liczy i chociaz jeden na ips a drugi na va to bedziesz bardzo zadowolony bez wzgledu na to czy wybierzesz panasa czy sonego bo oba sa dobre. Bralbym ten gdzie wiecej cali i miesci sie w Twoim budzecie.
3 cale akurat nie robią mi różnicy. Sony tanszy o 300zł. Wygląd na plus dla Sony.
 

pepka

Member
Bez reklam
Na papierze 3 cale różnicy nie robią. Postaw (a najlepiej powieś) obok siebie, wtedy zobaczysz różnicę.
 
Do góry