Panasonic 55vt50 kilka pytań

Artenis

New member
Witam

Jestem nowy ale już zdążyłem się wciągnąć w temat. Kupiłem świadomie plazme panasonica i choć moglem kupić vt60 wybrałem starszy model. W sklepie euro agd rtv stały obok siebie i jakoś vt50 miało cieplejsze barwy, przy tych samych ustawieniach i warunkach w sklepie. Różne wersje słyszałem o tym że te nowsze mają a to jakieś filtry a to mniej prądu biorą więc słabiej świecą... Nie wiem na ile w tym prawdy?
Mam jednak pare drobnyvch pytań i kłopotów.
1. Nie działa mi Apps, home i guide z pilota... Czy czegoś nie skonfigurowałem? Net test działa... Tego drugiego pilota na razie nie konfigurowałem, ale ten pierszy główny pilot powinien chodzić
2. Kupiłem ostatnią sztukę z wystawy i panowie ze sklepu nabili mi 3600 godzin :( (kody do sprawdzenia znalazłem po fakcie) mam 5 lat gwar, ale nie wiem czy powinienem sie czyms przejmować?
3. Jakoś nie widze ustawień proffesional? Czy mam tv jakos zaktualizować oprogramowanie?

Dziekuje za rady
Art
 

m@rcin

Member
...Kupiłem ostatnią sztukę z wystawy i panowie ze sklepu nabili mi 3600 godzin :( (kody do sprawdzenia znalazłem po fakcie) mam 5 lat gwar, ale nie wiem czy powinienem sie czyms przejmować?..
Jeśli nie ma widocznych wypaleń to masz dobrze wygrzany egzemplarz :D
Ja taki wynik to po 3 latach dopiero będę miał :p
 

Artenis

New member
Ok Panowie czy tam Panie,

Mam gwarancje więc się nie boję, psuje się i wymieniam. Jak opadną wam te pierwsze dziecięce emocje to czy ma ktoś tu trochę wiedzy żeby doradzić czemu pilot może nie chodzić... i inne punkt z mego postu?

Obraz świeci się idealnie, nie wiem jak długo i ile statystycznie plazmy trzymją jakość? czy w ogóle można mówić o pewnej utracie barw po pewnym czasie czy te piksele są zerojedynkowe?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo dobry wybór, jeśli jak napisałeś kupiona w bardzo dobrej cenie.
Jeśli nie masz powidoków to nic się nie dzieje.
Ale masz coś nie tak jeśli nie działa Apss.
Masz oczywiście podłączoną plazmę po wifi do swojej sieci ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
A tak z ciekawości. Co masz napisane w gwarancji pięcioletniej od Panasa. Jakby Ci nie wymienili to na co zobowiązali się wymienić?
Co do przebiegu to ostatnio sprawdziłem licznik mojej plazmy 55VT30. Ma prawie trzy lata i nalatane 4900h.
 

Artenis

New member
może pilot nie działa bo przez rok przeszedł przez tysiące rąk i był wciśnięty parę tysięcy razy.


...tak pewnie jeszcze dali mi go w częściach i jest to pilot od bramy garażowej. Nie ma to jak się trochę wyżyć na plazmowiczu :) ..

#Mam nowego pilota, pilot działa bo świeci się dioda w tv że przyjmuje sygnał, ale nie reaguje.
- czy może czegoś nie skonfigurowałem. Neta mam po Wifi z UPC i test zalicza. Musze sprobować kablem podłaczyć neta - jak wrócę do domu za parę dni to zrobie taki myk bo może coś jest z Wifi.

# czy plazma może wypłowieć? czy przy 4000h świeci identycznie jak przy pierwszej?
generalnie obraz mnie powala i nie ma na nim nic podejrzanego. Oglądałem ostatnio jakiś na Poslacie HD film "tytani i Bogowie" czy jakoś tak a potem National Geographic HD i szczękę z ziemi zbierałem. Mam ochotę kupić jeszcze jedną plazmę... :) znam już kody więc mnie nie nabiorą.

#gwarancja Panasonic obejmuje naprawę lub wymianę na sprzęt o nie gorszych parametrach więc teoretycznie kupilem go tanio w lutym2014r a teraz jeśli matryca by nawaliła i by im się nie opłaciło reperować --> dostałbym vt60... byłbym 2tys do przodu. Tyle że vt60 to niestety gorsza jakość (stłumili pobór mocy i stłumili kolory)

Pozdrawiam
 

Artenis

New member
GUIDE nie działa ? A wywołujesz to z cyfrowego sygnału czy z analoga ?

Guide tez nie działa, podłączyłem kabelkiem hdmi sygnał tv. Neta mam przez Wifi.
Zrobiłem jego reset na początku bo miał jakieś ustawienia sklepowe... wskakiwała mi na dole jakaś multimedialna ramka samoistnie bym wybrał jakieś multimedia.
Po resecie pytał się mnie jakim połaczeniem będę się posługwiać wybrałem DVB-C (chyba takie)
restart zrobiłem Vol - i trzy razy "i" pojawia się jakaś statystyka i potym robie off z tyłu telewizora.
Po tym trzeba wszystko ustawiać i pamiętam że przy ustawianiu pytał mnie czy chce dowiedzieć się czegoś po IPLA i pokazywał jakie mogę wybrać filmy.

???
 
D

Deleted member 121090

Guest
#gwarancja Panasonic obejmuje naprawę lub wymianę na sprzęt o nie gorszych parametrach więc teoretycznie kupilem go tanio w lutym2014r a teraz jeśli matryca by nawaliła i by im się nie opłaciło reperować --> dostałbym vt60... byłbym 2tys do przodu. Tyle że vt60 to niestety gorsza jakość (stłumili pobór mocy i stłumili kolory)
Możesz z łaski swojej sprawdzić dokładnie zapis w gwarancji.
Czy naprawdę masz napisane dosłownie ,, na sprzęt o nie gorszych parametrach''?
Bo badałem sprawę gwarancji Sony, której to firma nagminnie nie dotrzymuje. Oni 5 pięć lat temu mieli napisane, że wymienią na sprzęt o równorzędnej wartości i podobnych parametrach technicznych. Teraz już równorzędnej wartości nie mają, tylko zbliżone parametry techniczne. I interpretują to sobie wedle własnego uznania. Koledze z tego forum za TV który kupił za 12900zł, chcieli dac model za ponad 4tzł:)
Bardzo mnie ciekawi jak ma to rozwiązane w gwarancji Panasonic. W Sony za najwyższy model X, po pięciu latach chcieli dać taki z serii dużo niższej. To tak jakby Tobie za VT50 dali co najwyżej ST.
 

Artenis

New member
No to sygnał TV podaj normalnie gniazdem antenowym a nie HDMI . Przełącz się na TV i masz działające GUIDE. Z czego masz TV, z jakiegoś dekodera czy jak ? Jeśli z dekodera to tam włączaj GUIDE.

NIe no zaraz, mam cyfrowy sygnał z UPC z dekodera podłaczony do AV1 przez hdmi. ok rozumiem ze w pilocie mam włączyć TV.

Z gwarancją odpowiem dopiero po piątku bo ją wtedy fizycznie zobacze. Pozdrawiam.
 

DVX

New member
NIe no zaraz, mam cyfrowy sygnał z UPC z dekodera podłaczony do AV1 przez hdmi. ok rozumiem ze w pilocie mam włączyć TV.

Jeśli masz sygnał telewizyjny z dekodera to tam szukaj GUIDE a nie w telewizorze. Podłącz antenę do telewizora w gniazdo ANTENOWE i wtedy w telewizorze szukaj GUIDE, rozumiesz ?????
 

m@rcin

Member
NIe no zaraz, mam cyfrowy sygnał z UPC z dekodera podłaczony do AV1 przez hdmi. ok rozumiem ze w pilocie mam włączyć TV.

Z gwarancją odpowiem dopiero po piątku bo ją wtedy fizycznie zobacze. Pozdrawiam.
Jeśli masz tak połączone to GUIDE nie będzie aktywowane bo sygnał nie idzie przez tuner TV.8)
 

Artenis

New member
Jeśli masz sygnał telewizyjny z dekodera to tam szukaj GUIDE a nie w telewizorze. Podłącz antenę do telewizora w gniazdo ANTENOWE i wtedy w telewizorze szukaj GUIDE, rozumiesz ?????

Po pierwsze GUIDE może i tam działa ale przełączenie na antene obniża jakość obrazu o 50%, brak możliwości oglądania HD. Więc po co to?

Po drugie zależy mi na tych APPS, a GUIDE rozumiem to taki Help więc mi nie potrzebny.

Co do GUIDE w pudłku UPC to jakoś go też nie widze.

Pozdrawiam
 

Artenis

New member
Rozwiązanie zagadki jest takie ze dali mi w sklepie pilota od vt60 wiec wszystko powinno byc okej jak bede mial dobrego pilota. Gosc z serwisu Panasonic od razu sie zorientowal czemu to nie dziala. W vt50 tkach zamiast APPS jest Internet. Jak tylko dostane wlasciwego pilota dam znac ze wszystko dziala.
 
Do góry