Panasonic 55vt50 czy 65st50?

mb1981

New member
Witam.

Waham się ostatecznie między dwoma modelami. Pierwszy w którym jestem zakochany i który został okrzyknięty przez wiele portali najlepszym tv 2012 czyli Panasonic 55vt50. A drugi to trochę słabszy model st50 ale 65 cali. No i właśnie tu mam problem.
Kupiłbym 65vt50, ale niestety jest za drogi w dalszym ciągu. Co prawda wyszła juz seria vt60 więc liczę że vt50 stanieje z 1,5 tysia chociaż. Telewizor zamierzam kupić we wrześniu więc jest szansa.

Gdyby tak się jednak nie stało to co byście wybrali na moim miejscu? Bo ja chyba coraz bardziej przekonuję się do myśli że jednak lepiej trochę słabszy ale 65".

W woli przypomnienia:
1. Mam ciemny pokój (nawet bardzo),
2. Siedzę na wprost, tv na ścianie w odległości około 3-4 metra (nie za duży 65"?),
3. Oglądał będę NC+ (kilkadziesiąt kanałów HD), filmy blu-ray i grał na PS3.

Dzięki.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Do września to 65VT60 stanieje do 12 tyś i tego kupuj ,jakość o wiele lepsza od vt50, który nie ma regulacji jasności panelu i jest ciemny w trybie pro.Ewentualnie poczekałbym na 65ST60 bo też ma dużo lepszą czerń od vt50 i też jest dużo jaśniejszy a do września stanieje na góra 8 tyś.Serie 50 omijaj z daleka to raczej nieudane modele ! Ja oglądam 65 cali z 3,6 metra i jest w sam raz a nawet na formacie 2,35:1 jest za mało, przydałoby się 80 cali.P.s Teraz w EURO RTV mają 65VT60 za 14000 Zł.
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
65st50 tylko czekając jeszcze do września może być kłopot z dostaniem,lub trafisz nie koniecznie na zapakowany fabrycznie,lub zwrot.z kalibrujesz st50 i będzie lux,a tej wielkości, minimalnie lepszym obrazem w vt50 nie zastąpisz,zresztą po kalibracji -o ile wykona ją konkretny fachowiec z konkretnym sprzętem to obraz będziesz miał lepszy niż vt w trybie THX.ps nie licz że stanieje 1,5 tyś
 

mb1981

New member
65st50 tylko czekając jeszcze do września może być kłopot z dostaniem,lub trafisz nie koniecznie na zapakowany fabrycznie,lub zwrot.z kalibrujesz st50 i będzie lux,a tej wielkości, minimalnie lepszym obrazem w vt50 nie zastąpisz,zresztą po kalibracji -o ile wykona ją konkretny fachowiec z konkretnym sprzętem to obraz będziesz miał lepszy niż vt w trybie THX.ps nie licz że stanieje 1,5 tyś

Hmmm. To może zadam pytanie z innej strony. Opłaca się dokładać te prawie 3 tysie do 65vt50 czy nie ma to większego sensu i lepiej tańsze 65st50?
W sumie jak doliczę touch pada i dwie pary okularów (których z tego co się orientuję nie ma w zestawie z st50 a są w vt50) to różnica w cenie spada do 1,5-2 tysięcy. Dokładać czy lepiej do tej kwoty coś jeszcze dorzucić i kupić kino domowe?
 

kuras90

New member
A ja Ci powiem tak. Skoro telewizor chcesz kupić we wrześniu to na razie daj sobie najlepiej święty spokój i zacznij się martwić na przełomie lipca/sierpnia, a do tego czasu śpij spokojnie.
Nikt nie wie co będzie do września, może być 3 razy koniec świata, zima zaskoczy drogowców, a Polacy będą narzekać, że w miesiącach letnich jest gorąco (bo przecież jak to możliwe?).
Równie dobrze ceny nowszych modeli mogą spaść do takiej kwoty, która będzie dla Ciebie odpowiednia, albo wygrasz w totka i będziesz mógł zwiększyć budżet, a ST50 może zniknąć z półek sklepowych ;)
Myślę, że moja prawda jest najmojsza :D
 

mb1981

New member
A ja Ci powiem tak. Skoro telewizor chcesz kupić we wrześniu to na razie daj sobie najlepiej święty spokój i zacznij się martwić na przełomie lipca/sierpnia, a do tego czasu śpij spokojnie.
Nikt nie wie co będzie do września, może być 3 razy koniec świata, zima zaskoczy drogowców, a Polacy będą narzekać, że w miesiącach letnich jest gorąco (bo przecież jak to możliwe?).
Równie dobrze ceny nowszych modeli mogą spaść do takiej kwoty, która będzie dla Ciebie odpowiednia, albo wygrasz w totka i będziesz mógł zwiększyć budżet, a ST50 może zniknąć z półek sklepowych ;)
Myślę, że moja prawda jest najmojsza :D

Prawda to najprawdziwsza z prawd :D
Ale jakże ciężko się powstrzymać, bo sama myśl jest tak pozytywna, że aż strach się bać :grin:
 

kopi

New member
Hmmm. To może zadam pytanie z innej strony. Opłaca się dokładać te prawie 3 tysie do 65vt50 czy nie ma to większego sensu i lepiej tańsze 65st50?
W sumie jak doliczę touch pada i dwie pary okularów (których z tego co się orientuję nie ma w zestawie z st50 a są w vt50) to różnica w cenie spada do 1,5-2 tysięcy. Dokładać czy lepiej do tej kwoty coś jeszcze dorzucić i kupić kino domowe?


Absolutnie odradzam kupno 55 cali, który już na drugi dzień będzie za mały a już po tygodniu będziesz żałował zakupu.
Przy odległości 3-4 m musi być 65 cali. Taka wielkość po roku użytkowania też wyda Ci się trochę mała:smile:, niestety nie ma większych plazm w normalnych cenach.
Co do modelu to 65ST50 jest w bardzo dobrej cenie i jeszcze jest dostępny! Ale może rozważysz ST60 - we wrześniu będzie na pewno dużo tańszy.
 

mb1981

New member
Absolutnie odradzam kupno 55 cali, który już na drugi dzień będzie za mały a już po tygodniu będziesz żałował zakupu.
Przy odległości 3-4 m musi być 65 cali. Taka wielkość po roku użytkowania też wyda Ci się trochę mała:smile:, niestety nie ma większych plazm w normalnych cenach.
Co do modelu to 65ST50 jest w bardzo dobrej cenie i jeszcze jest dostępny! Ale może rozważysz ST60 - we wrześniu będzie na pewno dużo tańszy.

I tak muszę poczekać do września bo dopiero wtedy wracam ze Stanów.
Dzięki waszym radom upewniłem się w tym co miałem gdzieś z tyłu głowy - 65" :grin:

Co do 65ST60 to w tej chwili 65VT50 jest tańszy od niego, więc raczej wybrałbym VT, No chyba że nie będzie już w sprzedaży, ale mam nadzieję że uda mi się kupić bo seria "60" ma zaporowe ceny i do września może nie spaść aż tyle :-(
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
I tak muszę poczekać do września bo dopiero wtedy wracam ze Stanów.
Dzięki waszym radom upewniłem się w tym co miałem gdzieś z tyłu głowy - 65" :grin:

Co do 65ST60 to w tej chwili 65VT50 jest tańszy od niego, więc raczej wybrałbym VT, No chyba że nie będzie już w sprzedaży, ale mam nadzieję że uda mi się kupić bo seria "60" ma zaporowe ceny i do września może nie spaść aż tyle :-(
No to kurdę kup tam za 4100$- 65zt60 i zasilacz z 230 na 120 Volt/60Hz :D, u nas 60 cali kosztuje 18 tyś !!!:x i masz najlepszy telewizor :popcorn:
 
Ostatnia edycja:
Do góry