Panasonic 55ST50 , 55DT50 czy sony 55HX850

jakubja5

New member
Panowie , podzielcie się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tych telewizorów. Mam ciśnienie na wymianę TV i mam dylemat co wybrać. Oglądałem te TV w jednym z marketów i mam ból głowy..
Wiadomo , plazma to plazma i jest z podanych najtańsza. Boję się trochę jej buczenia gdyż nawet w markecie jak się przysunie do TV to słychać ( buzzing - z lewego górnego rogu ) . Jakie macie sportrzeżenia na temat skalowania SD w ST50?
Który z LEDow bedzie miał najlepsze kąty , czerń , skalowanie SD...... ?
A może Tośka 55ZL1 ? Proszę o wypowiedź uzytkowników wskazanych sprzętów
 

TomWPR

New member
Nie martwiłbym się buczeniem Panasoniców, to jest ledwo słyszalne i to dopiero wieczorem przy niskim natężeniu głośności. Z testu wynika, że ST50, to bardzo udany model i 55ST50 wychodzi dużo taniej w porównaniu do 55VT50, a różnica w jakości jest w zasadzie minimalna. ST50 zużywa mniej energii więc może też mniej się grzać, a to moim zdaniem plus.

DT50, super TV ale najdroższy z wymienionych. Sam mam na niego chrapkę po przeczytaniu testu. Miałem dotychczas same plazmy i szukam alternatywy w LCD, aby zmniejszyć ilość wydzielanego ciepła i po trochu zużycie energrii. Boję się, że jak odpalę taką plazmę w 55 calach, to będę miał saunę w pokoju. Obecnie mam plazmę panasa 46 cali i jak odpalę do tego konsolę i inne urządzenia to w lato robi się nieprzyjemnie duszno i ciepło w pokoju.

Podłączam się, bo mam w zasadzie podobny dylemat, ale trochę więcej typów.

1. Panasonic 55ST50
2. Panasonic 55DT50
3. Sony 55HX850
4. Philips 55PFL5507K/12 - będzie niedługo test, zaskakujące jest to, że w modelu 40PFL5507K/12 nie widać cloudingu i tani
5. Panasonic TX-P55VT30
6. Samsung PS51E8000 - ciekawa alternatywa, ale ciut mniejszy

Z Toshibą przegiąłeś, przecież to inna półka cenowa :) Samsungów ES 6800/7000/8000 boję się ze względu na clouding, strasznie drażni mnie ta cecha. Nie po to płacę tyle kasy, żeby oglądać chmury w ciemnych scenach, coś takiego to dno w moim odczuciu i wolę już chyba tę saunę :)

Sorry, że tak się podpinam ale również mam ciśnienie na większy :) Powinienem chyba w sumie wypełnić ankietę, bo każdy jednak ma różne warunki i wymagania.
 

jakubja5

New member
Pokój jest 4x5m przy czym okno jest na krótszym boku , TV na dłuzszym.
Światlo pada bokiem na TV przy czym TV jest w odległosci 4m od okna. Pokój od strony południowej , średnie naświetlenie pokoju

TV ogladam z odległości 3,5m patrząc na wprost
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test widziałem.
Ale widziałem jak gra telewizor w porównaniu z innymi np z Sony HX 850 i zostaną przy swoim.
Niech wpisy zadowolonych klientów będą najlepszym wytłumaczeniem jakości.

--------------------

jakubja5 - a do jakiej max ceny ten zakup, bo wpisałeś nawet 55ZL1 Toshibę.
 

jakubja5

New member
do 13.000 przy czym jeżeli w mniejszej cenie jest coś wartego polecenia to Ok.
obecnie mam starą plazme LG i zastanawiam sie czy zostać przy plazmowej technologii czy zamienić na LED
 

jakubja5

New member
Nie ukrywam że kusi mnie ST55 jednakże obawiam się ze w świetle dziennym może blado wyglądać w porównaniu z LED . Kiki a jakie Ty masz odczucia ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci coś innego .
Ja na podstawie Twoich ocen bym zaszalał z uwagi na nabyte doświadczenie i kupił
Panasonic ST50 ale ... 65"

Ja teraz oglądam (z HD) 80" Sharpa z 3 metrów i jest genialnie !!
 

TomWPR

New member
Ja również mam jasno w pokoju i boję się o refleksy. Pamiętaj, że nie wystarczy Ci samo to, że wybierzesz jakieś LCD/LED, jeszcze musisz mieć matową matrycę jeśli chcesz całkowicie wyeliminować odbicia. DT50 i HX850 mają błyszczące matryce z jakimiś tam filtrami, które rozpraszają światło, ale wszystkiego nigdy nie rozproszą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci inaczej . Ty nie masz wyjścia. Powinieneś poprosić o prezentację w domu , tak jak to robią użytkownicy w tej klasie.
 

taschoon

New member
do 13.000 przy czym jeżeli w mniejszej cenie jest coś wartego polecenia to Ok.
obecnie mam starą plazme LG i zastanawiam sie czy zostać przy plazmowej technologii czy zamienić na LED

Też miałem starą plazmę LG 42 cale /teraz wisi u dzieci/ a kupiłem 55 cali Panasa ST i jestem zadowolony nawet bardzo. W dzień nie widziałem problemów choć mam go krótko i jeszcze nie było tak mocno nasłonecznionego dnia, przy normalnych warunkach codziennych jest git. U mnie ogólnie i tak wieczorami bardziej będę coś oglądał za dnia telewizor bardziej jako radio służy, jak konsolka to rolety i wszystko się da.
Co do pomysłu KIKI-ego to jak TV był w kartonie żona stwierdziła, że za duży a jak zobaczyła z kanapy /około 3,5 m/ to mówiła, że już taki duży nie jest. Jednak coś większego za parę latek może jak już coś w obrazie dorówna plazmie, albo następną.
 
Przewagą sony HX850 jest dla mnei jeszcze to, że ma matrycę chronioną przez gorilla glass. Obraz też przepiękny tylko kurcze słaba multimedialność. Nie wiem jak z matrycą DT50 czy jest też taka delikatna jak większość LCD.
 

jakubja5

New member
Mam jeszcze dwa pytania do posiadaczy plazm panasonica 55ST50 , 55VT50.
Oglądałem te plazmy w sklepie i zauważyłem że szumią one na zielono na czarnym kolorze ( widać to nawet z odległości 0.5 m ) Czy to normalne?
Druga kwestia dotyczy koloru białego , który jest widoczny jako lekko przyciemniony ,brązowiony ( jest to wina filtru ekranowego ? , czy można to wyeliminować ? )
 

durius

New member
Panasonic DT50

Mam pytanie do znawców.Czy ten model posiada dwa piloty tak jak to jest w modelach LG 55LM860 i Samsung UE55ES8000 ?
 
Do góry