Panasonic 55AS640 clouding? Co zrobic?

70 WASHES

New member
Kilka tygodni temu zakupilem powyzszy telewizor. Po kilku dniach uzytkowania zauwazylem, ze na ekranie widac szara poswiate, jakby smuge pociagnieta pedzelkiem. Widoczna byla glownie w ciemnej scenerii a najlepiej wieczorem przy scenach w ktorych dominowala czern. W dzien trzeba sie bylo dobrze wpatrzec. Zglosilem to sprzedawcy. Ten zgodzil sie na wymiane telewizora, ale ze wzgledu na brak na magazynie kazal poczekac na kolejna dostawe. I teraz najlepsze. Przedwczoraj w czasie wieczornego ogladania a potem wszelkich testow stwierdzilem, ze smuga znikla. Nie ma. Zwyczajnie sie rozplynela. Obraz jest ok. Ponowny kontakt z sprzedawca. On nadal jest chetny do wymiany tv i nie robi problemow. Wszystko zalezy ode mnie. Czy wymieniac TV? Czy mozliwe jest ze ewentualna usterka sama sie naprawila a moze chochlik powroci? Co zrobic w takiej sytuacji. Z jednej strony strach, ze wroci kaze mi wymienic a z drugiej boje sie, ze w nastepnym tv moze wylezc cos innego? Macie jakies rady? Prosze o dpowiedz.
 

70 WASHES

New member
Czy ktoś jest mi w stanie udzielić jakiejś porady. Jest to sprawa dość pilna dlatego podbijam. Dziękuje za ewentualne wskazówki.
 

70 WASHES

New member
Jeśli znikła to daj sobie spokój,kazdy tv potrzebuje troche godzin na "dotarcie" wygrzanie.

Decyzja jest bardzo trudna. Ekspertem od telewizorow nie jestem i nie wiem czy telewizory potrzebuja czasu na wygrzanie. Z tego co wiem to glosniki czy wzmacniacze tak, ale czy TV? Jaka jests pewnosc, ze problem nie wroci? Z drugiej strony jak pisalem to mam obawy, ze w nowym, wymienionym moze byc jeszcze gorzej. I badz tu czlowieku madry.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciężka sprawa, rozumiem że jeszcze możesz go oddać skoro sprawa pilna... osobiście chyba bym oddał...
 

70 WASHES

New member
O to chodzi, ze moge i sprzedawca nie robi mi problemu. Tyle, ze jest teraz niby wszystko ok. Jest szansa, ze to moze sie znowo pojawic czy raczej nie?
 

agass

New member
Skoro jest teraz okay to daj spokój.Niestety clouding w lcd jest dość powszechny.Obserwuj co się dzieje i tyle.Renkojmia gwarancyjna chyba nie kończy sie po kilku tygodniach.
 

.oO0OoO0Oo.

New member
Ja bym chyba zostawił. Z nowym telewizorem znowu możesz trafić na clouding, niedoświetlone rogi itp. Tu już stoi w domu i gra dobrze.
 

70 WASHES

New member
Wlasnie tego sie boje, ze trafie jeszcze na gorszy chociaz sprzedawca zachwala, ze w nie ma takiej mozliwosci i ze pierwszy raz spotkal sie z taka sytuacja w telewizorach Panasonica.
 

ncplus

Member
Ja bym chyba zostawił. Z nowym telewizorem znowu możesz trafić na clouding, niedoświetlone rogi itp. Tu już stoi w domu i gra dobrze.

najsensowniejsza odpowiedź :) jest OK, nie kombinuje, bo może być tak samo lub gorzej. Znając życie, w nowym będziesz przyglądał się dwa razy bardziej dociekliwie i coś wygrzebiesz, co zepsuje Ci całą radość z oglądania.
 

70 WASHES

New member
Nie wiem, sam juz nie wiem. Jeszcze dzis w nocy go przetestuje. Najgorsze, ze tak naprawde to nigdzie nie znajde odpowiedzi czy to wylezie znowu czy nie.
 

MaciekHQ

New member
Nie wiem, sam juz nie wiem. Jeszcze dzis w nocy go przetestuje. Najgorsze, ze tak naprawde to nigdzie nie znajde odpowiedzi czy to wylezie znowu czy nie.

Hej Mam pytanie, bo zastanawiam się nad tym tv. Jesteś zadowolony z zakupu? Jak jakoś obrazu? (pomijając ten clouding)? Głównie chodzi mi np o efekt teatru czy można go dobrze zniwelować oraz czy sprawdzałeś może jak sprawuje się input lag w grach? Z góry dzięki za info. Ps. gdzie kupowałeś bo widzę że spoko sprzedawca jak można zwrócić.
 

70 WASHES

New member
Mieszkam w UK i tam nie ma problemu z wymiana telewizora. Sam telewizor bardzo fajny. Estetycznie wykonany. Ladny obraz choc katy slabe. Funkcje smart bieda, jednak dla mnie nie bylo to glownym kryterium. Masz mozliwosc regulacji efektu teatru lub jego calkowitego wylaczenia. Co do przydatnosci do gier to sie nie wypowiem.
Przy okazji moze jeszcze ktos wspomoze mnie dobra rada dotyczaca tematu? Zegar tyka ;).
 
Do góry