Panasonic 55" do ok 3,5 tys. Co wybrać?

radam5

New member
Panasonic 55" do ok 4 tys. Co wybrać?

Witam.
Szukam i szukam nowego tv. Już prawie byłem zdecydujemy na lg ale na szczęście sprzedawca pokazał mi panasa, który "zjadł" upatrzonego lg.
Potrzebuje jednak pomocy bo się gubię w ilości modeli cs, dx, cx itd trochę tego dużo.

Oglądałem 55dxu601 i poza obrazem zaskoczył mnie szybkością działania, głównie przeglądarki(porównując do lg) Jednak cena to 4tys a i uhd mi nie jest potrzebne. Dlatego sądzę że do 3,5 tys znajdziemy odpowiedni model.
Fajnie jak by miał firefoxa (jak w/w) i 100hz

Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Smykoo

New member
Z firefox i 100hz to drogi dx750. Fullhd to tylko tx50ds630 ma 100hz, ale on ma zwykłe smarta.

Wysłany z Google Nexus
 

radam5

New member
Uuu faktycznie drogo ok 4,5 najtaniej
A coś 50hz z firefoxem co byś polecał? Ten dxu (50Hz) którym się bawiłem moim zdaniem dawał radę w szybkich scenach.

E:
Za 4,5 to był CX, dx jest tyko 50" (trochę mało) a 58" trochę drogo ok 6tys.
 
Ostatnia edycja:

Smykoo

New member
Cx680 ma bardzo dobre oceny na min. avforum. Świetna czerń i kontrast. Jest firefox.

No właśnie seria dx700 mimo 50hz nieźle sobie radzi. To samo zaobserwowałem.
 

radam5

New member
Czym różnią się cx680 od dxu601?
W ogóle o tym DXU to cisza w necie.

Przypomniało mi się, że jednak przy 55" FHD to trochę widać jakąś siatkę na jednokolorowych tłach, w tym UHD efekt był dużo słabiej widoczny
 
Ostatnia edycja:

Smykoo

New member
Cx680 model z 2015 roku matryca va czyli czerń i kontrast świetne,kąty widzenia słabe (do wieczornych seansów na wprost), dxu601 to tegoroczny model ips i tu czerń oraz kontrast znacznie słabsze, ale za to świetne kąty widzenia. Oba są na firefox tv z tym, że dxu dostanie aktualizacje do 2.0, a cx nie (imfo od panasonica). Oba są też 50hz. Model cx jest lepiej wykonany, aluminiowa podstawa i ramka. Dxu jest plastikowy i ma szerszą ramkę.

Wysłany z Google Nexus
 

radam5

New member
Oczywiście że lepiej było by brać 100Hz jednak ceny są zabójcze. A tak jak wspominałem dxu601 dobrze radził sobie w szybkich scenach
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No nie, bo masz 4K i 100Hz, HDR i VP9 za mniej niż 4000 zł.
Tyle, że zaloguj się w klubie HDTV.
 

Smykoo

New member
Ja np. oglądałem philipsa pus6561 i panasa dx700 i dla mnie obraz znacznie lepszy na Panasie. Ale to każdy musi sam sprawdzić, bo wszystko zależy czego dokładnie oczekujesz. Jeżeli Panas to proponuję cx680, cx700 lub dx700, a jak masz więcej kasy to dx750. Ten dxu601 to taki podstawowy tv 4k.

Wysłany z Google Nexus
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OK, nie przeczę ale to nie ta klasa cenowa.
Panasonic 4K i 100Hz najtańszy 58dx750 kosztuje 6450 zł
A więc 2 ,5 tys złotych drożej.
A temat jest nie 6,5 tyś zł ale do 4 tyś zł.

W tej klasie masz też bardzo dobre modele Philipsa 55PUS9109, Sony 55XD8505, Samsunga 55KS7000 - ale wszędzie dopłata minimum 2 tyś zł.
Rozumiem więc, że zmieniasz zakres cenowy ?
 

Smykoo

New member
Też tak uważam.
Weź cx680 lub najlepiej dx700. No chyba, że chcesz 55 cali to zawsze jest dxu601 lub dx600.

Wysłany z Google Nexus
 

radam5

New member
Niestety niema dx700w 55" jedynie 58" ale to znowu 4800,00 a 50" to jednak za mały skok z 42"

Cx680 to model ubiegloroczny więc raczej odpuszczam. Ze względu na aktualizacje
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Panasonic jest słaby.
Jeśli klasa cenowa nie przekraczalna to Philips absolutnie najbliżej spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Jak będziesz zalogowany w klubie HDTV, masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
 

radam5

New member
Dzisiaj znowu nawiedziłem sklep żeby pobawić się tv.
Stały obok siebie Panas 55dxu601 i Philips 55PUS6501. Obydwa podłączone pod to samo źródło sygnału wyświetlały ten sam program i muszę stwierdzić, że na panasie obraz bardziej mi się podobał.
 

Smykoo

New member
Ma dokładnie takie samo odczucie i jeszcze bardziej spotęgowane przy porównaniu philipsa z Panasem dx700.

Wysłany z Google Nexus
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic dx700 i dx 601 - to modele 50Hz.
Philips to model 100Hz.
Ale sprawdzaliście też płynność obrazu ?
 
Do góry