Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie jest aż tak źle z tymi wejściami/wyjściami analogowymi jak kolega pisze.
Analogowe wyjście audio dostępne jest na złączu SCART (przejściówka AV1). Złącze SCART w naszym TV zawiera zarówno wejście (piny: 2,6) jak i wyjście audio (piny: 1,3) - widać to po rozkręceniu przejściówki.
Sprawdziłem podłączając do wzmacniacza i działa. Użyłem do tego takiej przejściówki: http://obrazki.elektroda.pl/6466042400_1322386384.jpg.
Tak więc m@rcin spokojnie podłączysz dźwięk z TV "po analogu" do wzmacniacza.

Witam,

Dziękuje Koledze za cenne uwagi. Traktuje to jako "konstruktywna krytykę" :blagam:.
Przyznaję się bez bicia i tu "mea culpa", że nie sprawdziłem i nie doczytałem (a powinienem był).
W sumie AV1 nie bardzo mnie interesowało bo mam wszystko do TV podpięte po HDMI, ale sugerowałem się raz, skróconą papierową instrukcją obsługi (gdzie trochę po macoszemu potraktowane jest AV1 jeśli chodzi o info), dwa, że kolega andrzejaws nie ma zwrotnie audio z TV na kino domowe po AV1, i trzy, że sprawdzałem AV1 tylko na wejście do TV.
Ale po wpisie Kolegi doczytałem dość skrupulatnie i faktycznie w instrukcji skróconej jest w specyfikacji wejść, że:
1. AV1 to wejście/wyjście
2. AV2 to wejście

Natomiast w pełnej instrukcji są rozpisane PINy AV1, ale faktyczne info o możliwości wyprowadzenia sygnału analogowego tą drogą znalazłem chyba tylko raz na którejś tam stronie. Trochę się trzeba naszukać, żeby dotrzeć do interesujących nas informacji.

Nie twierdziłem, że Kolega M@rcin nie podłączy swojego TV do wzmacniacza po RCA.
Podłączy. Raz, że może faktycznie skorzystać z wyjścia słuchawkowego (mam taką konfigurację na innym TV, gdzie mam zewnętrzne głośniki ze wzmacniaczem wewnętrznym), dwa konwerter HDMI/RCA i trzy, po wpisie Kolegi, przez AV1.

Mam też innego Panasa (trochę starszy) VT20E i tam wejść/wyjść jest dużo więcej (więcej HDMI i więcej analogów), więc obecny VT60E odbieram jako lekko ubogi choć wystarczający. ;)

Pozdrawiam
 

m@rcin

Member
...Nie twierdziłem, że Kolega M@rcin nie podłączy swojego TV do wzmacniacza po RCA.
Podłączy. Raz, że może faktycznie skorzystać z wyjścia słuchawkowego (mam taką konfigurację na innym TV, gdzie mam zewnętrzne głośniki ze wzmacniaczem wewnętrznym)....
Czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne?
W starym tv miałem wyjście audio RCA i osobno słuchawkowe mały jack.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
To wiem, ale jak piszesz są potrzebne przejściówki których brak w wyposażeniu tv.
Wydając tyle kasy na telewizor wymagania rosną.
Czemu w ST60 brak jest wentylatorów? Jak tam jest rozwiązane chłodzenie?
Głównie oglądam wieczorem więc do obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń, ale ten dźwięk wentylatorów mnie zaczyna irytować. Skoro w instrukcji jest opisane więc nie wiem czy jest w ogóle sens fatygować serwis.

Witam,

W kwestii "brzęczących" wentylatorów warto zgłosić to jaku usterkę do serwisu. Ja właśnie to zrobiłem wczoraj. Dlaczego warto ? Bo za oceanem i w krajach UE zgodnie z zaleceniami producenta serwisy bez gadania wykonują to co w linku poniżej:
Panasonic VT65 Fan Noise | Page 23 | AVForums

Z tego co ktoś tu napisał to w Polsce też serwisy wyciszają. Jakie są efekty takiego "wyciszania" trudno póki co powiedzieć. Jak u mnie zjawi się serwis i powkleja to co ma powklejać to dam znać.
Kto odważny i ma czas i chęć to może bawić się w takie wyciszenie wentylatorów sam.
Chętnych do takich eksperymentów tu na forum póki co brak.
Jedyne co mogę powiedzieć po przejrzeniu avforums, że efekty wyciszenia są dość odczuwalne i dla wielu mogą być wystarczające. Dla nadal niezadowolonych pozostaje własna inwencja.

Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne?
W starym tv miałem wyjście audio RCA i osobno słuchawkowe mały jack.

:D

Witam,

Skąd przypuszczenie, że nie jest "dopuszczalne" ??
Bardzo dużo urządzeń przenośnych podłącza się do wzmacniaczy właśnie poprzez wyjście słuchawkowe. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to to, żeby nie dać sygnału audio na słuchawkach na MAXa.

Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
To wiem, ale jak piszesz są potrzebne przejściówki których brak w wyposażeniu tv.
Wydając tyle kasy na telewizor wymagania rosną.

Witam,

Masz Kolego 3 możliwości podpięcia swojego TV do wzmacniacza po RCA (każde wymaga niestety jakiejś przejściówki):

1. AV1
2. wyjście słuchawkowe z TV
3. konwerter HDMI/RCA

Kupienie przejściówek dla wersji 1 lub 2 to naprawdę koszty na poziomie ok 20 do 30 zł. Może mniej.
Wersja 3 - trudno mi powiedzieć - trzeba po prostu poszukać w sieci.
Wybór oczywiście należy do ciebie. Mały spacer do najbliższego sklepu z kabelkami albo poszukanie w sieci na pewno pozwoli ci podjąć decyzję jakie rozwiązanie zastosować.
Pozostaje jeszcze wersja drastyczna tj. wymiana wzmacniacza na inny. ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
Wiesiek19
Dzięki za sugestie, ale tu nie chodzi o zakup dodatkowych przejściówek jako rozwiązanie problemu. Problemem jest to, że tak zaawansowany technologicznie telewizor powinien mieć chociaż w wyposażeniu dodatkowym takie złącza.
...Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to to, żeby nie dać sygnału audio na słuchawkach na MAXa....
No właśnie, w skali głośności słuchawek ile powinno być?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wiesiek19
Dzięki za sugestie, ale tu nie chodzi o zakup dodatkowych przejściówek jako rozwiązanie problemu. Problemem jest to, że tak zaawansowany technologicznie telewizor powinien mieć chociaż w wyposażeniu dodatkowym takie złącza.

No właśnie, w skali głośności słuchawek ile powinno być?


Witam,

Kolego nie popadajmy w skrajności. Gdyby każdy producent sprzętu audio/video chciał dołączać do swoich wyrobów pełny zestaw różnego rodzaju przejściówek tak aby zaspokoić pomysłowość nabywcy to z torbami by poszedł. :smile:
Sugestia zakupu innego wzmacniacza to był oczywiście żart (co łatwo było zauważyć).

Kolega nabył (tak jak wszyscy na tym forum) naprawdę niezły sprzęt (który ma jednak małe mankamenty) za ciężkie pieniądze więc dodatkowe kilkanaście złotych chyba nie stanowi ? ;-)
Ale wracając do tematu ...
Jaki powinien być poziom głośności na wyjściu słuchawkowym ?
To nie ma tak, że powinien być taki czy taki. Poeksperymentuj trochę.

Ustaw sobie poziom głośności na wzmacniaczu na taki na jakim zwykle czegoś słuchasz i zwiększaj stopniowo poziom głośności na wyjściu słuchawkowym (zaczynając od 0) tak aby osiągnąć pożądany poziom dźwięku.
Mówiąc, że nie powinno się ustawiać na MAXa poziomu głośności na wyjściu słuchawkowym miałem na myśli to, że zwykle na końcu zakresu następują zniekształcenia, zakłócenia no i bardzo łatwo przesterować wzmacniacz.
Podejrzewam, że optymalnie będzie ustawić słuchawki na jakieś 30-60% głośności, a resztę "podkręcić" na wzmacniaczu.

Pozdrawiam

P.S.: Czy twój wzmacniacz na pewno ma tylko wejścia/wyjścia po RCA ?
Jeżeli nie jest zbyt "wiekowy" to powinien mieć choćby Digital Audio.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam.
Nie wiem czy wszyscy mają pełną instrukcję, więc może komuś się przyda.:
http://tda.panasonic-europe-service...ata/ALL/TXP50VT60E/OI/914907/TQB0E2313P-E.pdf
Wiesław widzę że nie odpuszczasz tematu z wygłuszaniem wentylatorów i tak trzymaj. Może faktycznie jeśli będzie więcej zgłoszeń to w końcu ktoś się tym zainteresuje.
Pozdrawiam

Witam,

Instrukcję mam ale Link nie działa.

Nie odpuszczam bo:
1. Koledzy zza oceanu i z UE nie odpuszczają z dobrym skutkiem (patrz avforums)
2. Panasonic w swoim biuletynie technicznym wydał takie zalecenie i wypuścił zestaw naprawczy dla tej dolegliwości (info z avforums)
3. Wyciszanie tym zestawem wykonuje serwis (w Polsce chyba też)
4. Po jakiejś dacie (chyba się zorientowali) Panasonic już fabrycznie montował te wyciszeni i być może zaczął stosować cichsze wentylatory (info z avforums). Dlatego niektórym co kupili TV późno nic nie "brzęczy".
5. Dźwięk jest naprawdę upierdliwy i męczący co w tej klasie sprzętu jest karygodne

Więc czemu odpuszczać ??
W końcu mamy czerpać radość nie tylko z oglądania świetnego obrazu.

Panasonic rezygnuje z plazm i wchodzi chyba w OLED więc ostatnie swoje serie VT/ZT potraktował trochę na "odwal się". Gdyby nie zrezygnowali z plazm to podejrzewam, że usunęli by te wady.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kosa666

New member
Witam Panowie i Panie,

mam pytanie jako użytkownik LED (mam telewizory jak w stopce) - czy odległość oglądania plazmy i LED będzie podobna czy np plazmy można oglądać z bliższej odległości (mam 2,5 metra i chciałem kupić Samsunga F8000 lub Philipsa 80008 w wersji 55", ale obawiam się - po własnych testach - że dla mnie to sa duże będą na tą odległość oglądania), stąd rozglądam się może za 55VT60)

Pozdrawiam

PS - będę zadowolony z ostrości obrazu i "ładności"?
 

SDman

Banned
Witam Panowie i Panie,

mam pytanie jako użytkownik LED (mam telewizory jak w stopce) - czy odległość oglądania plazmy i LED będzie podobna czy np plazmy można oglądać z bliższej odległości (mam 2,5 metra i chciałem kupić Samsunga F8000 lub Philipsa 80008 w wersji 55", ale obawiam się - po własnych testach - że dla mnie to sa duże będą na tą odległość oglądania), stąd rozglądam się może za 55VT60)

Pozdrawiam

PS - będę zadowolony z ostrości obrazu i "ładności"?

Witam,
musisz wiedzieć, co w PDP jest złe:
pobór energii, w tym modelu szum wentylatorów, być może 3D (jasność -przebijające migotanie przy jakimkolwiek oświetleniu bocznym),
migotanie na białym ale tylko na niektórym materiale (najczęściej reklamy) -jakieś 0,5% oglądania.

Musisz również wiedzieć co w LCD jest złe:
Banding, clouding (Philips postrzępione krawędzie), czerń, głębia czerni -przez to cała paleta barw.
Jako użytkownik od 8 lat najwyższych modeli Philipsa LCD-CCFL na chwilę obecną nie było na co zamienić z obecnych LCD-LED.
Więc dałem szansę PDP i nie żałuję, a to tylko ST60 więc jak kupisz VT60 i skalibrujesz będzie jeszcze lepiej !

Pozdr.
 

m@rcin

Member
Witam,

Kolego nie popadajmy w skrajności. Gdyby każdy producent sprzętu audio/video chciał dołączać do swoich wyrobów pełny zestaw różnego rodzaju przejściówek tak aby zaspokoić pomysłowość nabywcy to z torbami by poszedł. :smile:...

Bez przesady, mogło by być chociaż jedno wyjście RCA.
Do scart zrobili przelotkę mogli by też dać i tu. :x


....
P.S.: Czy twój wzmacniacz na pewno ma tylko wejścia/wyjścia po RCA ?
Jeżeli nie jest zbyt "wiekowy" to powinien mieć choćby Digital Audio.
Niestety jest :-(. To nie AV tylko stare poczciwe stereo.
 

diabel1

New member
Witam,

Instrukcję mam ale Link nie działa.

Nie odpuszczam bo:
1. Koledzy zza oceanu i z UE nie odpuszczają z dobrym skutkiem (patrz avforums)
2. Panasonic w swoim biuletynie technicznym wydał takie zalecenie i wypuścił zestaw naprawczy dla tej dolegliwości (info z avforums)
3. Wyciszanie tym zestawem wykonuje serwis (w Polsce chyba też)
4. Po jakiejś dacie (chyba się zorientowali) Panasonic już fabrycznie montował te wyciszeni i być może zaczął stosować cichsze wentylatory (info z avforums). Dlatego niektórym co kupili TV późno nic nie "brzęczy".
5. Dźwięk jest naprawdę upierdliwy i męczący co w tej klasie sprzętu jest karygodne

Więc czemu odpuszczać ??
W końcu mamy czerpać radość nie tylko z oglądania świetnego obrazu.

Panasonic rezygnuje z plazm i wchodzi chyba w OLED więc ostatnie swoje serie VT/ZT potraktował trochę na "odwal się". Gdyby nie zrezygnowali z plazm to podejrzewam, że usunęli by te wady.

Pozdrawiam

WITAM!! jak pisałem u mnie zestaw naprawczy nie zdał egzaminu a wenylatory bez obudowy są bezszelestne po prosu błoga cisza zwykłe założenie na zewnątrz obudowy filtra z okapu kuchennego załatwia sprawę do takiego stopnia że da się wytrzymać po świętach postaram się założyć filtr elektromagnetyczny od PC to dam znać jaki będzie efekt ,dodam że telewizor wisi na ścianie
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Witam Panowie i Panie,

mam pytanie jako użytkownik LED (mam telewizory jak w stopce) - czy odległość oglądania plazmy i LED będzie podobna czy np plazmy można oglądać z bliższej odległości (mam 2,5 metra i chciałem kupić Samsunga F8000 lub Philipsa 80008 w wersji 55", ale obawiam się - po własnych testach - że dla mnie to sa duże będą na tą odległość oglądania), stąd rozglądam się może za 55VT60)

Pozdrawiam

PS - będę zadowolony z ostrości obrazu i "ładności"?
Do tego co napisał "SDman'' dodam że ostrość niestety nie jest za najlepsza.Kanały takie jak PULS ,TV4 wyglądają fatalnie, gorzej jest jak z VHS-u.Za to VT60 na dobrych kanałach HD wygląda perfekcyjnie.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
WITAM!! jak pisałem u mnie zestaw naprawczy nie zdał egzaminu a wenylatory bez obudowy są bezszelestne po prosu błoga cisza zwykłe założenie na zewnątrz obudowy filtra z okapu kuchennego załatwia sprawę do takiego stopnia że da się wytrzymać po świętach postaram się założyć filtr elektromagnetyczny od PC to dam znać jaki będzie efekt ,dodam że telewizor wisi na ścianie


Witam,

Pamiętam, że Kolega o tym wspominał.
Ale czy wyciszenie serwisowe nie dało absolutnie żadnego efektu czy też jak z tego wynika efekt był na tyle marny, że Kolega postanowił wziąć sprawy we własne ręce ?

Ja mimo wszystko zgłosiłem głośną pracę wentylatorów jako usterkę bo chcę żeby jednak serwis się tu pojawił i żeby był jakiś ślad w tej sprawie.
Oczywiście, że jeżeli nie będzie wyraźnego efektu wyciszenia zestawem serwisowym to zajmę się tym sam. Jeżeli osiągnę jakieś dobre efekty to na pewno dam znać. Czekamy też na info od Kolegi.


Pozdrawiam
 

m@rcin

Member
Ja też jestem ciekaw co powie/zrobi serwis.
Cytat z instrukcji:
"Często zadawane pytania.
Dźwięki z telewizora odbiegają od normy
- po włączeniu zasilania z wnętrza telewizora może odbiegać szum napędu lub wentylatora (nie jest to objaw awarii)"
Może faktycznie twoje odgłosy są silniejsze. U mnie chyba w normie.

Kolejny minus VT60 to wg mnie główny pilot. Obudowa trzeszczy i widać na niej każde odciski palców. Przyciski kursora niewygodne. Opisy funkcji obudowy tandetnie wykonane.
Pilot od ST60 jest chyba lepiej wykonany?
 

m@rcin

Member
... Gdyby każdy producent sprzętu audio/video chciał dołączać do swoich wyrobów pełny zestaw różnego rodzaju przejściówek tak aby zaspokoić pomysłowość nabywcy to z torbami by poszedł. :smile:
...
A wracając do tematu.
Model ST60 posiada owe złącza a jest tańszy, więc czemu producent w wyższym modelu z tego zrezygnował?:evil:
 

diabel1

New member
Witam,

Pamiętam, że Kolega o tym wspominał.
Ale czy wyciszenie serwisowe nie dało absolutnie żadnego efektu czy też jak z tego wynika efekt był na tyle marny, że Kolega postanowił wziąć sprawy we własne ręce ?

Ja mimo wszystko zgłosiłem głośną pracę wentylatorów jako usterkę bo chcę żeby jednak serwis się tu pojawił i żeby był jakiś ślad w tej sprawie.
Oczywiście, że jeżeli nie będzie wyraźnego efektu wyciszenia zestawem serwisowym to zajmę się tym sam. Jeżeli osiągnę jakieś dobre efekty to na pewno dam znać. Czekamy też na info od Kolegi.


Pozdrawiam
WITAM!! efektu z cichszą pracą wentylatorów nie było żadnego ,te zestawy naprawcze Panasonica wydaje mi się że są przeznaczone dla modeli o większych przekątnych( o ile dobrze pamiętam serwis tak stwierdził)więc PANAS próbuje się ratować jakoś z sytuacji .POZDRO.
 
Do góry