Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

SDman

Banned
Takie działanie z nagrywarką Panasonica wynika chyba z funkcji VIERA LINK - po wyłączeniu tej opcji w menu, TV przestaje się już przełączać na wejście HDMI. Ciekawe jak to działa z odtwarzaczami DVD/Blu-ray innych firm.

Witam,
przy odpowiednim kablu Hdmi pilot od Panasonica (ST60) steruje bez problemu wszystkimi
funkcjami odtwarzacza Blu BD-F6500 Samsung.

Pozdr.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Witam,
przy odpowiednim kablu Hdmi pilot od Panasonica (ST60) steruje bez problemu wszystkimi
funkcjami odtwarzacza Blu BD-F6500 Samsung.

Pozdr.
to nie kabel:D tylko interfejs Samsunga kompatybilny z viera link i tyle.Nie wiem o co taki problem, skoro to połączenie viera link działa wyśmienicie.Pewnie dlatego zrezygnowano na przełączanie znane te ze SCART EURO.:wink:
 

diabel1

New member
Jutro mają przyjechać z serwisu to się podpytam o HDMI ja oglądam telewizje przez moduły dostępu po HDMI mam podłączonego panasa blu-rey i też się nieprzełącza tylko na HDMI2

Witam! przyjechał serwis ,pan stwierdził że nic z problemem HDMI nie da się zrobić ten typ tak ma po założeniu nowych wentylatorów i włączeniu telewizora bez tylnej obudowy totalna cisza zero hałasu , nawet nie słychać delikatnego szumu założona została tylna obudowa i hałas powrócił po prostu tak musi być!!!!.Najwidoczniej hałas powodują zawirowania powietrza wewnątrz telewizora Szkoda że PANAS trochę się do tego nie przyłożył pan z serwisu powiedział że nic z tym fantem na dzień dzisiejszy nie da się zrobić TRUDNO!! POZDROWIENIA!
 

SDman

Banned
Witam,
trochę to dziwne bo nie wierzę, że nie
wiedzą o tym. Więc po co cała operacja ?
Uwielbiam ciszę i od wielu lat tuninguje
PC nigdy się nie zdarzyło aby ciszej było
bez zamkniętej obudowy.
Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wentylatory i HDMI

Witam


Jeśli chodzi o brak "automatu" na HDMI to trudno. Spodziewałem się, że tak będzie. Szkoda tylko, że Panasonic zrezygnował z takiej funkcjonalności. Co do wentylatorów to wychodzi na to, że tylna obudowa to faktycznie trochę puszka rezonansowa, ale wydaje mi się też - no chyba, że się mylę - że przepływ powietrza może być zbyt mały przez niewielkie otwory i wentylatory są lekko przytłumione (efekt podobny jakby w odkurzaczu przytkać rurę to wchodzi na wyższe obroty) i stąd te 50/60Hz "buuuu" :). Można by poeksperymentować z obudową, ale kto zdecyduje się na masakrowanie osłony w sprzęcie na gwarancji ??!! ;)
Tu niestety Panasonic dał ciała. W topowej serii taki babol.
Kiedy słucham cicho TV albo następuje cisza to efekt buczenia jest wyraźny i irytujący.
Jak podkręcić głośność to oczywiście buczenie jest zagłuszone i niesłyszalne, ale niestety jest i odbieramy je podświadomie. Taki mały efekt jak z poddźwiękami. Niby nie słychać ale są. :)
Zauważyłem u siebie zmęczenie i rozdrażnienie po dłuższym oglądaniu wieczorową porą (stara plazma nie miała takich efektów ubocznych). Jak wyłączam całą aparaturę to następuje taka błoga CISZA. :)

Zauważyliście coś podobnego ??

Pozdrawiam
 

diabel1

New member
Witam,
trochę to dziwne bo nie wierzę, że nie
wiedzą o tym. Więc po co cała operacja ?
Uwielbiam ciszę i od wielu lat tuninguje
PC nigdy się nie zdarzyło aby ciszej było
bez zamkniętej obudowy.
Pozdr.
Ale tak jest ,serwis wie o tym i ma obowiązek zrealizować zlecenie naprawy chociaż wiedzą że wymiana nic nie da, innych wytycznych od panasa z głównej centrali nie mają.Podejżewam żę sprawę tego hałasu pomogłoby założenie wytłumiaczy na wewnętrznej stronie osłony tylniej ewentualnie też na matrycy.Pozdr.
 

diabel1

New member
Witam


Jeśli chodzi o brak "automatu" na HDMI to trudno. Spodziewałem się, że tak będzie. Szkoda tylko, że Panasonic zrezygnował z takiej funkcjonalności. Co do wentylatorów to wychodzi na to, że tylna obudowa to faktycznie trochę puszka rezonansowa, ale wydaje mi się też - no chyba, że się mylę - że przepływ powietrza może być zbyt mały przez niewielkie otwory i wentylatory są lekko przytłumione (efekt podobny jakby w odkurzaczu przytkać rurę to wchodzi na wyższe obroty) i stąd te 50/60Hz "buuuu" :). Można by poeksperymentować z obudową, ale kto zdecyduje się na masakrowanie osłony w sprzęcie na gwarancji ??!! ;)
Tu niestety Panasonic dał ciała. W topowej serii taki babol.
Kiedy słucham cicho TV albo następuje cisza to efekt buczenia jest wyraźny i irytujący.
Jak podkręcić głośność to oczywiście buczenie jest zagłuszone i niesłyszalne, ale niestety jest i odbieramy je podświadomie. Taki mały efekt jak z poddźwiękami. Niby nie słychać ale są. :)
Zauważyłem u siebie zmęczenie i rozdrażnienie po dłuższym oglądaniu wieczorową porą (stara plazma nie miała takich efektów ubocznych). Jak wyłączam całą aparaturę to następuje taka błoga CISZA. :)

Zauważyliście coś podobnego ??

Pozdrawiam

Mam takie same odczucia co ty,może ktoś zdecyduje się na eksperymeny i da znać o efektach
 

diabel1

New member
Witam! za eksperymentowałem po zaklejeniu otworów tam gdzie wentylatory zero tego denerwującego buczenia jest tak jak przy vt20 ,ale nie mogłem pozbawić wentylatorów powietrza więc w taśmie porobiłem otwory tak jak w obudowie i buczenie poprawiło się o połowe , wniosek jest taki że to. irytujące buczenie powoduje przepływ powietrza przez otwory w metalowej obudowie.POZDROWIENIA !!dla wszystkich posiadaczy panasa.
 

lexus777

New member
I ja podzielę się swoimi uwagami.
Wiesław, nie wiem czy pomogę ale u mnie wygląda to tak,
1. Dekoder Mediabox HD z UPC - kabel hdmi - TV (hdmi 1)
2. Kino domowe Panasonic SC-HT870 - przejściówka EURO-RGB (była razem z tv.)
Puszczając płytę DVD, tv automatycznie przechodzi na kino, a wyłączając z powrotem wraca na tv :eek:k:. Jak jest pomiędzy gniazdami HDMI to na razie nie miałem możliwości sprawdzenia.
Jeśli chodzi o głośne szumy (buczenie), to u mnie wygląda to tak że słyszę (słuch dobry) i nie tylko ja, bardzo delikatny szum zaraz po włączeniu i to w dodatku jak stoję bezpośrednio nad tv., a jak już pojawi się obraz, dźwięk, to wszystko jest ok., nawet wieczorem nic uciążliwego nie słychać :eek:k:. Tak więc myślę że serwisanci pierniczą smutki że ten typ tak ma i nie można nic z tym zrobić.
Mam inny problem, otóż gdy wyłączę tv z zasilania na dłuższy czas to po włączeniu go z powrotem nie może połączyć się z dekoderem, po prostu jak by go nie widział :niewiem:. Długo muszę mieszać, włączać, wyłączać, itp. żeby zaskoczył :twisted:. Wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam i życzę wszystkim posiadaczom panasa zdrowych, wesołych oraz bezawaryjnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2014.
 

diabel1

New member
witam! Eksportował ktoś z was może listę kanałów dvbs robie wszystko według instrukcji na pendriva i ciągle komunikat eksportowanie nie powiodło się!.Był bym wdzięczny za wskazówki(chcę przekazać listę bratu aby zaoszczędzić mu mozolnego układania).ż góry dzięki!!!
 

SDman

Banned
witam! Eksportował ktoś z was może listę kanałów dvbs robie wszystko według instrukcji na pendriva i ciągle komunikat eksportowanie nie powiodło się!.Był bym wdzięczny za wskazówki(chcę przekazać listę bratu aby zaoszczędzić mu mozolnego układania).ż góry dzięki!!!

Witam,

Podpinam się pod pytanie z różnicą DVB-C.

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak dobrze pamiętam to eksport dotyczył tylko DVB-S...

diabel1 spróbuj pena sformatować na fat32 i wtedy eksport
 

tdx

New member
Bez reklam
Pamiętam że kiedyś trzeba był mieć kartę sd stworzyć plik o nazwie hotel.pwd
Aby zapisać listę na karty SD wbić z pilota 4850
Aby załadować listę z kartą SD wcisnąć z pilota 4851

Ale nie wiem czy to jeszcze działa
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
I ja podzielę się swoimi uwagami.
Wiesław, nie wiem czy pomogę ale u mnie wygląda to tak,
1. Dekoder Mediabox HD z UPC - kabel hdmi - TV (hdmi 1)
2. Kino domowe Panasonic SC-HT870 - przejściówka EURO-RGB (była razem z tv.)
Puszczając płytę DVD, tv automatycznie przechodzi na kino, a wyłączając z powrotem wraca na tv :eek:k:. Jak jest pomiędzy gniazdami HDMI to na razie nie miałem możliwości sprawdzenia.
Jeśli chodzi o głośne szumy (buczenie), to u mnie wygląda to tak że słyszę (słuch dobry) i nie tylko ja, bardzo delikatny szum zaraz po włączeniu i to w dodatku jak stoję bezpośrednio nad tv., a jak już pojawi się obraz, dźwięk, to wszystko jest ok., nawet wieczorem nic uciążliwego nie słychać :eek:k:. Tak więc myślę że serwisanci pierniczą smutki że ten typ tak ma i nie można nic z tym zrobić.
Mam inny problem, otóż gdy wyłączę tv z zasilania na dłuższy czas to po włączeniu go z powrotem nie może połączyć się z dekoderem, po prostu jak by go nie widział :niewiem:. Długo muszę mieszać, włączać, wyłączać, itp. żeby zaskoczył :twisted:. Wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam i życzę wszystkim posiadaczom panasa zdrowych, wesołych oraz bezawaryjnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2014.


Witam,

Mam też dekoder z UPC ale Kaon i też na HDMI1. Nie ma problemów z wyszukaniem sygnału dekodera po wyłączeniu zasilania TV. Sam dekoder raczej często mi się wiesza i zamula więc często ma podawany resecik. Sugeruje kontakt z technikami UPC lub sprawdzenie kabli (podpiąć jakiś inny) lub ewentualnie spójrz do funkcji EKO lub VIERALink czy nie masz czasem włączonej opcji "Autointeligentny stan gotowości" albo co innego. Co do wzmacniacza to u ciebie owszem tak to działa bo po EURO/SCART taka opcja przełączania działa (PIN8 steruje sygnałem przełączania). Ja też to sprawdzałem i działa. Ale nie o to chodzi, żeby z dekoderem podpinać się do TV po EURO bo nie będzie 1080 tylko 576. Po HDMI też to powinno działać (bo tak wspomina bardzo lakonicznie instrukcja). Czemu nie działa nikt nie wie, a ci co powinni wiedzieć (pomoc techniczna Panasonic) milczy od 3 tygodni. Z resztą pogodziłem się już z faktem, że "automatu HDMI" nie ma (częściowo działa z urządzeniami kompatybilnymi z VieraLink). W starszych modelach była opcja Q-Link, która dawała większe możliwości konfiguracji wejść/wyjść. Czemu Panasonic z tego zrezygnował ? Cholera wie. Dobre to było i szkoda. Bardziej denerwuje mnie buczenie wentylatorów i jak wynik z uwag kolegów forumowiczów, niektórym buczy, a niektórym nie. Pytanie czemu ? Inne wentylatory w zależności od daty produkcji ?? Naprawdę niezły telewizor spieprzony przez głupoty. Szkoda, bo radość z jego posiadania znacznie spadła.

Pozdrawiam

i wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Pytanie do KIKIEGO czy jest normalne w vt60 wyświetlanie obrazu bez jego pełnego wypełnienia obrazem tzw mam wyłączony overscan i z wszystkich żródeł brueray przez hdmi oraz tv dvb-t i cały screen kończy się parę milimetrów może około 3 do 4mn przed obramowaniem ekranu w postaci czarnych pasów oglądałem testy na youtube wydaje mi się ze tez tak ma byc lecz fachowa odpowiedż moze mnie bardziej uspokoić uzytkownicy vt60tek proszę o podzielić się w tym temacie swoimi spostrzeniami
 
Do góry