Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

hellhammer

New member
Im blizej swiat tym drozej bedzie. Lepiej kupic poza tzw, sezonem, wtedy sklepy nei maja takiego popytu i robia promocje.
W sezonei sa promocje ale na modele wogole nie popluarne zeby wypchnc ze stanu. czekac mozesz ale nikt Ci nie powie jak to bezdie.
 

def102

New member
Stałem się właśnie szczęśliwym użytkownikiem tego modelu i po kilku godzinach zabawy zauważyłem małą przypadłość:
- mam cyfrową kablówkę i zamiast zewnętrznego dekodera używam wewn. i moduł CI (Conax), w momencie nagrywania na dysk (USB) nie widzę na ekranie programu, który się właśnie nagrywa,
- wygląda na to,że TV próbuje wyświetlić obraz z drugiego tunera DVB-C i widać czarny ekran z okienkiem kanał zakodowany - podejrzewam, że musiałbym mieć drugi moduł CI i drugą kartę i wtedy mógłbym z drugiego tunera oglądać nie tylko nagrywany kanał ale też każdy inny
- jedynym rozwiązaniem jakie na razie znalazłem jest uruchomienie odtwarzania nagrywanego programu - wprawdzie ogląda się go z kilkusekundowym opóźnieniem, ale to żaden problem, kłopotliwe jest tylko bieganie po menu, żeby odpalić podgląd nagrywanego programu.

Ww. opisana sytuacja następuje również po naciśnięciu przycisku REC - dany program zaczyna sie nagrywać a na ekranie widzę Kanał zakodowany.

Jest jakiś inny, prostszy sposób, żeby bez każdorazowego biegania po menu mieć podgląd na nagrywany właśnie program?


Do tej pory miałem Panasa V20 i tam z racji pojedynczego tunera podczas nagrywania na ekranie widoczny był nagrywany program. Z oczywistych powodów nie dało się natomiast przełączyć TV na inny kanał bez przerwania nagrywania.
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można założyć rozgałęziacz na kablu antenowym przed dekoderem lub modułem CI i podłączyć dodatkowo TV do gniazda anteny naziemnej.
Będziesz miał dostęp do wszystkich kanałów DVB-T z możliwością nagrywania.
 
Ostatnia edycja:

def102

New member
Można założyć rozgałęziacz na kablu antenowym przed dekoderem lub modułem CI i podłączyć dodatkowo TV do gniazda anteny naziemnej.
Będziesz miał dostęp do wszystkich kanałów DVB-T z możliwością nagrywania.

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym rozgałęzieniem - jest tylko jedno wejście antenowe wspólne dla analoga, DVB-T i DVB-C. I mam do niego podpiętą kablówkę (DVB-C).
Nie mam u siebie możliwości podpięcia anteny do TV cyfrowej naziemnej (DVB-T), a poza tym w kablówce mam znacznie więcej kanałów.

Zastanawiam się tylko czy jest jakiś prostszy sposób na podgląd nagrywanego programu niż odpalanie "media playera".
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym rozgałęzieniem - jest tylko jedno wejście antenowe wspólne dla analoga, DVB-T i DVB-C. I mam do niego podpiętą kablówkę (DVB-C).
Nie mam u siebie możliwości podpięcia anteny do TV cyfrowej naziemnej (DVB-T), a poza tym w kablówce mam znacznie więcej kanałów.
QUOTE]

Podłączenia TV :
1. sygnał DVB-T - gniazdo nr 10 kabel RF ( telewizja naziemna z sygnału telewizji kablowej przed dekoderem )
2. sygnał DVB-C - gniazda nr 5 kabel HDMI, lub moduł CI ( sygnał telewizji kablowej za dekoderem )

Mając podpięte do TV dwa żródła sygnału można nagrywać DVB-T, a oglądać DVB-C.
 
Ostatnia edycja:

codaco

New member
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym rozgałęzieniem - jest tylko jedno wejście antenowe wspólne dla analoga, DVB-T i DVB-C. I mam do niego podpiętą kablówkę (DVB-C).
Nie mam u siebie możliwości podpięcia anteny do TV cyfrowej naziemnej (DVB-T), a poza tym w kablówce mam znacznie więcej kanałów.
QUOTE]

Podłączenia TV :
1. sygnał DVB-T - gniazdo nr 10 kabel RF ( telewizja naziemna z sygnału telewizji kablowej przed dekoderem )
2. sygnał DVB-C - gniazda nr 5 kabel HDMI, lub moduł CI ( sygnał telewizji kablowej za dekoderem )

Mając podpięte do TV dwa żródła sygnału można nagrywać DVB-T, a oglądać DVB-C.

To co proponujesz koledze się nie sprawdzi bo kolega nie korzysta z zewnętrznego dekodera telewizji kablowej lub naziemnej, tylko używa wbudowanego w TV z modułem CI. Ma więc gniazdo antenowe zajęte. Bez sensu jest podłączać jeszcze dodatkowe skrzynki, z drugiej strony 2 tunery miały być świetnym rozwiązaniem a stwarzają problemy.
 

hellhammer

New member
To co proponujesz koledze się nie sprawdzi bo kolega nie korzysta z zewnętrznego dekodera telewizji kablowej lub naziemnej, tylko używa wbudowanego w TV z modułem CI. Ma więc gniazdo antenowe zajęte. Bez sensu jest podłączać jeszcze dodatkowe skrzynki, z drugiej strony 2 tunery miały być świetnym rozwiązaniem a stwarzają problemy.

To jest jedyne wyjscie w tym wypadku. Inaczej sie nie da osignac ttego co autor potrzebuje. musoalby by po 2 glowice. Tak jak ma to sie w tunerach zeby mozna bylo nagrywac i ogladac cos innego.dodatkowo musi byc opdowienie oprogramowanie.
 

def102

New member
To co proponujesz koledze się nie sprawdzi bo kolega nie korzysta z zewnętrznego dekodera telewizji kablowej lub naziemnej, tylko używa wbudowanego w TV z modułem CI. Ma więc gniazdo antenowe zajęte. Bez sensu jest podłączać jeszcze dodatkowe skrzynki, z drugiej strony 2 tunery miały być świetnym rozwiązaniem a stwarzają problemy.


To jest jedyne wyjscie w tym wypadku. Inaczej sie nie da osignac ttego co autor potrzebuje. musoalby by po 2 glowice. Tak jak ma to sie w tunerach zeby mozna bylo nagrywac i ogladac cos innego.dodatkowo musi byc opdowienie oprogramowanie.

Jest dokładnie jak napisał codaco kablówke mam wpiętą bezpośrednio do TV - wejście 10 wg. instrukcji.

Dyskusja poszła trochę w inny kierunku niż zamierzony - moje oryginalne pytanie dotyczyło prostego sposobu na oglądanie tego samego kanału, który nagrywam - coś co było proste w V20 (przy jednym tunerze), w VT60 się skomplikowało przez to, że TV ma dwa tunery.

W V20 wciskałem REC i startował zapis, a ja jednocześnie dalej oglądałem sobie nagrywany kanał.
A teraz w VT60 naciskam REC - startuje zapis, a ja na ekranie mam czarne tło i Kanał zakodowany (zakładam, że jest to obraz z drugiego tunera - pewnie musiałbym mieć drugi moduł i kartę, żeby móc oglądać dowolny program). I żeby oglądać to co się nagrywa muszę odpalić APPS --> nagrane z TV --> wybrać nagrywany program i uruchomić odtwarzanie.
Trochę to uciążliwe i tu moje pytanie czy jest możliwość, żeby TV po naciśnięciu REC zaczął nagrywać i cały czas rzucał na ekran obraz z pierwszego tunera?
 

codaco

New member
Jest dokładnie jak napisał codaco kablówke mam wpiętą bezpośrednio do TV - wejście 10 wg. instrukcji.

Dyskusja poszła trochę w inny kierunku niż zamierzony - moje oryginalne pytanie dotyczyło prostego sposobu na oglądanie tego samego kanału, który nagrywam - coś co było proste w V20 (przy jednym tunerze), w VT60 się skomplikowało przez to, że TV ma dwa tunery.

W V20 wciskałem REC i startował zapis, a ja jednocześnie dalej oglądałem sobie nagrywany kanał.
A teraz w VT60 naciskam REC - startuje zapis, a ja na ekranie mam czarne tło i Kanał zakodowany (zakładam, że jest to obraz z drugiego tunera - pewnie musiałbym mieć drugi moduł i kartę, żeby móc oglądać dowolny program). I żeby oglądać to co się nagrywa muszę odpalić APPS --> nagrane z TV --> wybrać nagrywany program i uruchomić odtwarzanie.
Trochę to uciążliwe i tu moje pytanie czy jest możliwość, żeby TV po naciśnięciu REC zaczął nagrywać i cały czas rzucał na ekran obraz z pierwszego tunera?

Pozostaje opcja multiroom na dwa moduły CI, o ile operator takie coś oferuje na modułach (z reguły proponują tunery do tego). Tyle, że generuje to dodatkowe koszty a multiroom zamiast w dwóch pomieszczeniach "konsumujemy" w jednym TV :)
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest dokładnie jak napisał codaco kablówke mam wpiętą bezpośrednio do TV - wejście 10 wg. instrukcji.

W V20 wciskałem REC i startował zapis, a ja jednocześnie dalej oglądałem sobie nagrywany kanał.
A teraz w VT60 naciskam REC - startuje zapis, a ja na ekranie mam czarne tło i Kanał zakodowany (zakładam, że jest to obraz z drugiego tunera - pewnie musiałbym mieć drugi moduł i kartę, żeby móc oglądać dowolny program). I żeby oglądać to co się nagrywa muszę odpalić APPS --> nagrane z TV --> wybrać nagrywany program i uruchomić odtwarzanie.
Trochę to uciążliwe i tu moje pytanie czy jest możliwość, żeby TV po naciśnięciu REC zaczął nagrywać i cały czas rzucał na ekran obraz z pierwszego tunera?

W moim przypadku operator telewizji kablowej Multimedia obrabiając sygnał w dekoderze ADB 3830CD nakłada ograniczenia.
Naciskając REC na DVB-C otrzymuję na pasku chwilowy komunikat - brak danej funkcji i nagrywanie na HDD nie jest kontynuowane. Za dodatkową opłatą można otrzymać z Multimedia dekoder z nagrywarką PVR.
Nagrywając DVB-T na HDD 1x mogę jednocześnie oglądać każdy kanał DVB-T lub DVB-C.
Nagrywając DVB-T na HDD 2x mogę jednocześnie oglądać kanał jeden lub drugi DVB-T.
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
Witam .Spróbuj z postu Coolmaca .U mnie w st 60 działa było 00000 .Bez wchodzenia w menu serwisowe
Cytat:
Napisał Coolmac Zobacz post
Nie musisz nawet wchodzić do menu serwisowego aby odczytać ilość przepracowanych godzin. W serii ST60, podaję za zachodnim serwisem, wciskasz na pilocie MENU>POMOC>INFORMACJE O SYSTEMIE> w pozycji ID MODELU 4 po dużej literze - u mnie C, ale może być inna, widnieje liczba godzin pracy TV CXXXX-00000. Na moim egzemplarzu TX-P55ST60E od sierpnia mam dziś odczyt C1106-00000.

Czy możesz potwierdzić czy te odczyty z menu serwisowego i menu tv się pokrywają?
Będę wdzięczny za informację.
Pozdrawiam
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy możesz potwierdzić czy te odczyty z menu serwisowego i menu tv się pokrywają?
Będę wdzięczny za informację.
Pozdrawiam

Tak potwierdzam, ilości godzin są zgodne:
- menu serwisowe - odczyt ilości godzin i minut pracy TV, oraz ilość włączeń/wyłączeń
- menu TV - odczyt ilości godzin pracy TV
 

Gramofon

New member
Pytanie z innej parafii. Czy jest możliwość pełnego korzystania z internetowych funkcji typu Smart czy aktualizacji tego TV w przypadku gdy nie jest podpięty kabel ethernet? Chodzi mi o wykorzystanie sygnału wi-fi płynącego z routera bezprzewodowego, bo sam tv posiada przecież wi-fi.
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie z innej parafii. Czy jest możliwość pełnego korzystania z internetowych funkcji typu Smart czy aktualizacji tego TV w przypadku gdy nie jest podpięty kabel ethernet? Chodzi mi o wykorzystanie sygnału wi-fi płynącego z routera bezprzewodowego, bo sam tv posiada przecież wi-fi.

Wi-Fi działa w pełnym zakresie częstotliwości 2,4GHz i 5GHz.
TV podłączony mam do sieci przez ruter standardu 802.11g.
Aktualizacje przeprowadzam bezprzewodowo.
Podczas konfiguracji sieci należy pamiętać, że są oddzielne adresy MAC dla karty przewodowej i karty bezprzewodowej.
 

Gramofon

New member
Wi-Fi działa w pełnym zakresie częstotliwości 2,4GHz i 5GHz.
TV podłączony mam do sieci przez ruter standardu 802.11g.
Aktualizacje przeprowadzam bezprzewodowo.
Podczas konfiguracji sieci należy pamiętać, że są oddzielne adresy MAC dla karty przewodowej i karty bezprzewodowej.

Dziękuje za info. Konfigurację przeprowadzam z poziomu tv? Wprowadzenie MAC`a do wykrywania tv w sieci to coś skomplikowanego czy spokojnie poprzez instrukcję sobie poradzę? Niestety fizycznie nie mam podłączenia po kablu w salonie :/
Płynnie działa smart oraz inne internetowe funkcje poprzez kartę bezprzewodową?
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podłączenie TV do sieci przeprowadza się z poziomu TV.
Dostęp do sieci bezprzewodowej może być filtrowany przez adresy MAC. Listę adresów wpisuje się w ustawienia konfiguracyjne routera.
Internet 12Mb/s wystarcza do ściągania i jednoczesnego oglądania filmów HD i 3D.
Internet 6Mb/s wystarcza do ściągania i jednoczesnego oglądania filmów HD, 3D dostaje czkawki po 3 minutach.
 
Ostatnia edycja:

sjs

New member
Witam!
Od jakiegos miesiaca jestem szczesliwym posiadaczem modelu 55vt60 :)
Nie moge nigdzie znalesc jak zmienic proporcje obrazu zeby go zoomowac a nie rozciagnac. Gdy film jest w formacie 16:9 i na dole i u gory sa czarne pasy. Po nacisnieciu guzika "aspect?" tak sie chyba on nazywa. Obraz jedynie sie rozciaga do gory i na dol przez co obraz jest analogicznie lekko rozciagniety.

Moje pytanie brzmi jak zrobic zeby obraz sie przyblizyl (zoomowal) ze strata obrazu po bokach ekranu zamiast rozciagnac ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry