Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

Humi

New member
Witam panowie.
Jaka może być różnica pomiędzy telewizorem Panasonic TX-P50VTW60, a TX-P50VT60. Ten pierwszy jest na pewno sprzedawany w Niemczech , czy w związku z tym mogą być jakieś dolegliwości postaci np. braku wyboru Polskiego języka, lub jakieś inne niedogodności. Właśnie finalizuje zakup, i tam w oknie produktu jest informacja taka "Panasonic TX-P50VTW60E (EU-Modell TX-P50VT60E)3D Plasma TV, 50 ". Czy może kompletnie nie ma to znaczenia
Przyznaje, że ze sprawą gwarancji raczej jakieś problemy będą, ale na chwile obecną z polską również bym miał też kłopoty. Zależy mi , żeby zapłacić w euro i dlatego Niemcy.
Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedź

Hi,
modele vtw60 sa przeznaczone na rynek niemiecki, austryjacki i szwajcarski.(DACH)
Ich roznice do vt60 to certyfikacja tunerow kablowych dla kabel deutschland,
oraz CI dla HD+

Modele VTW60 maja 4 lata gwarancji (tylko w niemczech) i cashback akcje do konca roku.
 

miniasy

New member
Zastanawiam się nad osobistym odbiorem tego TV (50VT60) ze sklepu, ale mam wątpliwości czy zmieści się do samochodu.
Znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która poda rozmiar kartonu.

Sprawdź wcześniej ile szt. jest na stanie w danym sklepie, bo często przy odbiorze z punktu, możesz właśnie trafić "powystawowy" model...
 

rysko1

New member
W chwili obecnej mieszkam Irlandii ,stąd dla mnie kwestia gwarancji jest drugorzędna. Kupuje ten telewizor i wierzę, że przez pierwszy rok się nie popsuje, a na tyle i tak dostał bym gwarancję. Tutaj oraz w sprzedaży internetowej w Anglii tego modelu nie znalazłem. Ciągle sprzedają Vt20: Vt30 i Vt50, te ostatnie w cenie prawie 2000 Funciaków. Mi zależy na płatności w euro, bo przelew mam za jakieś tam cenciaki, więc za darmo (euro po kursie sprzedaży jest trochę wyżej jak 4 zł w moim popieprzonym banku, więc po przeliczeniu cena byłaby jeszcze wyższa). Cena tego telewizora 1435 euro i za przesyłkę 150 jurków, a z Polski 1637 jurasow plus 100 za przewiezienie, więc z Niemiec jest po prostu taniej, szybciej i pewniej,(wiem że, nie chodził na wystawie przysłali mi informację , że fabrycznie zapakowany i nigdy nie otwierany) .
Kolego Kiki chciałbym, żebyś napisał w jaki sposób widzisz płatność w euro, bo jeżeli tak, że ja wpłacam na konto złotówkowe euro, a bank przewalutowuje to po swoim lichwiarskim kursie to dla mnie to duża strata. MBank na dzień dzisiejszy płaci za euro 4,059 zł. Zakładając,że sprzedaż mi ten telewizor za 6500zł to da 1629 euro ( Ale i tak jestem otwarty na twoją propozycję) . Ucieszyło by mnie gdybyś podał jakąś firmę która ma konto walutowe i ten telewizor sprzeda nie za złotówki a za euro, ale wydaje mi się, ze w Polsce ponieważ obowiązująca walutą jest złoty to w niej muszę płacić


Humi więc jak rozumie, mogę go śmiało brać, telewizję naziemną nadawaną w systemie MPEG-4bez problemu obejrzę i W Polsce i w Irlandii polska telewizję kablową również, wbudowany tuner satelitarny, żadnych innych preferencji nie posiada i coś za pomocą modułu dostępu, po włożeniu karty też obejrzę, czyli nie ma co się zastanawiać i go brać (tu mam gwarantowane, że nigdy nie chodził na żadnej ekspozycji, co jest jednak ważne)
Serdecznie pozdrawiam z Irlandii Ryszard
 
Ostatnia edycja:

basty40

New member
Witam. mam problem z VT60 Podłączyłem HDMI do amplitunera kina domowego aby mieć dźwięk podczas oglądania TV w kolumnach frontowych i nie działa. Jestem pewny ustawień w kinie domowym. Co zrobić? Ampli to Arcam AVR 360
 

sorenson

New member
Witam. mam problem z VT60 Podłączyłem HDMI do amplitunera kina domowego aby mieć dźwięk podczas oglądania TV w kolumnach frontowych i nie działa. Jestem pewny ustawień w kinie domowym. Co zrobić? Ampli to Arcam AVR 360
Z tego co wiem HDMI 2 jest nie wiem jak to nazwać przezroczyste( kanał zwrotny nie pamiętam jak to się nazywa) dla dzwięku i na nim powinieneś spróbować.Na 99 % będzie działało tylko na HDMI2. A nie lepiej po optyku.


Wejście HDMI 2 (kanał zwrotny audio -wejście 2)
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
Witam. Może w tym wątku dostanę informację jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin 50VT60?
Czy trzeba wejść do menu serwisowego? Jeśli tak to jak?
Macie może jakieś sprawdzone źródła gdzie można dostać ten model w atrakcyjnej cenie? I czy jest jeszcze szansa na otrzymanie Asusa w prezencie od Panasonica?
Pozdrawiam
 

rysko1

New member
tablet dostaniesz jeśli zakupisz każdy telewizor powyżej 50", czyli tak. Natomiast nie możesz kupować gdzie jest najtaniej tylko w sklepach "zaprzyjaźnionych" z firmą Panasonic. Tych sklepów jest dość sporo ,może coś znajdziesz.
To forum widzę jest martwe, ciężko o jakieś pomocne informacje.
Ja tą informację zaczerpnąłem od wujka googla . na panasonic-club.pl . Jeżeli nikt nie wykasuje link jest taki https://
panasonic-club.pl/Promocja-Viera-plus-tablet.aspx
W załączniku drugim regulaminu jest wyszczególniona lista sklepów, ten regulamin jest w wersji pdf. pod tym adresem https://
panasonic-club.pl/PDF/PodwojnyTunerPodwojneKorzysci-REGULAMIN.pdf
Radze przeczytaj bo to jest u źródła, będziesz pewien jak jest naprawdę. Z tego co ja ustaliłem, te sklepy które są w tym klubie mają wyższe ceny jak te, które nie są. Więc zakup tego tabletu w sklepie oddzielnie może być lepszym interesem, jak promocja Panasa
 

rysko1

New member
co do czasu przeczytałem na elektrodzie dwie metody. ponieważ ja jeszcze nie mam telewizora , nie jestem w stanie ich sprawdzić . Dotyczy to VT50 czyli modelu poprzedniego. Mam nadzieję, że w tym nic się nie zmieniło.
cytat
"Na telewizorze wciskasz (F) i (-/v) i trzy razy na pilocie (0)"
Metoda druga dłuższa
Cytat z netu dot. modeli TX-....:

Nie daje 100% pewnosci ale spr.
1. Po prawej stronie televizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota nacikamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
6. Wychodzimy z menu serwisowego przytrzymyując przez 3 sek. przycisk EXIT.
Powyższa inormacja może być przydatna zarówno w pierwszym etapie pracy telewizora oraz przy zakupie, żeby sprawdzić, czy telewizor nie był eksploatowany wcześniej.


Pamiętaj, że to menu serwisowe - będziesz grzebać nie tam gdzie trzeba i wyślesz TV do świata wiecznych łowów.
Na TX-L**ET5E w każdym razie wyświetla się poprawnie.

PAMIETAJ grzebanie w menu serwisowym może zakończyć żywot twojego panasa
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poczekam, może jeszcze ktoś mi odpowie :)

Wejście do "Menu Serwisowe" w TX-P50VT60 :

Z internetu - osobiście sprawdzone kilkakrotnie.
1. Po prawej Stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL-" i następnie z pilota naciskamy 3-4 razy przycisk "i" (info).
2. Powinno uruchomić się menu Serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" DWA razy aż pojawi się menu "SRV-TOOL" i klikamy „OK.
4. Schodzimy strzałkami na pozycje "PTCT" i przechodzimy strzałka w prawo na puste pole tabeli
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk „MUTE” (wyciszenie) i pojawi nam się informacja o ilości godzin Pracy i Włączeń telewizora.
Żeby wyjść trzeba przytrzymać „exit” na pilocie. "

Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

matyk

New member
Witam,

Mam pytanie odnośnie kalibracji tego modelu VT60. Czy można zrobić to dobrze samemu czy trzeba to zlecić specjaliście ?
 

bady87

Member
Dzięki za info.
Poczekam, może jeszcze ktoś mi odpowie :)
Pozdrawiam
Witam .Spróbuj z postu Coolmaca .U mnie w st 60 działa było 00000 .Bez wchodzenia w menu serwisowe
Cytat:
Napisał Coolmac Zobacz post
Nie musisz nawet wchodzić do menu serwisowego aby odczytać ilość przepracowanych godzin. W serii ST60, podaję za zachodnim serwisem, wciskasz na pilocie MENU>POMOC>INFORMACJE O SYSTEMIE> w pozycji ID MODELU 4 po dużej literze - u mnie C, ale może być inna, widnieje liczba godzin pracy TV CXXXX-00000. Na moim egzemplarzu TX-P55ST60E od sierpnia mam dziś odczyt C1106-00000.
 

m@rcin

Member
Może ktoś z was podać dobre źródła zakupu tego modelu (cena, dostawa)? Sklepy z cenami wariują, co dzień to inne, raz taniej raz drożej. Skoro mają już nie produkować paneli PDP to ceny powinny spadać?
 

hellhammer

New member
Może ktoś z was podać dobre źródła zakupu tego modelu (cena, dostawa)? Sklepy z cenami wariują, co dzień to inne, raz taniej raz drożej. Skoro mają już nie produkować paneli PDP to ceny powinny spadać?

Nie wariuja tylko podaja dobre ceny. Sam jak kupowalem pol roku temu plazme, tez tak bylo. Wszytsko zalezy od wachan walutowych i promocji sklepow. Jednoego dnia mzoe kosztowac 2230 a w drugim 2700 a za 3 dni 2100. nic w tym dziwnego.

To ze panas sie wycofuje z produkcji plazm, nie onzacz ze ceny zaczna malec :) a przynajmnie nie tak szybko jak myslisz.
 

m@rcin

Member
Jak myślisz kupować teraz czy czekać jeszcze?
Pod koniec roku kupić i mieć szanse na tablet?
Czy może po nowym roku? Zawsze wtedy największe promocje chyba są?
 
Do góry