Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki "pantomima".
Poczekam na następną aktualizację, lub serwis.

Przyłączyłem HDD 2,5", zrezygnowałem z przedłużacza.
Dysk wisi na tylnej ściance tv, pionowo na slotach CI.
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Najnowsza informacja jest taka i potwierdzona przez Panasonic, że w roku 2014 nie będzie już produkcji nowych plazm tej firmy. Dlatego radzę gromadzić fundusze i planować kupno plazmy jeszcze w tym roku, bo w następnym VT 60 mogą być już bardzo trudno dostępne!
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Najnowsza informacja jest taka i potwierdzona przez Panasonic, że w roku 2014 nie będzie już produkcji nowych plazm tej firmy. Dlatego radzę gromadzić fundusze i planować kupno plazmy jeszcze w tym roku, bo w następnym VT 60 mogą być już bardzo trudno dostępne!
A skąd masz te info ? może jesteś pracownikiem tej firmy ? Dlaczego nie ogłoszą tego oficjalnie.:-( A może takie plotki mają za zadanie zwiększyć sprzedaż plazm:lol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic przygotował nową serię na 2014 rok.
Panasonic stwierdził już kilkadziesiąt razy że nie podjął jeszcze decyzji o wycofaniu się z produkcji. Więc plotki na razie można opowiadać gdzie indziej...
 

basty40

New member
Witam. mam problem z VT60:-( Podłączyłem HDMI do amplitunera kina domowego aby mieć dźwięk podczas oglądania TV w kolumnach frontowych i nie działa. Jestem pewny ustawień w kinie domowym. Co zrobić?
 

Zulus

Member
I mamy potwierdzenie moich słów:

''Panasonic potwierdza: Telewizory plazmowe idą na śmietnik historii''

''Technologia telewizorów plazmowych okazała się być ślepą uliczką. Jak oficjalnie potwierdził Panasonic, ostatni koncern produkujący takie urządzenia, pomimo szeregu zalet, są one po prostu za drogie. Ostatnie zostaną wyprodukowane w grudniu.

ZT60 jest ostatnim modelem w historii telewizorów plazmowych.

Informacje o nadchodzącym końcu telewizorów plazmowych nie są niczym nowym, ale dopiero teraz koncern Panasonic potwierdził je oficjalnie. Japońska firma wycofuje się z ich produkcji ze skutkiem niemal natychmiastowym.Dwie z trzech fabryk wytwarzających telewizory plazmowe już nie działają. Trzecia zaprzestanie pracy w grudniu. Wszelka działalność związana z telewizorami plazmowymi zostanie zakończona w marcu 2014 roku.

Liczy się opłacalność

"Plazmy" przegrały z telewizorami LCD głównie z powodu ceny. Pomimo oferowania lepszej jakości obrazu, okazały się zbyt drogie w produkcji. Technologia LCD okazała się być natomiast bardzo podatna na rozwój i ciągłe obniżanie kosztów wytwarzania. Ponieważ dla większości klientów zauważalna różnica w cenie jest ważniejsza od trudniej zauważalnej różnicy w obrazie, telewizory LCD stopniowo zdobyły większą popularność.

Panasonic zapewnia, iż "plazmy" nadal mają niezłe wyniki sprzedaży, ale ich produkcja się nie opłaca. Chcąc nadążyć za producentami telewizorów LCD ceny obniżono tak dalece, iż firma nie zarabiała dostatecznie dużo. Wcześniej do podobnego wniosku doszedł inny japoński koncern - Pioneer, który pozostawił Panasonica jako ostatniego obrońcę technologii telewizorów plazmowych.

Zasoby wykorzystywane dotychczas przy badaniu i rozwoju telewizorów plazmowych zostaną przekierowane na technologię OLED. Najistotniejszym zadaniem ma być dopracowanie jej na tyle, aby można było w sposób zauważalny obniżyć ceny produkowanych przy jej pomocy telewizorów''.

Moje źródło: TVN24/źródło TVN24:The Verge
 

dream4you

New member
KIKI oraz inni użytkownicy - chciałem kupić VT60 ale z konieczności wydatków innych zakupiłem ST60 - no i ból. Jestem niezadowolony z obrazu. Moja stara plazma Panasa ma ładniejszy obraz.
Zastanawiam się nad zamianą na VT60 - czy ma to sens ? czy obraz będzie lepszy na tyle że naprawdę warto dopłacić ??
 

codaco

New member
KIKI oraz inni użytkownicy - chciałem kupić VT60 ale z konieczności wydatków innych zakupiłem ST60 - no i ból. Jestem niezadowolony z obrazu. Moja stara plazma Panasa ma ładniejszy obraz.
Zastanawiam się nad zamianą na VT60 - czy ma to sens ? czy obraz będzie lepszy na tyle że naprawdę warto dopłacić ??
Może wystarczy przeprowadzić kalibrację, i będzie po problemie. Wg osób, które kalibrowały VT i ST po kalibracji obraz jest identyczny i nie widać różnicy między modelami.
 

SDman

Banned
Może wystarczy przeprowadzić kalibrację, i będzie po problemie. Wg osób, które kalibrowały VT i ST po kalibracji obraz jest identyczny i nie widać różnicy między modelami.

Witam,
obraz jak piszesz może i tak ale chyba statyczny, VT ma znacznie lepszą płynność.

Pozdr.
 

maderos

Member
Bez reklam
KIKI oraz inni użytkownicy - chciałem kupić VT60 ale z konieczności wydatków innych zakupiłem ST60 - no i ból. Jestem niezadowolony z obrazu. Moja stara plazma Panasa ma ładniejszy obraz.
Zastanawiam się nad zamianą na VT60 - czy ma to sens ? czy obraz będzie lepszy na tyle że naprawdę warto dopłacić ??

Podaj na jakich ustawieniach ogladasz. Bo to chyba najważniejsze jest. Ja juz pisalem dawno temu, ze przesiadka z mojej starej plazmy 42gt20 na 50st60 to jak przesiadka na super bryke. To tak prosto i obrazowo. Co do porównania st60 do vt60 to tez juz pisane było nie raz, ze vt60 jest idealny do kina i wieczornych seansów. Jest ciemniejszy od st60, dlatego ten tańszy jest bardziej uniwersalny (dzień,wieczór). Pomijam szybszego procka bo to ważne dla tych co namiętnie korzystają ze smarta.

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

Marek1603

New member
Witam
Czy ktoś mógłby podać mi sposób na wejście do menu serwisowego 65VT60 celem sprawdzenia liczby przepracowanych godzin. Znaleziony sposób nacisnąć vol- i na polocie 3-4 razy nacisnąć 0 nie skutkuje. Proszę o info.
 

Cesar7

New member
Witam wszystkich:)
Czy moze ktos ma problem z nagrywaniem programow kodowanych nc+?
Moj problem polega na tym ze ginie mi obraz podczas nagrywania kodowanego programu. W panasonicu twierdza ze to cecha odbiornikow dwutunerowych. Dodam ze posiadam tx-55vt60
 

pantomima

Banned
Witam
Czy ktoś mógłby podać mi sposób na wejście do menu serwisowego 65VT60 celem sprawdzenia liczby przepracowanych godzin. Znaleziony sposób nacisnąć vol- i na polocie 3-4 razy nacisnąć 0 nie skutkuje. Proszę o info.

Spróbuj tej kombinacji - na panelu tv przytrzymaj vol- i stukaj (i) na pilocie.gdy wyskoczy komunikat wstukaj - 2x2 i ok .poźniej jazda na ptct w prawo na puste pole i przytrzymaj mute do chwili pojawienia się czasu pracy tv.
 

codaco

New member
Podaj choc jeden przyklad takiej osoby...
Opowiadasz głupoty !
Po co te nerwy i używanie górnolotnych słów z wykrzyknikiem. Rozumiem, że kogoś kto kupił VT może taka informacja boleć ;) Tak jak pisałem nie jest to moja opinia więc personalne wycieczki pozostaw dla siebie. Jest to opinia ludzi, którzy zjedli zęby na kalibrowaniu telewizorów ze strony blog skalibruj. Kalibrowali oni wiele TV z serii VT i ST, i ich opinia jest jedna, po profesjonalnej kalibracji obraz generowany z obydwu modeli jest dla ludzkiego oka nie do odróżnienia. Dodatkowo to co pisał kolega wyżej, ST daje jaśniejszy obraz i po kalibracji za dnia ma nawet przewagę nad VT. W serii VT pełną kalibrację można przeprowadzać tylko na trybach Profesionalny, które mają ograniczoną jasność przez co do oglądania w dzień sprawdzają się słabo.
 
Do góry