Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

ALIENS2012

New member
Witam wszystkich.
Przepraszam za tego typu pytanie w tym wątku ale pytanie będzie dotyczyć tego konkretnego modelu tylko problem polega na tym czy ma być to 50" czy 55"?
W tej chwili mam telewizor 42" i TV oglądam z odległości 2,5-2,6 m.
Sygnał jaki będzie to na razie SD z kablówki (w późniejszym terminie TV cyfrowa z kablówki) filmy z odtwarzacza blu ray ,dvd i PS3.
Przy takiej odległości jaki model byłby odpowiedni 50" czy 55"?
Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź.Telewizor trochę kosztuję a ja za bardzo nie orientuję się w temacie.
 

kendzi1

New member
Witaj kiki moge ciebie poprosic o zestawienie i porownanie 2 modeli
Sharp 60 le857 vs Panasonic vt60 65 ktory wypada lepiej i jak czern i efekty ???
 

Jarhead

New member
Czy ktoś wie może o jakieś fajnej promocji na ten telewizor?
Wiem, że można szukać w ceneo itp. ale może ktoś zna jakąś promocję stacjonarnie.
 

wujekzbys

New member
Witam
A ja mam problem z tunerami sat w tym tv vt60, a mianowicie jeden tuner programuje się na astrze bez problemów, natomiast drugi nie chce zaprogramować się na hodbirdzie. Jeżeli zmieię anteny podłączając do pierwszego z hodbirda to programuje się bez problemów ale drugi nic nie robi. Nie mogę także wybrać tunerów przy programowaniu. Zgłosiłem do servisu i czekam. Mam pytanko, czy tak ma być?
Zauważyłem także po podłączeniu xboxsa, że podczas wyświetlania białego kwadratu lub podczas jego wygaszania pionowe brzegi są poszarpane, aż załamane, tz. podczas jego powstawania na ekranie a także widzę jak ekran nieznacznie drży. Cóż widocznie czesi nie nadają się do produkcji.
Pozdrawiam
 

pantomima

Banned
Czesi nie nadaja sie do produkcji ? a o jakiej produkcji mowisz ?? Gdzies Ty wyczytal ze vt60 lub jakis inny model plazmy Panasonica produkowany jest w Czechach hahaha

Akurat tam sa skladane ale nie produkowane .
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Ustawiles w telewizorze przelacznik diseqc? Jesli tego nie zrobisz nie odbierzesz programow z astry i hotbirda.Pobralem instrukcje pdf. Informacja o przelaczniku diseqc na stronie 209.
Powodem zaklocen ,czyli np drzenia obrazu,spadku jakosci sygnalu, itp moga byc zle ekranowane przewody od innych urzadzen.W takim przypadku najlepiej odlaczyc wszystkie urzadzenia ktore sa podlaczone telewizora i podlaczyc tylko xboxsa i sprawdzic czy bedzie ok.Pozniej kolejno podlaczac pozostale urzadzenia.
podobny przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66918-panasonic-tx-p50vt30e-306.html
 
Ostatnia edycja:

wujekzbys

New member
Czesi nie nadaja sie do produkcji ? a o jakiej produkcji mowisz ?? Gdzies Ty wyczytal ze vt60 lub jakis inny model plazmy Panasonica produkowany jest w Czechach hahaha

Akurat tam sa skladane ale nie produkowane .

Ok, ok dla mnie to akurat bez różnicy.
Sorry ale mój tv nie ma możliwości wyboru diseqc, może dlatego, że to tx-p50vt65b wersja na anglie i okolice. W każdym razie jeżeli podłączę tylko hotbirda to zostaje on zaprogramowany, jeżeli podłącze astre i hodbirda to zostaje zaprogramowane tylko astra.
To pulsowanie widać tylko na planszy startowej z xboxsa, mimo odłączenia wszystkiego innego.
Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Anglicy pewnie ogladaja tylko programy z astry 28,2 e i wersji telewizora przeznaczony na rynek brytyjski nie ma w menu przelacznika diseqc
Jesli mieszkasz w anglii to ustaw antene na astre28,2E.To bardzo atrakcyjna pozycja satelitarna.Duzo kanalow hd i sd niekodowanych.
http://www.lyngsat.com/Eutelsat-28A-and-Astra-1N-2A-2F.html
W polsce wiele osob zainteresowanych jest odbiorem programow z tej pozycji satelitarnej ale do odbioru potrzebne sa duze anteny nawet 2 metrowe(wiazka brytyjska)
Jesli chcesz ogladac kanaly z astry i hotbirda to najlepiej kupic zewnetrzny tuner satelitarny.
 
Ostatnia edycja:

pkrupski

New member
Witam
Panowie z innej beczki.
Jestem na etapie kupna TV, oczywiście plazma.
Chodzi mi o wielkość w stosunku do odległości.
Odpowiedź na pytania:
Jakie masz warunki - wielkość pokoj ? 5 na 4
jaki sygnał ? platforma NC+ dvd, BD
Preferowana wielkość matrycy ? 50-60
jaka odległość od ekranu ?4-5 m
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? noc
przy włączonym świetle czy bez światła?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć? wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Proszę o pomoc w doborze cali.
 

pantomima

Banned
Gdybyś sugerował się odpowiednio opracowanymi wartościami czyli - odległość w metrach + odpowiednia przekątna tv do tej wartości ,to przy dystansie jaki sobie założyłeś nawet te 65" było by za małe :p
Tak więc przy odległości od ekranu 4-5 m chcąc bawić się w plazmę wybór jest prosty - 65" , tym bardziej że masz dostęp do kanałów HD .Zresztą nic innego Ci nie pozostaje bo to Max przekątna jaka jest dostępna ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry