Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

mav

New member
Jak oglądam w dzień to wentylatory są praktycznie niesłyszalne.
Problem jest wieczorem lub w nocy przy poziomach głośności 10-13.
Ale podejrzewam, że to wina bliskości ściany na której wisi. Szum wentylatorów się od niej odbija i dlatego jest dokuczliwy.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
mav - seryjnie jest az tak odczuwalna poprawa po kalibracji ? - w trybie thx az tak zauwazalna ??
Nie w THX, tylko w trybie issf pro 1 lub 2 i jest całkiem inny obraz, nawet bez użycia mierników, sam na razie używam ustawień z portalu AVForums.uk i do czasu wygrzania i profesjonalnej kalibracji spokojnie można cieszyć się bardzo dobrym obrazem, tu te ustawienie Panasonic TX-P65VT65 Reviewer's Recommended Best Settings | AVForums.com - UK Online
 
Ostatnia edycja:

mav

New member
fabryczny THX jest bardzo dobry ale po kalibracji widać ile jeszcze mu brakowało. Różnica nie jest kolosalna ale zauważalna w każdym aspekcie.
To co od razu widać to, że biały jest biały a nie jakiś brudny biały.
Kontrast, kolory, biel na plus.
Obraz zyskał niesamowitą głębie.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
fabryczny THX jest bardzo dobry ale po kalibracji widać ile jeszcze mu brakowało. Różnica nie jest kolosalna ale zauważalna w każdym aspekcie.
To co od razu widać to, że biały jest biały a nie jakiś brudny biały.
Kontrast, kolory, biel na plus.
Obraz zyskał niesamowitą głębie.
Tryb THX ma jedną zasadniczą wadę, mianowicie jasność panelu jest w tym trybie ustawiona na stałe na wartość min !! i nic z tym nie zrobi, a wpływa to znacząco na jakość obrazu a do tego ochrona przed powidokami czyli pixel orbiter też jest ustawiona na auto i raczej nie chroni jak należy jak jest w trybie pro.Moje pytanie do @mav, jak masz po kalibracji ustawioną gammę, czy na 2.4 czy 2.2 ? Bo na 2.4 czasami jest za słaba widoczność w ciemnych scenach.
 

eelbe

New member
Cześć!

Oglądałem dzisiaj ten TV w sklepie nie dla idiotów, obok był LED Panasonica, nie pamiętam jaki model dokładnie, ale jak na plaźmie kolory wydawały mi się lepsze, bardziej naturalne, tak gdy wyświetliła się "biała" plansza z logiem Panasonica szczęka mi opadła. na LED wyglądało świetnie, biało, jasno, a VT60 jakaś taka szarość, lekko zielona, no i dużo ciemniejszy obraz.

W sklepie jest mocne oświetlenie, w domu powinno być sporo lepiej, ale i tak trochę mnie to martwi... Czy możliwe że był ustawiony jakiś oszczędny tryb, a nie "bright room" czy cos podobnego? Czy dzięki kalibracji da się uzyskać biel zbliżoną do LCD/LED?
 

pantomima

Banned
Dzieki za info - niebawem nabywam ten właśnie tv i juz ostro sie zastanawiam nad kalibracja z tad tez dopytuje -chcialem wybadac wrazenia po kalibracji ;-)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Cześć!

Oglądałem dzisiaj ten TV w sklepie nie dla idiotów, obok był LED Panasonica, nie pamiętam jaki model dokładnie, ale jak na plaźmie kolory wydawały mi się lepsze, bardziej naturalne, tak gdy wyświetliła się "biała" plansza z logiem Panasonica szczęka mi opadła. na LED wyglądało świetnie, biało, jasno, a VT60 jakaś taka szarość, lekko zielona, no i dużo ciemniejszy obraz.

W sklepie jest mocne oświetlenie, w domu powinno być sporo lepiej, ale i tak trochę mnie to martwi... Czy możliwe że był ustawiony jakiś oszczędny tryb, a nie "bright room" czy cos podobnego? Czy dzięki kalibracji da się uzyskać biel zbliżoną do LCD/LED?
Widać że nigdy nie miałeś do czynienia z plazmami:wink: oprócz migotania to druga najgorsza zmora plazm czyli mechanizm ABL-automatyczny limit poziomu jasności, objawia się to właśnie tak że obraz ciemnieje wraz z dużą ilością jasnego tła.Ma to za zadanie zmniejszenia i tak dużego pobory prądu, dla przykładu Panas 65VT60 pobiera wtedy 480 Watt :twisted:.Co do zielonej szarości to niestety potrzebna jest kalibracja, bo plazma wyświetla biele prawidłowo tylko ciemniej a tryby normalne fabrycznie są po prostu do d....y :).W tej chwili nie ma lepszej technologii do zapewnienia najlepszego obrazu w przyciemnionym pomieszczeniu jak plazmowa, chyba że wchodzące OLED-Y ale cena :x
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Cześć!

Oglądałem dzisiaj ten TV w sklepie nie dla idiotów, obok był LED Panasonica, nie pamiętam jaki model dokładnie, ale jak na plaźmie kolory wydawały mi się lepsze, bardziej naturalne, tak gdy wyświetliła się "biała" plansza z logiem Panasonica szczęka mi opadła. na LED wyglądało świetnie, biało, jasno, a VT60 jakaś taka szarość, lekko zielona, no i dużo ciemniejszy obraz.

W sklepie jest mocne oświetlenie, w domu powinno być sporo lepiej, ale i tak trochę mnie to martwi... Czy możliwe że był ustawiony jakiś oszczędny tryb, a nie "bright room" czy cos podobnego? Czy dzięki kalibracji da się uzyskać biel zbliżoną do LCD/LED?

Witam
W sklepie nie mozna dokonac prawidlowej oceny jakosci obrazu z dwoch powodow.Zbyt jasne oswietlenie i ustawienia w telewizorze byle jakie.
vt60 to wyzszy model od st60 i jakosc obrazu bedzie jeszcze lepsza.Jak prezentuje sie st60 w domu w linku nizej.Jakosc obrazu z st60 jak w plazmie pioneer kuro. Z vt60 bedzie jeszcze lepsza.
Official Pioneer Kuro Pictures Thread.......
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Oj na tych zdjęciach st60 słabiutko wypada przy kuraku, ile gorsza czerń i gorsza dokładność kolorów ale za to jaśniejszy.
 

m.grewert

New member
fabryczny THX jest bardzo dobry ale po kalibracji widać ile jeszcze mu brakowało. Różnica nie jest kolosalna ale zauważalna w każdym aspekcie.
To co od razu widać to, że biały jest biały a nie jakiś brudny biały.
Kontrast, kolory, biel na plus.
Obraz zyskał niesamowitą głębie.

Gdzie kalibrowałeś?
 

ronino

New member
będę zobowiązany za podanie konkretnych różnic pomiędzy VT50 a VT60
zbieram się z kupnem 65 cali i zastanawiam się czy warto w nowy model iść (wtedy zdecydowanie będzie to 55 bo budżet nie ten)

jedyne co znalazłem to:
"
Panasonic VT60 vs VT50

The black color on the VT60 is deeper due to the nearly two-fold lowering of the mll (minimum lumincnace level), so the improvement over its predecessor is clearly visible (manifesting itself in the form of inkier blacks). The ANSI contrast ratio is now roughly two times higher, but the number might fluctuate depending on what setting you're using for the Panel Brightness. What's more, the picture quality on the VT60 is going to be slightly better than on its predecessor because the newer model has the so called Hexa Processing Engine which applies six different enhancements to the image. Another subtle change is the increased to 3000 focused field drive (from 2500 on last year's set) so there will be an improvement, albeit a small one, in how well this year's handles the fast moving scenes, but this has never been an issue with the plasma technology to begin with. I mean the PDP televisions have always been notoriously good when it comes to sports and action movies. While VT60 also scores a point against its opponent as it has a built-in camera and a personalized dashboard feature dubbed "my Home Screen", it loses in terms of the number of HDMI inputs as it only has three vs four on its ancestor.
"
 

kendzi1

New member
Kiki jak juz wiemy premierka ps4 29 listopada w pl:)
I szczerze nie wytrzymam do tv vt70 i chce kupic vt 60 65 cali w listopadzie
powiedz mi jak wyjdzie vt70 duzo bedzie rzeczy na plus wzgledem vt60???
Co bys na moim miejscu Kiki zrobil zakupil vt60 w listopadzie czy poczekal do stycznia na pierwsze informacje seri vt70 i gral na starym tv jaki posiadam lg lh 3000 47 cali full hd lcd???
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Kiki jak juz wiemy premierka ps4 29 listopada w pl:)
I szczerze nie wytrzymam do tv vt70 i chce kupic vt 60 65 cali w listopadzie
powiedz mi jak wyjdzie vt70 duzo bedzie rzeczy na plus wzgledem vt60???
Co bys na moim miejscu Kiki zrobil zakupil vt60 w listopadzie czy poczekal do stycznia na pierwsze informacje seri vt70 i gral na starym tv jaki posiadam lg lh 3000 47 cali full hd lcd???
Ja bym się na twoim miejscu udał szybko do psychiatry :D:D:D:D:D:D ile ty człowieku masz lat ????:fool:
 
Do góry