Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

pantomima

Banned
Armaning polecil Ci sharpa bo sam taki ma , ubustwia technologie led i nie ma zaskoczenia czemu akurat ten kierunek .Sam przez chwile myslalem nad tym Sharpem pomimo tego ze uciekam od tej technologii , - jedyne co za nim przemawia u mnie to ta przekatna - reszta ani troche mi nie pasuje - sam interfejs mnie odrzuca tego tv .Vt mi pasuje max bo to pdp, design taki sam jak zt, i jedyne co rozni te 2wa to rodzaj panelu , filtra - ciekawe co pokaze test ale roznice bede wiecej niz duze -sam zobaczysz ;) a 60" to juz fajna przekatna :)

wes pod uwage to ze na pl leci tylko 400 sztuk zt60 :p , z centrum panasa nie potw ale rowiez nikt tego nie zdementowal , tu na forum ktos tak rzucil , mial kilka ciekawych argumentow ku tej przeslance i wcale bym sie niz zdziwil gdyby z koncem roku byl problem z dostepnoscia zt .Sam mialem robic shoping z koncem roku ale po tych spekulacjach mobilizuje sie i najpozniej w polowie wrzesnia dokonuje zakupu .Co do czerni odnosnie zt60 - osikasz sie z wrazenia bo ten to ma dobiero mega czern i juz niebawem kiki to potwierdzi (no mysle) .
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Gdyby Panasonic produkowal 80 calowe pdp z checia rzucil bym sie na taki pomijajac cene bo kosztowala by taka przekatna ho ho - niestety dysponuje tylko 60 calami w flagowym modelu na ktory sie nastawilem -pomimo to gwarantuje niepowtarzalna jakosc za ktora inni sa w stanie tylko gonic i to ten plus ktory przemawia za nim. Wedlug mnie 60 cali jest ok- to juz napr. fajna przekatna do odleglosci 2,5 - 3 m .
Ja zakupie zt60 z poczatkiem wrzesnia i przekonam Cie do tego tv - zapomnisz o sharpie i calej reszcie ;)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Panele mają te same,tylko zt ma lepszy filtr przyczepiany bez przerwy w próżni.Ale jest za to sporo ciemniejszy od vt60!.
 

Masterofpupp

New member
Tylko że Sharp kolegi Armaniga to full led a model LE 857 Sharpa to tylko krawędziówka.Wątpliwe by mógł równać się jakością z plazmą Panasonica serii Vt lub ZT.Ja osobiście doradzałbym zakup jak największego tv na jaki Cię stać.Minimum 65 cali a seria ST wydaje się cenowo optymalna.
 

pantomima

Banned
Ale to wciaz Led . Sharp o ktorym wspominasz jest pewnie mega i moze nawet miazdzy konkurencje ale tylko w dziale lcd. a my sie skupiamy nad pdp ....Co do st - to co tu porownywac ?? to zupelnie inna klasa tv w zestawieniu z zt.Generuje ciekawy obraz i ma przyjemna cene co do jakosci jaka oferuje - tyle w temacie .

Odnosnie tego Sharpa -taki niby mega a o dziwo kiki nie zachwycil sie nim tak jak philipsem o ktorym calkiem niedawno bylo tak glosno pozytywnie .Ciekawe ....
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Mega czerń w ledzie z krawędziowym podświetleniem ? całkiem dobry żart.Sharp już od dawna ma obsesje w rozmiarach, szkoda że jej nie ma w poprawianiu jakości obrazu.
 

kendzi1

New member
Co racja to racja zostaje przy tegnologi plazma:)
Albo bedzie moj zt60 albo vt60 65 cali:) czekamy na test kikiego zt60 i czekam do grudnia wtedy kupuje nowy tv pod premierke ps4:)
A poźniej czekamy na oledy i 4k:) bo kiedys pojawi sie na pewno ps5 ma byc podobno to rok 2022 wtedy bedzie stal tv 4k oled:)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Co racja to racja zostaje przy tegnologi plazma:)
Albo bedzie moj zt60 albo vt60 65 cali:) czekamy na test kikiego zt60 i czekam do grudnia wtedy kupuje nowy tv pod premierke ps4:)
A poźniej czekamy na oledy i 4k:) bo kiedys pojawi sie na pewno ps5 ma byc podobno to rok 2022 wtedy bedzie stal tv 4k oled:)
Do grudnia to wątpie abyś dostał jeszcze ZT60, MA BYĆ NA POLSKĘ TYLKO 400 SZT !! Ale w styczniu na ces 2014 może pokażą ZT70 i to w 65 calach :krol::D i tak można czekać w nieskończoność !!!!!!!:?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolega armanig nie ubustwia technologi LED :) , takze bardzo prosze mi tu nie pisac takich rzeczy, ta technologia ma wady, ale te wady widze takze w plazmie. Obiektywnie staram sie przekazywac informacje na bazie doswiadczen. Obserwuje tez reakcje znajomych, milosnikow plazm, przeciwnikow i tych neutralnych. To tez staram sie opiniowac. Tutaj na forum tez byli (mozna poczytac) wielcy milosnicy plazm i przesiadali sie na duze przekatne lcd/led, z duzym dystansem i obawami, mozna poczytac ich relacje. Ja tez mam pdp, mam codziennie porownania, wiec nie ma mowy o stronniczosci.
Jedyne co robie to walcze z fanboyami plazm, ktorzy nieslusznie oceniaja inne technologie i stawiaja zawsze w negatywnym swietle, ale przy tym zapominaja wypisac wady plazm. Ja to tez czynie, ale w jednej i drugiej technologi.
ZT60 widzialem w sklepie (tak wiem, sklep to nie miejsce na testy) i mnie nie zachwyca, nie w tym rzecz ze cos jest nie tak, ale dalej ma te przypadlosci plazmy ktore mnie osobiscie nie przyciagaja. Nie ma szans abym zrezygnowal z topowego 70" na rzecz 65" plazmy. To jest tylko moje zdanie i powiedzmy kilku znajomych. Nic wiecej. Jak ktos nie lubi technologi lcd/led to naturalnie niech sie jej nie tyka i zostaje przy swietnej plazmie, bo taka niewatpliwie jest seria zt.
Polecam najlepsze z mozliwych rozwiazan, prezentacje!!! Postawic dwa tv obok siebie, wlaczyc ulubione filmy, gry!, kanaly SD, HD, oczywiscie tv odpowiednio ustawic, bez tego ani rusz. Rozjasnic, zaciemnic pokoj i dopiero kupowac. Te kilka minut wystarczy, najgorsza rzeczy jest na sile sie przekonywac do danej technologi, jezeli np.ZT bedzie zbierac same superlatywy a nam nie bedzie pasowac np. jasnosc, lub cokolwiek innego, to nie kupujmy tego, to sie nie zmieni po zakupie!, jedynie zostanie przyzwyczaic sie, a to chyba nie o to chodzi. To samo z technologia lcd.
Jedno co jest pewne, to przekatna, ona zawsze daje niesamowitego kopa.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
.......Jedno co jest pewne, to przekatna, ona zawsze daje niesamowitego kopa..... Częściowo tak ale tylko na super jakości materiale z płyt BLURAY bo reszta pseudo hd ala nc+ wygląda na takiej przekątnej TRAGICZNIE !!!!! a plazmy potrafią pokazać każdy materiał nawet na 65 calach jak należy.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Czy widzial ktos z was juz na zywo Panasonic vt60 wersje 65 cali jak wasze wrazenie???
Wygląd i obraz -REWELACJA !!!! i ta stopa w kształcie"V" miodzio, tylko ta cena:twisted: 14000 w Euro RTV mają go w Warszawskich sklepach już od 3 tygodni.W Warszawskiej Arkadii też Euro RTV mają także włączony ZT60 za 18500 zł, tu jest dopiero k....a czerń.Ledy w przy nim to zabawka dla dzieci:D ale różnica do większego 65 vt60 jest praktycznie żadna tylko lepiej tłumi w jasnym pokoju odbicia.Najlepiej pojechał MM 65vt60 mają za 17000 zł, tym razem dla idiotów .Czekam aż spadnie do 12 tyś i jest mój, vt50 sobie darowałem i w końcu koniec czekania na udany telewizor,dwa lata :???:.Ostatni vt70 w 2014 będzie pewnie jeszcze lepszy(jaśniejszy) ale ten to już wystarczający w każdym calu.:krol:
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Sam przyznajesz ze miales styk z zt60 w sklepowych warunkach a wiadomo ze optymalne dla prezentacji nie sa , wiec nie bardzo wiarygodna jest Twa ocena . A powiedz prosba - jak sie odnosisz do tego referencyjnego
Pioneera ktory przez kilka lat wiodl prym w jakosci i do chwili obecnej nie bylo nic co moglo by zatrzec to wrazenie ;> czy rowniez na tamta chwile dominacji gdy tylko sie pojawil , zaistnial na rynku tv lcd ktory w twym mniemaniu generowal lepszy obraz ?

Zastanawiam sie jakie bylo by Twe wrazenie gdyby zt w wersji powiedzmy 70" wyladowal u Ciebie w salonie - ciekawe czy w bardziej optymalnych warunkach dla plazmy niz te sklepowe nadal wolal bys sharpa ktorego teraz posiadasz ....

Jak Ci sie chce a zechce Ci sie pewnie to w jakis sposob uargumentowac to prosba wymien kilka tych minusow ktore sa nadal tak widoczne w zt .Ciekawe czy potwierdza to testy ktore juz wkrotce sie pojawia , a moze jest tylko tak ze widzisz je Ty bo lcd jest ci blizsze ;)

I na koniec - takie male zawody - wylicz wady pdp, ja sie odniose do leda i porownamy cyferki -choc z gory obydwaj znamy wynik ----- > led bedzie mial ich 2x wiecej.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego Pantomima, chyba troche zle mnie zrozumiales.
Kuro, czy ZT60 to fantastyczne tv, tylko zrozum jedno - po pierwsze to nie sa idealne tv (nie ma takich jeszcze, dla mnie zaden obecny tv na rynku nie miesci sie w definicji "idealny", podobnie jak technologa 3d, niby jest, ale to dalej nic specjalnego), po drugie mimo swoich cudownych recenzji dalej moga miec przypadlosci typowe dla plazmy. Dlatego tez pisze jasno, jezeli cenisz sobie technologie pdp, to kazdy nastepny odbiornik tej technologi bedzie postepem, a zadowolenie z zakupu osiagnie szczyt.
Mam kuro w domu, ma swoje zalety, znam wszystkie recenzje i wiem czym sie kieruja ci ktorzy testowali, mimo to ja i wiele osob ktore znam widza dalej niedoskonalosci, mianowicie - nie gra mi sie dobrze na pdp, bez znaczenia czy to jest PS3/x360/PC, nie oglada sie tez za ciekawie w ciagu dnia, za to pazury pokazuje w nocy, to prawda.
Ja wiem ze jest paleta barw, czern, przejscia i mase innych detali (terminologi) o ktory sie mowi i pisze, potem punktuje, dodaje i wychodzi "reference", ale ja jedyne co robie to siadam w fotelu, wlaczam tv i oceniam swoje wlasne samopoczucie - oczywiscie zawsze po kalibracji. Tyle mi wystarczy po tych wszystkich doswiadczeniach z sprzetami.

Nigdzie tez nie napisalem ze lcd jest idealny czy tez moj Sharp - jest przyzwoita jakosc, duza przekatna i kupe radochy ktora zrywa beret na 80" w ciagu dnia i w nocy, nic mnie nie denerwuje w tym tv, a ze sa lepsze, pewnie ze sa, takie zycie, poczytaj moje posty to sie przekonasz na co i jak reaguje, a reaguje jedynie jak ktos pisze ze lcd nie nadaje sie do ogladania tv, a jedynie do pc. Takie opinie sa dla mnie nie sprawiedliwe, chociazby z uwagi na fakt ze sam posiadam te technologie w domu i widze po sobie i znajomych reakcje - calkowicie odmienna.
Co do ZT60, widzialem w sklepie i tyle. Nie interesuje mnie ten tv i nie zamienilbym z 80" na 80", wiem ze testy pokaza wyliczanke gdzie wygrywa plazma, ale co mi z tego? Nie rajcuje mnie ta technologia, widze mruganie, kolory w ciagu dnia sa dla mnie wyblakle, juz na tyle mialem tych tv ze wiem ze jak w tym przyslowiowym sklepie gdzie absolutnie nie ma sensu sie niczym sugerowac, to mimo wszystko wiem czego mniej wiecej sie spodziewac w domu. Zdaje sobie z tego doskonale sprawe i ZT tutaj nic nie wniosl co by mnie mialo powalic na kolana, moze dlatego ze mam Kuro, wiec co ma mnie takiego specjalnego zadziwic? Ze jest troche lepszy, no ok, ale to dalej nie jest skok technologiczny na miare vhs - br. Ot, zwyczajnie topowa plazma na rynku.

Tak samo jak z kobietami, jeden woli blondi w mini, drugi szatynke w zakiecie, ktora jest lepsza? Kto ma to definiowac? Mysle ze sami powinnismy to oceniac indywidualnie. Nie ma co rozprawiac, to tylko tv. Dlatego zalecam zawsze prezentacje i dopasowanie do wlasnych przyzwyczajen, potrzeb itp. Szczegolnie tym ktorzy nie sa zdecydowani.
Dla tych co znaja swoje upodobania, nic nie wniosa nasze przemyslenia. Ty kupisz pdp, ktos inny lcd/led i tyle, wazne aby kazdy z nas mial radoche.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ah wreszcie się dowiedziałem, co kolega Armanig nie cierpi w plazmach i ma niestety racje!.Te mruganie np. jest nie raz wk.....e ! ale ta głębia obrazu jest mimo to urzekająca.Może OLED-y będą wreszcie idealnym ekranem w co wątpie, bo nawet do tej poru nie było go okazji zobaczyć !!!! Ile można czekać.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Nie wiem od czego zaczac , tyle waznych aspektow poruszyles z ktorych polowa to totalne glupoty ! Wiadomo nie od dzis ze pdp to najbardziej naturalny obraz zarazem najlepszy do kina a nie zadne lcd nawet w najbardziej optymalnie dopracowanej formie .Stawiasz wyzej sharpa poniewaz przekatna jest extra i calkiem dobry obraz i to wszysto !

Co do zt to wystarczy ze zacytuje Ciebie - " widzialem w sklepie i tyle. Nie interesuje mnie ten tv i nie zamienilbym z 80" na 80", wiem ze testy pokaza wyliczanke gdzie wygrywa plazma, ale co mi z tego " --- i to tlumaczy tylko tyle ze nie ma zadnego obiektywizmu w tym co piszesz . Moglbym to rozciagnac i zrobic z tego opowiadanie , podwazyc wiekszosc z tego co tam wymysliles ale zwyczajnie mi sie nie chce , ogladam pol rinal French Open tak ze sam rozumiesz ;)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Nie wiem od czego zaczac , tyle waznych aspektow poruszyles z ktorych polowa to totalne glupoty ! Wiadomo nie od dzis ze pdp to najbardziej naturalny obraz zarazem najlepszy do kina a nie zadne lcd nawet w najbardziej optymalnie dopracowanej formie .Stawiasz wyzej sharpa poniewaz przekatna jest extra i calkiem dobry obraz i to wszysto !

Co do zt to wystarczy ze zacytuje Ciebie - " widzialem w sklepie i tyle. Nie interesuje mnie ten tv i nie zamienilbym z 80" na 80", wiem ze testy pokaza wyliczanke gdzie wygrywa plazma, ale co mi z tego " --- i to tlumaczy tylko tyle ze nie ma zadnego obiektywizmu w tym co piszesz . Moglbym to rozciagnac i zrobic z tego opowiadanie , podwazyc wiekszosc z tego co tam wymysliles ale zwyczajnie mi sie nie chce , ogladam pol rinal French Open tak ze sam rozumiesz ;)
Ale on wyraźnie pisze że ....... widze mruganie, kolory w ciagu dnia sa dla mnie wyblakle,nie gra mi sie dobrze na pdp, bez znaczenia czy to jest PS3/x360/PC, nie oglada sie tez za ciekawie w ciagu dnia, za to pazury pokazuje w nocy, to prawda..........Nie zwraca uwagi na głębie obrazu bo za dnia jej nigdy nie dojrzy czy na lcd czy pdp.Wiele osób tak właśnie patrzy na ekran, nie wnikając w szczegóły.Tak samo jest z audiofilami którzy szukają w muzyce na sprzęcie High-End precyzji oddania instrumentów czy harmonicznych w średnich tonach, a innym wystarczy MP3 w słuchawkach dousznych- fuuuuch !!!! .Plazmy to właśnie taki high-end dla maniaków obrazu,szukających więcej niż dobrego obrazu i warunków do jego uzyskania.W tym wypadku to ciemnia, nic dziwnego że ZT60 ma nawet wyłączalną diodę pod ekranem aby nie psuła nocnych seansów!. Armanig się nie zalicza do tych maniaków i tyle.Co tu dalej polemizować.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz co, zwyczajnie jalowa dyskusja. Kompletnie nie rozumiesz co sie pisze.
Zaczynasz od obrazania, a konczysz wyrwanymi z kontekstu zdaniami.
Napisze Ci jeszcze raz, wole 80" w takiej formie jak jest teraz ze wszystkimi swoimi wadami jakie ma i jakie mozesz wyliczyc, jak super nowoczesna plazma, dlatego co Ci ciezko pojac, bo sprawia mi wiecej frajdy! Czy to tak ciezko Ci pojac? Zrozum, ja mam swiadomosc ze topowa plazma swieci mozliwie jak najwierniej, ale dalej niektorzy widza w niej wady ktore doskwieraly duzo wczesniej.
Ciezko Ci pojac ze niektorzy widza mruganie, brak jasnosci w naslonecznionym pomieszczeniu i generalnie sama technologia wyswietlania obrazu jest inna.
Nie mam mowy abym wolal zagrac w PS3/X360/PC na plazmie jak na lcd!!! Niech dotrze to zdanie do Ciebie.
To sie nazywa FEELING!
To samo bylo z Panasonikiem VT30, VT50 itp. znam te tv na wylot, stawialem je obok siebie z innymi tv. Uszanuj to ze niektorzy wola z pewnych wgledow Lcd, jak plazme mimo PELNEJ swiadomosci ich wad! Nie ma jeszcze idealnego tv na rynku!
Mam i mialem bardzo duzo tv i uwierz ze wiem co jest dla mnie najlepsze. Nie zapominaj ze dalej mam Kuro, wiec mam punkt odniesienia kazdego dnia.
Tez mi sie z Toba nie chce pisac, bo walkowalem to nie raz, a Ty widze jestes nowy i zaczyna sie niepotrzebna dyskusja nad wyzszoscia jednej technologi na druga. To juz bylo wiele razy na tym forum, a fanboystwo wlascicieli plazm nie zna granic, wiec staram sie unikac juz takich dyskusji. Myslisz ze jak postawie ZT w domu, to wyciagne nagle 20tys. i kupie? Tak to bedzie jak pokaza sie Oledy i usiade z wrazenia, bedzie polaczenie zalet pdp z lcd + kilka bonusow.
Nic mi nie da Twoja wyliczanka, pisanie o cloudingach, bandingach, czerni, smuzeniu, przejaskrawionych kolorach i innych farmazononach, mozesz wklejac zdjecia i pisac ze nie nadaje sie do niczego. A teraz wybacz bo mam wrazenie ze jak grochem o sciane, a takich fanboyow jest tutaj cala masa. Tylko czekaja jak sie cos zlego napisze o pdp.
 
Do góry