Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

jurass

Banned
Też to widziałem, tylko interesuje mnie czy to jedyna ewentualna przyczyna. Czy TV jest jakoś zaplombowany i zdjęcie panelu tylnego spowoduje utratę gwarancji?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na pewno stracisz gwarancję:). No chyba że zrobisz to tak, że nic się ewentualnie nie wyda hehe:). Nie wiem czy to jest jest jedyna przyczyna, jakoś dziwnie mi w to uwierzyć :)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Albo zasilacze nie wytrzymują , bo na jasnych tłach taka 65 calowa plazma potrafi w szczytach pobierać nawet 540 Wat , a na grubości chassis 4 cm raczej dobrego transformatora nie zmieści.Może najlepszym rozwiązaniem był by zewnętrzny dobry zasilacz ! Nawet jakby buczał to można go wtedy zamknąć do szafki itp.A jeszcze dojdzie do tego głośny szum wentylatorów i mamy efekty specjalne lepsze niż w filmie który oglądamy. Naprawdę ktoś kto ma zamiar kupić ekran z najlepszą jakością obrazu i zarazem duży , czytając fora HDTV może całkiem zrezygnować z zakupu telewizora.To jest naprawdę tragiczne że do dziś nie ma idealnego rozwiązania bez wad.Coś mi się wydaje że nawet OLED-y będą miały nie małe problemy !!! np. wypalanie jak w plazmach, co jest na 99% pewne, skoro nawet w komórkach teraz produkowanych w tej technologii-jest problem z powidokami.Ta wina podkładki to totalna bzdura !!! nie wiem jak musiał by drgać transformator żeby taki efekt powodować, to raczej cewki brzęczą z nadmiernego obciążenia.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A Jeszcze więcej argumentów jest po stronie plazm, ale punkt widzenie zależny od punktu siedzenia i nie mam tu na myśli smużenia, przejaskrawiania obrazu, beznadziejnego kontrastu, cloudingu i innych dupereli.

To chyba dla Ciebie ma więcej argumentow. Ja mam inne zdanie.
Jak się ktoś zatrzymal w roku 2009r to nie dziwne ze glosi takie teorie.
Nie ma co gadac, jak ktoś nie ma podstawowej wiedzy dot. regulacji czy szczególnie - nie dane mu było obcować z kazda technologia przy kazdym możliwym sygnale i warunkach, to dyskusja jest arcy jalowa. Niech sobie każdy kupuje co chce, ale niech nie pierniczy w kolko o przejaskrawionych kolorach, smuzeniu czy innych bzdetach.
Generalnie mamy dwie technologie, kazda ma wady i zalety, ale tv nie oceniamy zaraz po wyjeciu z pudelka, czy i zgrozo na podstawie tego co zobaczymy w sklepie.
Po co ja się wdaje w te dyskusje :)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak to jest jak się nie miało do czynienia z obiema technologiami i bazuję się tylko na negatywnych opiniach innych. Trzymając się tych opinii jak ślepy laski i wynosząc na piedestały swoją technologię:)
 

Danus1

New member
To chyba dla Ciebie ma więcej argumentow. Ja mam inne zdanie.
Jak się ktoś zatrzymal w roku 2009r to nie dziwne ze glosi takie teorie.
Nie ma co gadac, jak ktoś nie ma podstawowej wiedzy dot. regulacji czy szczególnie - nie dane mu było obcować z kazda technologia przy kazdym możliwym sygnale i warunkach, to dyskusja jest arcy jalowa. Niech sobie każdy kupuje co chce, ale niech nie pierniczy w kolko o przejaskrawionych kolorach, smuzeniu czy innych bzdetach.
Generalnie mamy dwie technologie, kazda ma wady i zalety, ale tv nie oceniamy zaraz po wyjeciu z pudelka, czy i zgrozo na podstawie tego co zobaczymy w sklepie.
Po co ja się wdaje w te dyskusje :)
Akurat obcuje z obiema technologiami na co dzień, gdyż pracuje w jednej z dużych sieci sprzedazy RTV, z racji stanowiska mam czas by każda możliwą technologie dokładnie sprawdzić i przetestować.
Nie zatrzymałem się na roku 2009, staram się rozwijać, swoją wiedzę na dany temat, ale niestety, do dzisiaj technologia LCD jako TV nie przekonuje mnie w najmniejszym nawet stopniu. Jest to dla mnie produkt telewizoro podobny, który nadaje się tylko jako monitor komp lub duza ramka na zdjecia.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Jak w ogóle tam pracuje??? Mam poważne wątpliwości??? Wypowiadasz stereotypy chętnie wpadnę (mam czas jestem na emeryturze)to dojadę tylko powiedz gdzie; to podyskutujemy i pooglądamy na żywo np.smużenie....pozdrawiam i czekam na zaproszenie.
 

Jarek1973

New member
Ilu nas jest na forum tyle jest opinii. Jedni kochają LEDY inni plazmy. Ja też jestem zwolennikiem plazmy i ledy rezerwuje jako monitory komputerowe. Przypomina się opinia mojego kolegi kiedy kupiłem swoją plazmę. Przyszedł popatrzył i stwierdził - ładny obraz ale, że żre więcej prądu to kupię LCD albo leda. I tak uważa wielu ludzi do dziś niby chciałoby plazmę bo obraz lepszy, ale że mniej ekonomiczna to kupują ledy. Przy okazji nie chcą się przy przyznać do tego , że głównym czynnikiem tego, że jednak stoi u nich LED nie plazma to jest to, że pobiera mniej prądu. Ja na pewno kolejny TV , który kupię już niebawem będzie plazma i to nic, że pożre prądu więcej niż stara. Szanuje jednak wybory innych, bo każdy niech ma to co chce, to co sobie wybrał i kupił za ciężko zarobione pieniądze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tez chętnie dojade... obalic te bzdury :)
Swoja droga znam takich co pracują po 2 lata w tego typu sklepach, medrkuja przy nieświadomych klientach, wciskają te swoje teorie, a nieświadomy klient placi i wychodzi nie z tym co chciał.
Klient mowi - "ten LCD bardziej mi pasuje, sposób wyświetlania obrazu bardziej do mnie przemawia, a ta plazma mi "mruga", a w odpowiedzi słyszy - "Panie, w domu nic nie będzie mrugac."
Klient podlacza konsole i mowi - "bardziej mi się podoba to co widze na lcd, tego wlasnie szukałem, nie widze tez zadnego smuzenia" a w odpowiedzi słyszy - " ..ale w domu Pan zobaczy smużenie, bierz Pan plazme"
Takie kwiatki słyszy się bardzo czesto. Natomiast jak przychodzi swiadomy klient, to potulnie sluchaja i często się doksztalcaja, bo wiedza ich często lezy i kwiczy.
Mam tez znajomego który pracuje w takim sklepie na dziale rtv i to jest rodzynek w całym tym bajzlu. Jest na biezaco, zdystansowany od "swoich kolegow". Tyle ze on nie siedzi tam dla pieniędzy, ale z pasji - jak sam twierdzi. Nigdy nie przeszlo by mu przez usta określenie "telewizoro podobny".
Tyle jeżeli chodzi o sprzedawcow, bo dla mnie mogli by nie istnieć. Sam wiem na bazie doswiadczen co jest dla mnie dobre, ale wspolczuje tym którzy tak potulnie i bezgranicznie wierza.
Dodam ze mnie kompletnie pradozernosc nie interesuje, znajomych tez nie. Interesuje mnie szeroko pojety feeling. Ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami, a plazma tez nie jest idealna i ma mase wad które uwidaczniają się w codziennym użytkowaniu, jak ktoś tego nie widzi i obiektywnie nie potrafi przyznać, to coz, mamy takie dyskusje jakie mamy.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ilu nas jest na forum tyle jest opinii. Jedni kochają LEDY inni plazmy. Ja też jestem zwolennikiem plazmy i ledy rezerwuje jako monitory komputerowe. Przypomina się opinia mojego kolegi kiedy kupiłem swoją plazmę. Przyszedł popatrzył i stwierdził - ładny obraz ale, że żre więcej prądu to kupię LCD albo leda. I tak uważa wielu ludzi do dziś niby chciałoby plazmę bo obraz lepszy, ale że mniej ekonomiczna to kupują ledy. Przy okazji nie chcą się przy przyznać do tego , że głównym czynnikiem tego, że jednak stoi u nich LED nie plazma to jest to, że pobiera mniej prądu. Ja na pewno kolejny TV , który kupię już niebawem będzie plazma i to nic, że pożre prądu więcej niż stara. Szanuje jednak wybory innych, bo każdy niech ma to co chce, to co sobie wybrał i kupił za ciężko zarobione pieniądze.

Ja rozumiem Cię, tu tylko chodzi o to, że posiadacze plazmy są tak utwierdzeni w tej technologi i tak wciskają pewne mity na temat LCD, że to jest bardzo żałosne, obłudne i trąca fanatyzmem. Każda technologia ma swoich zwolenników ale nie wypada tak ostro, mając klapy na oczach twierdzić ostro, że tylko ta technologia i koniec bo jest najlepsza. Trochę jest to nie na miejscu, żeby tak stale atakować :)
 

Jarek1973

New member
Dlatego ja nie krytykuję wyborów plazmy czy lcd. Ma ktoś potrzebę zakupu LCD czy leda niech go kupuję. Ktoś inny chce plazmę też niech kupuję. Najgorsze jest właśnie to jak piszesz atakowanie siebie nawzajem i fanatyczne udowadnianie , że moje jest lepsze. Wielu może mi napisać , że moja plazma, którą do dziś mam to staroć i przeżytek. Może i tak ale dla mnie odczucia i i jakość obrazu są wystarczające i pewnie gdyby to nie było tylko 42 cale tylko np. 55 albo 60 to jeszcze długo nie zmienił bym swojego TV. Mnie fanatyczne podejście do swojego Tv nie interesuje, żadne bajery, z których korzysta się od święta. Musi mnie zadowalać obraz, który też doskonale wiem nie będzie idealny jak podczepimy byle jakie źródło.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i dokładnie :p) chodzi o to żeby wybrać to co jest dla mnie najlepsze i przy tym nie być strasznym faboyem i widzieć tylko same plusy plazmy a minusy LCD. Jak powstanie plazma która nie będzie miała tego co mnie akurat drażni to ją nabędę. I nigdy nie odważę się powiedzieć, że plazma to syf, bo tak nie jest, są to bardzo dobre TV i w pewnych warunkach i przy odpowiednich wymaganiach jest lepsza od LCD tak jak i w pewnych kwestiach lepsze są LCD. Ale co to ma za sens pisać najlepsza jest plazma, to ma najlepsze w ogóle jest naj naj i pisać czasami totalne bzdury na temat LCD. Dużej liczbie osób posiadających plazmy brakuje dopisywać do wypowiedzi takich słów jak "dla mnie", bo dla kogoś może być zupełnie inaczej:)
 

Danus1

New member
Pracuje w salonie Mix w Chełmie:p
przyjeżdżajcie jak chcecie:p Chetnie podyskutuje. Mpoja pinia na temat Ledów to moja opinia i tez rozumiem sytuację gdy ktoś woli LEDa, bo wiecie w tej branży sprzedawać trzeba wszystko i nie patrzy się na moje własne upodobania. Zaskoczę was, ze na moim sklepie najlepiej sprzedająca się technologią jest właśnie LCD.
Mówicie, że powtarzam mity na temat smużenia LEDów? Byc moze powatrzam, być moze nie- ważne jest to, ze ja smużenie widze na każdym LEDie i nie ważne co to za LED jest i na jakim sygnale go oglądam:)
Także pozdrawiam i pokój wam:p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To rzeczywiście masz problem.
Ja nie widzę smużenia na wielu telewizorach i dlatego mam w domu telewizory LCD.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no tak samo ja widzę migotanie plazmy :) i jest to dla mnie bardzo drażniące, ale to dla mnie , bo dla kogoś nie:). I widzę idealną czerń plazmy ale za to też widzę słabszą biel. Ale nigdy nie powiem że kupuj leda bo plazma to lipa:). Trochę pokory i mniej fanatyzmu:). Jak kolega pisze Peace and love :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałem przez długie lata Pioneera. Później żadna plazma się nie zbliżała do tej jakości. Najpierw Philips 9705 , później Toshiba SV 865 , teraz Philips 9607 zastąpiły jakość Pioneera.
Teraz szykuje się że kilerem wszystkich modeli ma być Panasonic Zt 60 i Sharp LE857. Sharpa już mamy - na Panasonica czekam.
 
Do góry