Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Litery w EPG

Witam Kolegów,

Jakieś kilka dni temu zauważyłem, że w EPG i w opisach nie mam litery ''ś'' , a w to miejsce jest ''ł''. Jakoś nie mogę skojarzyć czy było tak wcześniej to mam prośbę o info jak to jest u was.

Pozdr
 

krzyyychu21

New member
Witam.
To mój pierwszy post.Mam od 2010 42G20 i od grudnia 2013 55VT60. Krótko - obraz w obu rewelacja, kolory cudo, choć w VT60 czerń duuużo lepsza, myślę, że nawet Stevie Wonder zauważyłby różnicę .Ale... Miesiąc po kupnie VT wyjechałem na 3 m-ce za granicę, a po powrocie widoczne b. wyraźnie logo TVN24(żona oglądała) zwłaszcza cały duży pasek na dole. Kupiłem ten TV specjalnie do oglądania piłki nożnej, a wiecie jak wkurza gdy zamiast trawy widać pas info TVN(tfu)24! Oczywiście od razu zakaz włączania tego kanału i podobnych, ale widać to cały czas i boję się, że wypaliło się na stałe. Jakieś sugestie naprawy?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam.
To mój pierwszy post.Mam od 2010 42G20 i od grudnia 2013 55VT60. Krótko - obraz w obu rewelacja, kolory cudo, choć w VT60 czerń duuużo lepsza, myślę, że nawet Stevie Wonder zauważyłby różnicę .Ale... Miesiąc po kupnie VT wyjechałem na 3 m-ce za granicę, a po powrocie widoczne b. wyraźnie logo TVN24(żona oglądała) zwłaszcza cały duży pasek na dole. Kupiłem ten TV specjalnie do oglądania piłki nożnej, a wiecie jak wkurza gdy zamiast trawy widać pas info TVN(tfu)24! Oczywiście od razu zakaz włączania tego kanału i podobnych, ale widać to cały czas i boję się, że wypaliło się na stałe. Jakieś sugestie naprawy?

Witam,

Tego się nie naprawia to się długo leczy niestety. Miałem to samo od tej samej stacji. Kuracja trwała długo, cholernie długo i oczywiście ta stacja i podobne zniknęły na zawsze z menu. Mam tv już drugi rok i powidoki zniknęły na szczęście, ale proces leczenia to była udręka. Czarno-białe pasy na wiele godzin przez wiele wiele dni oraz szum hi-res dostępny gdzieś na forum. Napisz na PW do kolegi SDman on gdzieś to wrzucił. Zrób szkolenie żonie bo szkoda by było tego VT

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Szkolenie" żony, śmiechu warte. Nie ma to jak być niewolnikiem własnego sprzętu. Dziewczyna sobie chce pooglądać wiadomości i nie może, a teraz będzie miała "szkolenie". Do tego pewnie dochodzi kontrola, co ogląda i czy oby na pewno nie ma statycznych obrazów. Proponuje kupić drugi tv za 1k, postawić obok i dać żyć innym. Dajecie popalić :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
"Szkolenie" żony, śmiechu warte. Nie ma to jak być niewolnikiem własnego sprzętu. Dziewczyna sobie chce pooglądać wiadomości i nie może, a teraz będzie miała "szkolenie". Do tego pewnie dochodzi kontrola, co ogląda i czy oby na pewno nie ma statycznych obrazów. Proponuje kupić drugi tv za 1k, postawić obok i dać żyć innym. Dajecie popalić :)


"Kontrola najwyższą formą zaufania ..." :D
Sprzęt za 1k jest, ale tam oglądać nie chce .... za słaby obraz.
Nie ma to jak zadbane PDP w odpowiednim rozmiarze ... :)
 

SDman

Banned
Witam,
nie przesadzajmy, po 1 roku zero wypaleń, wszystko co było znikło.
Teraz to już na nic nie uważam jedynie nie używam trybu dynamicznego.
Chyba TV się dotarł :)

Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,
nie przesadzajmy, po 1 roku zero wypaleń, wszystko co było znikło.
Teraz to już na nic nie uważam jedynie nie używam trybu dynamicznego.
Chyba TV się dotarł :)

Pozdrawiam

Oczywiście nie przesadzajmy, ale pamiętamy co się działo jakiś czas temu z wypaleniami i nagonką na "wiadomą stację". Okres szczenięcy w PDP trzeba przetrwać chuchając i dmuchając na unikatowe już bądź co bądź plazmy. A jak już na pokładzie stuknęło 3000h to agresywne logo nam nie straszne. Chociaż chyba już znaczna większość stacji jakby złagodziła swoje znaki rozpoznawcze. Jedyne TVN24 i TVPInfo trwa z uporem maniaka przy skrajnie jaskrawych logach i paskach. Ja tam profilaktycznie i za całokształt, i jak się wydaje nie bez powodu, wywaliłem te stacje ze swojego menu, a jak mi już się trafi potrzeba obejrzenia czegoś na tych kanałach to ZOOM ZOOM :). Powidoków utrwalonych brak i pojawiła się chyba potrzeba pożądnej profesjonalnej kalibracji.

Pozdr
 

Danus1

New member
Tak tylko moje pytanie jest bardziej w stronę czy warto na przykład kupić tego VT60 za 1999- jest napisane ze wypalona matryca, na zdjęciach nic nie widac i nie wiem czy to tylko powidoki czy coś gorszego. Czy kupic sprawdzić i ewentualnie zwrócić w terminie 10 dni?
 

Danus1

New member
Jesli tylko powidok to do zlikwidowania,w aukcji nic nie jest napisane o żadnych wgnieceniach na matrycy. Jesli w przyszłym tygodniu jeszcze bedzie dostepny to chyba go sprawdze jak coś to zwróce, mam przecież takie prawo.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Dobrze mówisz a najlepiej jak wyjeżdżasz na wakacje. Zostawiasz z szumem na dwa-trzy tygodnie,wracasz a tu cacy !!!
 

astw

New member
Trzeba poprosić o przesłanie TV do sklepu stacjonarnego sieci i zobaczyć obraz. Widziałem TV z takim samym powidokiem (fala kropli wody) w sklepie innej sieci i ja nigdy bym go nie kupił.

Koszt zwrotu takiego TV kurierem nie jest najniższy, a ponosi go konsument.
 
Do góry