Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

El Greco

New member
Ja uzywam plynu oryginalnego Panasonic, zawsze pewnosc, ze nie bedzie problemu z gwarancja. Podstawa w wersjach 65" jest stala z tego co zdazylem zauwazyc.Osobiscie nie widze powodu zeby obracac takimi duzymi przekatnymi.
 

El Greco

New member
Panowie, wytlumaczmy sobie jedna sprawe raz na zawsze.
Ten link z ustawieniami, ktory uparcie tu wklejacie, jest niewiele wart, wystarczy zobaczyc jak mocno roznia sie ustawienia z europejskiego HiFi forum.Wasz link:
Panasonic TC-P65VT60 3D Plasma HDTV Settings | Sound & Vision
I link z HiFi forum:
http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=149&thread=12143&postID=4433#4433

Tint daje tylko cos przy NTSC ?
W przypadku PAL i Secam bylby to Foul.
DVB-S/T/C i DVD/Blu-ray pod HDMI korzystaja z innych standardow, przy ktorych Tint nic do szukania nie ma.
 

viki0987

Member
Właśnie to mnie zmylilo w teście jest podstawa obrotowa a u mnie się nie obraca. W sumie racja za duża przekątna żeby obracać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
002_P1520343.JPG

Podstawa plazmy jest obrotowa. Kąt obrotu ±10° . To bardzo dobrze bo w pomieszczeniach nałonecznionych czasami wystarczy lekko odchylić ekran aby cieszyć się niezrównaną głębią czerni i obrazu.

003_P1520344.JPG

Telewizor posiada bardzo dobra powłokę antyrefleksową. Co łatwo sprawdzić przyświecając latarką na ekran.

NA zdjęciach widać że jest obrotowa.
 

MARHOR13

New member
Mam od ponad miesiąca VT 60 w rozmiarze 55'.
Walczę z jednym upartym powidokiem, ale chciałbym zapytać o inną kwestię, w której nie jestem do końca zorientowany.
Przy włączaniu odbiornika na jakimkolwiek kanale sateltarnym (korzystam z nc+) czy naziemnym pokazuje mi się zawsze informacja "1080i/50Hz".

Moje pytanie brzmi a dlaczego nie "1080p/100Hz"
Przepraszam za może naiwność, ale nie jestem zorientowany do końca w tych parametrach technicznym.

Z tego, co czytałem generalnie o nowych tv (nie tylko plazmach) najlepsze skalowanie obrazu to 1080p, a odświeżanie obrazu następuje już na poziomie co najmniej 100 HZ, 50 HZ posiadały stare telewizory kineskopowe.
 

SDman

Banned
Mam od ponad miesiąca VT 60 w rozmiarze 55'.
Walczę z jednym upartym powidokiem, ale chciałbym zapytać o inną kwestię, w której nie jestem do końca zorientowany.
Przy włączaniu odbiornika na jakimkolwiek kanale sateltarnym (korzystam z nc+) czy naziemnym pokazuje mi się zawsze informacja "1080i/50Hz".

Moje pytanie brzmi a dlaczego nie "1080p/100Hz"
Przepraszam za może naiwność, ale nie jestem zorientowany do końca w tych parametrach technicznym.

Z tego, co czytałem generalnie o nowych tv (nie tylko plazmach) najlepsze skalowanie obrazu to 1080p, a odświeżanie obrazu następuje już na poziomie co najmniej 100 HZ, 50 HZ posiadały stare telewizory kineskopowe.

Witam,
http://www.hdtv.com.pl/forum/szczeg...totliwosci-odswiezania-formaty-przeploty.html

trochę lektury.

Pozdr.
 

Ralf58

New member
A propos filtrów - na kablu zasilającym mam już filtry fabryczne a dodatkowo z plazmą 50VT60 dostałem do założenia osobne filtry - do czego one są? Średnica jest bardzo duża, sporo większa niż kabel zasilający...
 

viki0987

Member
Na liczniku dopiero 60 godzin wiec troszkę mało żeby coś więcej powiedzieć. Tak na szybko z racji dość jasnego pomieszczenie, ten tv NIE nadaje się do takich pomieszczeń , straszna kicha . Tutaj stanowczo lepiej radził sobie philips 7008 choć też miał problemy.
Zgadzam się w 100 % z opinią forumowicza El greco łatwiej jest zaakceptować wady plazmy niż wady LCD . Ta plazma pokazuje co potrafi po zmierzchu. Za każdym razem gdy widzę jej czerń pojawia się uśmiech na mej twarzy :) . Co do płynności w philipsie strasznie irytowaly mnie artefakty w panasonicu jest lepiej ale nie jest idealnie . Może jestem przewrazliwiony na tym punkcie a może dekoder nc+ mediabox sobie z tym nie radzi albo wina leży po stronie tv.

PS. El greco masz pełną skrzynkę
 

astw

New member
"łatwiej jest zaakceptować wady plazmy niż wady LCD". Moim zdaniem wprost przeciwnie: nieregularne podświetlenie łatwiej zaakceptować niż bzyczenie, które wyklucza spokojne oglądanie.
 

El Greco

New member
"łatwiej jest zaakceptować wady plazmy niż wady LCD". Moim zdaniem wprost przeciwnie: nieregularne podświetlenie łatwiej zaakceptować niż bzyczenie, które wyklucza spokojne oglądanie.
To moja druga plazma, przedtem Samsung teraz Panasonic, obie sa nieme, potwierdzili to sasiedzi, dzieci, starsi i mlodzi, przy jasnej planszy tez nic. Poza tym sa triki jak w linku:
http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=149&thread=10905&postID=764#764

Dokonywuj porownan, bez egzemplarzy bez usterek, bo tych jest zdecydowana wiekszosc, to ze ty miales pecha, jest nam z tego powodu przykro, zrozum jednak, ze mnostwo ludzi nie ma takich bolaczek.

@Viki, oproznilem skrzynke ;-) Moj VTW daje sobie rade z duzymi oknami od zachodu i poludnia, oczywiscie jak jest potezne slonce, to musze pomagac roletami, ogladajac wiadomosci i tak jest obojetny obraz ;-) P1040690 | offtopic | hifi-forum.de Bildergalerie w linku moj pokoj.
 

astw

New member
To moja druga plazma, przedtem Samsung teraz Panasonic, obie sa nieme, potwierdzili to sasiedzi, dzieci, starsi i mlodzi, przy jasnej planszy tez nic. Poza tym sa triki jak w linku:
http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=149&thread=10905&postID=764#764

Dokonywuj porownan, bez egzemplarzy bez usterek, bo tych jest zdecydowana wiekszosc, to ze ty miales pecha, jest nam z tego powodu przykro, zrozum jednak, ze mnostwo ludzi nie ma takich bolaczek.

@Viki, oproznilem skrzynke ;-) Moj VTW daje sobie rade z duzymi oknami od zachodu i poludnia, oczywiscie jak jest potezne slonce, to musze pomagac roletami, ogladajac wiadomosci i tak jest obojetny obraz ;-) P1040690 | offtopic | hifi-forum.de Bildergalerie w linku moj pokoj.

Po pierwsze ten temat na forum hifi-forum.de tyczy, jak mówi jego tytuł, obniżenia poziomu hałasu wentylatorów, nie bzyczenia.
Po drugie - czy jest do zaakceptowania, aby nowy telewizor wyciszał konsument przyklejając fragmenty gumy do przepychania umywalki? Gdzie jest serwis producenta, gdzie są jego inżynierowie?

A klienci których telewizor nie bzyczał nie są wolni od ryzyka pojawienia się bzyczenia (np. po aktualizacji oprogramowania).
Panasonic TX-P55VT50E brummt seid neuer Firmware 1.629, Panasonic - HIFI-FORUM

Oczywiście wiem, że plazma zapewnia znacznie lepszy - ciepły, naturalny - obraz od LCD. Jednak bzyczenie, które tyczy wielu egzemplarzy (jak wynika także z opowieści posiadaczy plazm) jest problemem. Jeśli ktoś dysponuje cichym egzemplarzem, może cieszyć się wspaniałą jakością obrazu. Ale zakup TV nie powinien być loterią: na jaki egzemplarz trafimy.
 

viki0987

Member
Ja właśnie zmieniłem leda 55 pfl7008 z racji słabego kontrastu strasznie mnie irytowalo podświetlenie tego tv clouding i mega banding widoczny przy każdym szybszym ruchu kamery. Do tego LCD świecił u mnie na niebiesko a systemy przyciemnien są na tyle widoczne ze nie idzie tego oglądać. Zamiast skupiać uwagę na film rozprasza mnie podświetlenie.

W plazmie i owszem słychać te wiatraki ale tylko wieczorami . W zasadzie nie przeszkadza mi to w ogóle. Bzyczenia nie słyszę chyba że ucho przyloze do tv :).

PS. Teraz juz wiem ze większą loteria jest kupno właśnie leda nawet u tych chwalonych sprzedawców.
 
Ostatnia edycja:

viki0987

Member
Wyłączenie owerscanu powoduje ok 4 mm mniejszy obraz niż jest wielkość matrycy. Czy taki pasek na około matrycy nie wypali się ?

Okularki idzie wyrwać na eBay za 2 pary 30 euro dobrze ze pasują
 
Do góry