Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

def102

New member
50VT60 ma karton 22x82x138cm.

Wydaje mi się, że w tej odpowiedzi jest błąd. Kupując przed kilkoma miesiącami telewizor 50VT60 pytałem na tym forum o to samo i otrzymałem taką odpowiedź:
Karton ma wymiary 154,5x80,5x28,5

Co ciekawe odpowiedź pochodziła od tego samego andrzejaws. ;-)
Niestety nie mam teraz możliwości zmierzenia kartonu, ale pamiętam, że weryfikowałem to zaraz po kupnie TV i podane mi wymiary zgadzały się z rzeczywistością.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
różnica w głośności

Witam,

Mam pytanie ..
Czy ktoś może zna przyczynę, dlaczego poziom głośności podany do ampli po HDMI(ARC) różni się o około 25dB w zależności czy dźwięk jest z dekodera kablowego czy z modułu CI+. Z modułu jest tak cicho, że ampli trzeba podkręcać niemal na maxa.

Pozdr.
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydaje mi się, że w tej odpowiedzi jest błąd. Kupując przed kilkoma miesiącami telewizor 50VT60 pytałem na tym forum o to samo i otrzymałem taką odpowiedź:
Karton ma wymiary 154,5x80,5x28,5

Co ciekawe odpowiedź pochodziła od tego samego andrzejaws. ;-)
.

Tak, to są właściwe wymiary kartonu 154,5x80,5x28,5 .
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,

Jak tam walka z modułem ? Udało ci się rozwiącać problem ?
Równieź chcę zamontować moduł CI+ w swoim tv.

Pozdr.

Matyk

Witam,

Problem rozwiązany. Osoba instalująca nie miała zielonego pojęcia o tym co robi i sprawa druga. Systemowo do modułu podpięty był nie ten pakiet programowy. Po 2 czy 3 telefonach do UPC sprawę załatwiono. Moduł działa poprawnie oprócz zdublowanych opisów co nie jest problemem. Cała reszta bez zastrzeżeń. Zalety: brak dodatkowego "mebla" w postaci dekodera, brak dodatkowego pilota, możliwość tworzenia własnych kategorii i ustawianie kolejności kanałów po swojemu. Generalnie polecam.

Pozdr.
 

Lemmy

New member
Witam. Jaki rodzaj dźwięku dostajemy na wyjściu optycznym z TV przy zastosowaniu modułu? Pytam ponieważ, gdy ogladam jakis film np. z dźwiekiem 5.1 z Turbo-boxa NC+, to gdy jako źródło ustawiony jest dekoder, wzmacniacz wykrywa dźwiek 5.1 a gdy jako źródło przełącze na TV to wzmacniacz wykrywa w tym samym materiale dźwiek 2.0. Pozdrawiam
 

Jacek144

New member
Witam. Jaki rodzaj dźwięku dostajemy na wyjściu optycznym z TV przy zastosowaniu modułu? Pytam ponieważ, gdy ogladam jakis film np. z dźwiekiem 5.1 z Turbo-boxa NC+, to gdy jako źródło ustawiony jest dekoder, wzmacniacz wykrywa dźwiek 5.1 a gdy jako źródło przełącze na TV to wzmacniacz wykrywa w tym samym materiale dźwiek 2.0. Pozdrawiam

Taki jaki jest w źródłowym sygnale. Moduł nic do tego nie ma. Musisz tylko wybrać w TV rodzaj dźwięku,bo z marszu masz stereo PCM najczęściej.
 

Jacek144

New member
Witam,

Problem rozwiązany. Osoba instalująca nie miała zielonego pojęcia o tym co robi i sprawa druga. Systemowo do modułu podpięty był nie ten pakiet programowy. Po 2 czy 3 telefonach do UPC sprawę załatwiono. Moduł działa poprawnie oprócz zdublowanych opisów co nie jest problemem. Cała reszta bez zastrzeżeń. Zalety: brak dodatkowego "mebla" w postaci dekodera, brak dodatkowego pilota, możliwość tworzenia własnych kategorii i ustawianie kolejności kanałów po swojemu. Generalnie polecam.

Pozdr.

A EPG z programów nadawanych przez Polsat masz wiosenne czyli z krzakami czy nie?
 

Gramofon

New member
Witam uprzejmie :)

Wepchnę się trochę pomiędzy posty dotyczące tunerów, modemów i kodowań (nie mam kompletnie o tym pojęcia :/ ale wiem też, że będę musiał mieć) na rzecz małego problemu z połączeniem amplitunera.

Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem VT60. Nie mam kablówki, tylko naziemna tv. Początkowo "na krótko" miałem podpięte HDMI ARC pod ARC ampli, a kolejnie ampli połączony z blu-ray. Włączając TV pilotem, w tym samym czasie włączał się amplituner (wyłączenie również), a dźwięk szedł przez frontowe kolumny (wówczas tylko fronty podpięte).

Od niedawna doszły surroundy, został też podpięty sub i zmieniony kabel HDMI ARC. Tym razem pilot tv nie włącza amplitunera, a jak chcę posłuchać frontów, to muszę odpalić blu-ray`a (ale wtedy dźwięk z naziemnej tv i tak nie bangla). To problem z dekodowaniem dźwięku przez amplituner?

Pozdrowieni.
 

GOLUMN

Member
Mam pytanie do posiadaczy VT60.
Od kilku dni jestem posiadaczem 55VT60 i zauważyłem,że podczas oglądania 3D po bokach ekranu pojawiają się pionowe pasy(szare) raz wąskie,raz szersze,raz z jednej strony,raz z drugiej a czasami z jednej i z drugiej strony jednocześnie.Zauważyłem to tylko bez okularów.
Czy to jest normalne?
 

El Greco

New member
Popieram Kikiego, choc zastanawia mnie w czym problem, jezeli w okularach widzisz caly ekran co mnie bardziej dziwi.
Ogladalem ostatnio na SKY 3D Iron Man 3(masakra film i tragedia 3D), tam pojawial sie czasami na dole ciemny pasek, a w nim swiecaca neonem nitka ok. 5mm.Na szczescie widac bylo w niej jak kolorowe piksele wedrowaly w roznych kierunkach(orbiter?), pasek raz znikal, raz sie pojawial, ale w okularach czy bez, byl caly czas widoczny.

Tak wracajac do 3D, wiem ze negatywna cecha tej techniki jest wolna reakcja przy ruchach kamera, tu z VTW nie ma tragedii jak na wolniejszych LCD ale mogloby byc lepiej.Wiem, ze w Menü cos jest do ustawiania trybu 3D, mysle jednak, ze to tylko powierzchowne sprawy, a tej negatywnej cechy i tak nie da sie przeskoczyc.

Wracajac do mojej plazmy(mam 65"), juz niedlugo 200h, obraz rewelacyjny, po prostu perfekcja w nowym wymiarze :)
Jak bede mial ponad 1000h, bede go kalibrowal i teraz mam dylemat:

Kalibrowac go u fachowca, ktory mi go sprzedal i pieniadze dostaje na ten cel od Panasonica(ja place mu tylko 50€), czy kalibrowac u znanego na forum eksperta, za 80€.

User z forum kalibruje sprzetem za 1500€ (10 punktowo) i zabiera mu to sporo czasu. Natomiast haandlarz tego nie robi, lecz jego sprzet za 9 tys.€(on twierdzi, ze 20tys) i wszystko odbywa sie automatycznie bez jego udzialu w 20 minut.

Nie mam pojecia na co sie zdecydowac, zastanawialem sie nawet zeby zaplacic obu i zrobic porownanie(user sie nie zgodzil).

Nestety zaden z nich nie kalibruje 3D ale nie z tego powodu kupilem te skrzynke.
 

GOLUMN

Member
Pytanie odnośnie internetu.
Przy korzystaniu z aplikacji ipla i tvnplayer i oglądaniu programów za pomocą tych aplikacji wszystko jest ok ale odpalając np. jedną ze stron z filmami online
po kilku minutach oglądania filmu rozłącza się.Dlaczego?
Czy ja muszę coś ustawić w telewizorze czy może w ruterze?Internet działa mi mi bezprzewodowo z prędkością 12 mb mam model TP-LINK WR1043ND
 

El Greco

New member
Nie mowie, ze tak musi byc, ale T-Online w Niemczech wymaga dla pakietu "Entertaiment" 15Mbit/s +, sld minimum, a ten pakiet, to nic innego jak tv przez internet. Jezeli masz 12Mb i twoj telefon, rowniez korzysta z techniki ip, to ogladajac HD bedzie za wolne, SD moze za to wystarczyc juz od 6Mbit/s.
Problem tkwi u ciebie nie w TV, a w Routerze.Pobaw sie ustawieniami, a jesli nie chcesz tracic czasu, zamien go tymczasowo jakims innym.

Sprobuj kablowo i sprawdz czy problemy znikna, streaming w HD, do tego mysle, ze twoje lacze moglo byc za wolne, nie wiem tez jak z wspomnianym routerem.
 
Ostatnia edycja:

MARHOR13

New member
Noszę się z zamiarem kupna modelu TX-P50VT60E.
Mam nc +, do tego 2 moduły Astona i w nich 2 karty nc+.

Rozumiem, z informacji z forum, że w powyższym przypadku będę mógł z panasonica nagrywać 2 niezależne programy (2 tunery).

A jak ma się sprawa z kodowaniem. Czy w przypadku programów kodowanych, oba programy nagrają mi się w formie rozkodowanej (rozszyfrowanej) czy zakodowanej, bo w przypaku gdy będą zakodowane będą tylko 2-3 dni na ich obejrzenie dopóki operator nie zmieni kluczy kodujących, a ja dużo nagrywam (dotychczas na Pace-a od nc+) i często oglądam programy po dłuższym czasie i nie chciałbym być zaskoczony.
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie odnośnie internetu.
Przy korzystaniu z aplikacji ipla i tvnplayer i oglądaniu programów za pomocą tych aplikacji wszystko jest ok ale odpalając np. jedną ze stron z filmami online
po kilku minutach oglądania filmu rozłącza się.Dlaczego?
Czy ja muszę coś ustawić w telewizorze czy może w ruterze?Internet działa mi mi bezprzewodowo z prędkością 12 mb mam model TP-LINK WR1043ND

Filmy oglądałem przez wbudowaną w TV przeglądarkę internetową. Router i prędkość podobna.
W moim przypadku film także po kilku minutach rozłączał się.
Pomagał ponowny start filmu i przeskoczenie newralgicznego miejsca, dalej film szedł do końca.
Przypuszczalnie rozłączenie powodowane jest przez włączenie reklamy której przeglądarta z TV nie potrafi obsługiwać.
 

El Greco

New member
@MARHOR13,
Choc VTW posiada kapitalny obraz, to software jest skopcone do bolu.
Z tego co slyszalem(uzylem wewnetrzny tylko dla proby), kosmiczne problemy z lista programow nie sa niczym wyjatkowym, znikajace programy, to norma.
HDD podlaczone pod te TV jest przez niego kodowane i nagrany na niej material moze byc tylko poprzez DLNA sciagniety.

Dwa programy nagrywac jednoczesnie i odkodowane musi byc wykonywalne, tego nakazuje logika(choc VTW zyje swoim sposobem)jezeli bedziesz mial dwie karty.
Jezeli nagrasz cos zakodowane nie zmuszaj sie do ogladania tylko, by zdazyc przed zmiana kodu, pusc w nocy film, by sie rozkodowal ;-)
 
Do góry