Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

basty40

New member
Witajcie. mam plazmę Panasonic50VT60E. Na stronie panasonic support znalazłem, że do tego modelu aby móc nagrywać trzeba miec dysk WD WDBGLG0020HBK lub WDBGLG0010HBK. Czy faktycznie na innym dysku nie będę mógł nagrywać z TV?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witajcie. mam plazmę Panasonic50VT60E. Na stronie panasonic support znalazłem, że do tego modelu aby móc nagrywać trzeba miec dysk WD WDBGLG0020HBK lub WDBGLG0010HBK. Czy faktycznie na innym dysku nie będę mógł nagrywać z TV?

Nagrasz na dowolny dysk USB podłączony na USB3. TV i tak go sformatuje po swojemu. Te co podałeś to są pewnie rekomendacje.

Pozdr.
 

lexus777

New member
Witam,

Bawię się w te testy tylko i wyłącznie z własnej ciekawości no i żeby rozwikłać poniekąd twój problem.
Nowej wiedzy nigdy za wiele.
Sytuacja jest dość groteskowa bo wnioski zaprzeczają same sobie.

Sytuacja 1 (te same pliki MKV i inny DiVx z tekstem sub/txt):
TV 50VT60 i dwa dyski z DLNA
- WD My Live Book
- IOmega

Wynik: poprzez WD mkv nie obsługiwany i nie ma napisów dla DiVx, IOmega odtwarza jedno i drugie

Sytuacja 2 (tak samo z plikami)
TV Samsung taki jak w stopce

Wynik: WD odtwarza mkv i obsługuje tekst dla DiVx, IOmega nie odtwarza mkv ale obsługuje tekst dla DiVx

Wychodzi na jakieś niedogadywanie się pomiędzy TV a dyskiem sieciowym.

Nic z tego nie kumam i chyba Panas nie ma tu nic do tego. Tak mi się wydaje.
Może ktoś wie o co kaman ?
Jak znam życie to pewnie tdx wie.:smile:

Pozdr.

Witam.
Problem rozwiązany, po ciężkich bojach udało mi się zwrócić dysk do producenta (Niemcy), kasę zwrócili więc firma jak najbardziej w porządku. Kupiłem następny WD Passport 1T, i z nim nie ma już żadnego problemu. Reasumując, nie polecam dysków sieciowych do odtwarzana filmów ponieważ są problemy z odtwarzaniem niektórych formatów a szczególnie MKV.
Pozdrawiam.
 

jarod12

New member
cena 50vt60 zrównała się z Sam 51f8500 i teraz to jest dylemat. Panas to lepsza czerń ale Sam jaśniejszy i lepsza biel, przy akceptowalnej czerni. Sam 1 cal większy i lepszy multimedialnie. Panas szumi, Sam buczy (co gorsze?). Kwesta tunerów - czy prawda jest że oba maja po 2 tunery dvb-t? Skalowanie SD które ma lepsze. I kto tu mądry coś powie? Może gdzieś takie porównanie sie przewinęło ale wybaczcie nie mam już siły czytac całego wątku. Oglądanie i w dzień i wieczorami, pokój jasny ale nie nasłoneczniony (okna od wschodu). Aha do samsunga daja teraz 200 filmów w iplex. Jutro zamawiam, tylko co?
 

SDman

Banned
cena 50vt60 zrównała się z Sam 51f8500 i teraz to jest dylemat. Panas to lepsza czerń ale Sam jaśniejszy i lepsza biel, przy akceptowalnej czerni. Sam 1 cal większy i lepszy multimedialnie. Panas szumi, Sam buczy (co gorsze?). Kwesta tunerów - czy prawda jest że oba maja po 2 tunery dvb-t? Skalowanie SD które ma lepsze. I kto tu mądry coś powie? Może gdzieś takie porównanie sie przewinęło ale wybaczcie nie mam już siły czytac całego wątku. Oglądanie i w dzień i wieczorami, pokój jasny ale nie nasłoneczniony (okna od wschodu). Aha do samsunga daja teraz 200 filmów w iplex. Jutro zamawiam, tylko co?

Witam,
Panasonic za:
-lepszy dźwięk w szczególności jak stoi (2+1)
-skalowanie ogólnie (w tym SD)
-2 tunery vs 1

Samsung za:
-1 cal więcej
-design (rzecz gustu moja opinia)
-smart TV (przepaść), ale można dokupić Blu Samsunga BD-F6500 i mamy w Panasonic to samo

Obraz wymaga profesjonalnej kalibracji tu i tu myślę, że po będzie na obu porównywalny.

Pozdr.
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Użytkowników dysków HDD proszę o sprawdzenie jakiej długości przedłużacz USB 3.0 mogą zastosować.
Posiadam Hitachi Touro Pro 1TB 2,5" USB 3.0 i brak jest dostępu po podłączeniu dodatkowego przedłużacza L>niż 0,6m.
Proszę o sprawdzenie czy w Waszym przypadku też są problemy.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Użytkowników dysków HDD proszę o sprawdzenie jakiej długości przedłużacz USB 3.0 mogą zastosować.
Posiadam Hitachi Touro Pro 1TB 2,5" USB 3.0 i brak jest dostępu po podłączeniu dodatkowego przedłużacza L>niż 0,6m.
Proszę o sprawdzenie czy w Waszym przypadku też są problemy.

Toshiba 500Gb działa na1m
 

m@rcin

Member
Wiszać czy nie?

Panowie mam dylemat.
Czy po zawieszeniu na ścianie mojego tv nie stracę przypadkiem na jakości dźwięku?
Ten który jest mi odpowiada.
Czy wystarczy ustawić w menu odpowiednie wartości?
Macie jakieś doświadczenia w tej materii?
 

SMAUG

New member
Dla mnie kupno takiego telewizora i używanie jego wbudowanych głośników to nieporozumienie. Kup przynajmniej jakiegoś soundbara.
 

lexus777

New member
Witam.
Ja zastanawiam się nad czymś takim:
Panasonic SC-BTT880EGS lub Panasonic SC-BTT 560 EGS. Miał ktoś może już kontakt z tym sprzętem, czy warto ?
 
Do góry